Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Lady Satori напиша:
Но имам да додадам само една работа + не е ок, од дечко со морални принципи и ставови да потпаѓа под влијание, така да девојките нема да мора секогаш да генерализираат, нели?
Па јас не ги оправдувам ни нив комплетно. Само мора да се земе во предвид дека кај машките борбата е кој ќе има повеќе партнерки додека женски со многу партнери се сметаат за неугледни во границите на својот пол. Но, сепак тие девојки сеуште го прават и им даваат причина на тие машки (со високи морални принципи и ставови) да престанат да бидат тоа што навистина се и да го прават тоа што сите околу нив го прават. :wink:

Малце е лицемерно тоа што некои девојки го прават. Го презираат мувањето, но сепак го прават регуларно, а се жалат дека сакаат дечко кој не мисли само на физичкиот аспект од љубовта. :wink:
 
С

Сатори

Гостин
Bada Bing! напиша:
Па јас не ги оправдувам ни нив комплетно. Само мора да се земе во предвид дека кај машките борбата е кој ќе има повеќе партнерки додека женски со многу партнери се сметаат за неугледни во границите на својот пол. Но, сепак тие девојки сеуште го прават и им даваат причина на тие машки (со високи морални принципи и ставови) да престанат да бидат тоа што навистина се и да го прават тоа што сите околу нив го прават. :wink:

Малце е лицемерно тоа што некои девојки го прават. Го презираат мувањето, но сепак го прават регуларно, а се жалат дека сакаат дечко кој не мисли само на физичкиот аспект од љубовта. :wink:
За тоа си тотално во право, само мслам дека сепак дечко кој може да се откаже од целата „забава“ што ја нуди мувањето за една девојка е МАЖ, во правата смисла на збор!!!:pipi:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Bada Bing! напиша:
Генетски душо. Секој маж во основа е програмиран што повеќе да го "рашири своето семе". Е сега разликата помеѓу луѓето и останатиот жив свет е тоа што ние имаме развиен РАЗУМ и треба да го контролираме сексуалниот нагон. Повеќето од нас машките за жал не можат... Не е изговор тоа за женските да престанат да бараат соодветен дечко кој ќе има здрав сексуален апетит, но нема да мисли само на секс како повеќете припадничи на неговиот пол. Има и поинакви ама полесно е нели да се генерализира него да се бара здраво јаболко меѓу многуте скапани.
Фала душо за исцрпниот одговор,епа и самиот убаво кажа сексуалниот нагон треба да се контролира - тоа е она што всушност ги издвојува лугето од животните,и сам кажа...Е сега ако некој не може да се контролира,значи оди кон другата категорија,да не речам животинче....
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Пробувам да кажам само дека не треба сите да не ставате во таа категорија :wink:

А проблемот кај машките е дека ако мувањето не ти е приоритет во животот (односно имаш самоконтрола) значи си фрик, буљаш, усран, неуспешен итн итн.
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Све е во ред со сексуалниот нагон(да го имаш) целата работа е во тоа да го побараш од тој што е со тебе(се разбира ако го имаш или треба да го најдеш) се рзбира ако тоа го бараш или бараш само возбуда и после испага јас вака таа така и ова и она. А доколку подпагаш под вакво или онакво влијание(другарки другари) тоа значи само дека недоволно си го изградил своето јас(или совојот карактер). Треба само да одлучиш што сакаш и да го бараш тоа и се разбира ако си упорен(или упорна) и ќе го најдеш.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Токму тоа. Па зошто јавно си го искажувам ставот? :icon_lol:
Секој со своето нека си го најде местото под сонцето, а исто и своето сонце во животот.:wub:
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
abe so e ova so muvacici.pa toa e najbed stvar.muvanje e za maloletni srednoskolci,za nas postarite e JEBACICA biten zbor.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Bada Bing! напиша:
А проблемот кај машките е дека ако мувањето не ти е приоритет во животот (односно имаш самоконтрола) значи си фрик, буљаш, усран, неуспешен итн итн.

A АКО женското нема самоконтрола и мува се наоколу,тогаш одма етикета ку*ва? Така?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
АуРоРа напиша:
A АКО женското нема самоконтрола и мува се наоколу,тогаш одма етикета ку*ва? Така?
Може ку*ва не е соодветен збор за тоа, ама на што ти личи тебе тоа? На паметна девојка за пример? Зошто да го мува секој што ќе го сретне, кога може најкултурно да си фати дечко и да се е*е со него колку сака? Или не сака само еден к** секој ден?
Соодветен или несоодветен збор, и јас би ја нарекла таквата девојка ку*ва.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
АуРоРа напиша:
A АКО женското нема самоконтрола и мува се наоколу,тогаш одма етикета ку*ва? Така?
Секако не е курва, но "покретот на мувачиците" никако не може да се оцени и како безазлен? Впрочем зошто публиката тогаш им даде интересна (макар за мене:toe: ) етикета МУВАЧИЦА? Зашто се бават со општествено корисна работа?
Мене ме интересира едно прашање за кое не најдов одговор досега од ниедна дискутантка на темава. Зошто секогаш ви се интересни ТУЃИ дечковци или мажи? Тоа некоја нова мода ли е,или се добиваат купишта кул поинтс-и ако упропастиш нечија врска?
Мода ќе е, зашто се сеќавам дека имаше батини порано за тоа, у Куманово пред 10 тина години фреквентно имаше шамарање и скубење меѓу девојките,а коа бев у војