Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Одговорот е краток и јасен: Достоинство!
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
A sto bi kazale na ova:Devojka se muva so eden tip celi tri godini,a nemaat odnosi zatoa sto devojkata ne saka na muvanje da mu dade,znaci samo so eden tip i toa zatoa sto tipot ne saka obvrski,nema vreme za vrski i sl...Ne mora da znaci deka muvacicte nemaat mozok ili sakaat samo sex..Ponekogas se vo prasanje i drugi raboti...:toe:

TpH_Bo_OkO напиша:
Одговорот е краток и јасен: Достоинство!
A za kakvo dostoinstvo zboris ti?
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
sweet chick напиша:
A sto bi kazale na ova:Devojka se muva so eden tip celi tri godini,a nemaat odnosi zatoa sto devojkata ne saka na muvanje da mu dade,znaci samo so eden tip i toa zatoa sto tipot ne saka obvrski,nema vreme za vrski i sl...Ne mora da znaci deka muvacicte nemaat mozok ili sakaat samo sex..Ponekogas se vo prasanje i drugi raboti...:toe:
Е на ова јас ќе кажам дека некој овде е мноооогу глуП. Како тоа се муваат Бе три години? Си пишуваат смс, муабетат по телефон , си велат здраво на улица или пак само бакнеж во обравче за добра ноќ? :nesvest:
:pos2: фраерот немал време за врски три цели години???? Абе ајде, не се зезај. И во сите тие три години си апстинирал типот а „мувачицата„ само ја бакнувал за добра ноќ???:aplauz:

Некому нешто овде му фали!
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
sagaqua напиша:
Е на ова јас ќе кажам дека некој овде е мноооогу глуП. Како тоа се муваат Бе три години? Си пишуваат смс, муабетат по телефон , си велат здраво на улица или пак само бакнеж во обравче за добра ноќ? :nesvest:
:pos2: фраерот немал време за врски три цели години???? Абе ајде, не се зезај. И во сите тие три години си апстинирал типот а „мувачицата„ само ја бакнувал за добра ноќ???:aplauz:

Некому нешто овде му фали!

-----------------------------------

ko sto rekov fali ili sex ili mozok a tuka fali mozok :baeh:
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
sagaqua напиша:
Е на ова јас ќе кажам дека некој овде е мноооогу глуП. Како тоа се муваат Бе три години? Си пишуваат смс, муабетат по телефон , си велат здраво на улица или пак само бакнеж во обравче за добра ноќ? :nesvest:
:pos2: фраерот немал време за врски три цели години???? Абе ајде, не се зезај. И во сите тие три години си апстинирал типот а „мувачицата„ само ја бакнувал за добра ноќ???:aplauz:

Некому нешто овде му фали!
Epa u pravo si samo ne znam na koj mu fali poveke,ne devojkata ili na tipot???Vsusnost im fali i na dvajcata po nesto posto koga devojkata saka da proba nesto poseriozno so drug,toa ne mu se sviga na tipot voopsto,a i devojkata ne saka da se sooci so faktot deka on imal i drugi vo tekot na tie tri godini i deka po nekoja logika bi trebalo ednas zasekogas da prekinat!Sega dobro,naviknati se eden na drug,ona,ova...ama koga ne ide,ednostavno ne ide!I ajde cekam mislenje,bi trebalo da prekinat ili...???:toe:

najfraer напиша:
-----------------------------------

ko sto rekov fali ili sex ili mozok a tuka fali mozok :baeh:
A dobro zasto bi bil celi tri godini so devojkata,mislis ne e mozno da ima barem malku ljubov tuka???:wub:
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
49
Поени од реакции
6
Не дека им фали нешто!
Причината е едноставна, секс без обврски.
Е сеа нека демантира некој дека немал такво нешто во животот. Си имал бурна вечер со некоја и после никому ништо. Си се мувате по потреба. Немате обврска за редовна врска...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
sweet chick напиша:
A sto bi kazale na ova:Devojka se muva so eden tip celi tri godini,a nemaat odnosi zatoa sto devojkata ne saka na muvanje da mu dade,znaci samo so eden tip i toa zatoa sto tipot ne saka obvrski,nema vreme za vrski i sl...Ne mora da znaci deka muvacicte nemaat mozok ili sakaat samo sex..Ponekogas se vo prasanje i drugi raboti
да не си ти таа девојка?
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
sweet chick напиша:
Ne sum jas taa devojka,a ne e ni bitno,samo me interesirase mislenjeto na nekoj drug za ovaa situacija.
ако се комшии или сеуште дечичка, оправдано, се учат, не знаат што прават. другчиј - тотално кретенски. ма дај ти се молам, три години ееј! ќе си го кажеш три дена...чудесии.

инаку општо вака. Не е поентата да бараме што им фали на мувачици за да бидат девојки. ја не би имал проблем да прифатам да ми биде девојка некоја мувачица (по некое чудо). Работата е што тие самите не можат да замислат да бидат во врска. Тоа е. Што можам јас да очекувам од особа која ја знам 3 саата и да ми вели те сакам. бла. ме праи идиот???? Турбо вклучувам, користам максимум колку што сум со неа, и после ме корпа за друг. чиста логика.

сфаќам т.н. наместени мувачици односно наивни кревки девојки. Премногу лесно веруваат на особи на кои не треба (читај: фраери) и си набиваат лош углед. Не е мувачица, глупа е.

А има и нимфоманки. да да... ми се гади бе...
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
HsIlOmEdUs напиша:
ако се комшии или сеуште дечичка, оправдано, се учат, не знаат што прават. другчиј - тотално кретенски. ма дај ти се молам, три години ееј! ќе си го кажеш три дена...чудесии.
Pa tri godini,covece,da,da,da.Tipot inace ima 23 god.i u ovoj slucaj on e "muvacica" sto ne moze da izdrzi u vrska,saka samo vrska bez obvrski,a devojkata misli deka go saka.Pa na tie godini treba da razmisluvas za vrska a ne samo za zaebavanje i dobro da si pomines...:toe:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
sweet chick напиша:
Pa tri godini,covece,da,da,da.Tipot inace ima 23 god.i u ovoj slucaj on e "muvacica" sto ne moze da izdrzi u vrska,saka samo vrska bez obvrski,a devojkata misli deka go saka.Pa na tie godini treba da razmisluvas za vrska a ne samo za zaebavanje i dobro da si pomines...:toe:
Приказнава што ја кажуваш не да не држи вода....
„Типот“ ти имал 23 години и „неможел“ да издржи у врска а погоре спомна дека нема секс во мувањето, а се работи за ТРИ ГОДИНИ АЛОООО или тој е педер или ти не му даваш или си има врска а не ја кажува или има проблем со потенцијата...или па ти не ја кажуваш приказнава во право светло затоа што едно со друго не се софпаѓа...
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
TpH_Bo_OkO напиша:
Приказнава што ја кажуваш не да не држи вода....
„Типот“ ти имал 23 години и „неможел“ да издржи у врска а погоре спомна дека нема секс во мувањето, а се работи за ТРИ ГОДИНИ АЛОООО или тој е педер или ти не му даваш или си има врска а не ја кажува или има проблем со потенцијата...или па ти не ја кажуваш приказнава во право светло затоа што едно со друго не се софпаѓа...
ма изгледа дека девојчево е некое несозреано и недоделкано да кажам, а типот од 23 години е некој нереализиран фраер со тотално банални егоцентрични потреби (да се обратам по грубо).
sweet_chick ај кажувај шо имаш за кажување, не ја врти многу многу.
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
TpH_Bo_OkO напиша:
Приказнава што ја кажуваш не да не држи вода....
„Типот“ ти имал 23 години и „неможел“ да издржи у врска а погоре спомна дека нема секс во мувањето, а се работи за ТРИ ГОДИНИ АЛОООО или тој е педер или ти не му даваш или си има врска а не ја кажува или има проблем со потенцијата...или па ти не ја кажуваш приказнава во право светло затоа што едно со друго не се софпаѓа...
Sto ne se sofpaga,ne e peder,nema nikakva vrska sto ne ja kazuva i nema problemi so potencija.Prikaznava e prikazana vo pravo svetlo,nema sex vo muvanjeto.Znam deka zvuci cudno,ama se e taka.Tipot e posveten na rabotata i zatoa nema vreme za vrski.Doma sedi,ne ni izlaga zasto si raboti i doma,i koga ima vreme se muva so tipkata.Sega dobro ne e samo lapanje-se osven sex.Veruvaj se e taka.I ti kazav deka ne se raboti za mene,ali aj nema veze.Veruvas sega?
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
sweet chick напиша:
Sto ne se sofpaga,ne e peder,nema nikakva vrska sto ne ja kazuva i nema problemi so potencija.Prikaznava e prikazana vo pravo svetlo,nema sex vo muvanjeto.Znam deka zvuci cudno,ama se e taka.Tipot e posveten na rabotata i zatoa nema vreme za vrski.Doma sedi,ne ni izlaga zasto si raboti i doma,i koga ima vreme se muva so tipkata.Sega dobro ne e samo lapanje-se osven sex.Veruvaj se e taka.I ti kazav deka ne se raboti za mene,ali aj nema veze.Veruvas sega?
:ne:јас не. ти и он сте на аватарите што ги менеш секоја секунда?:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom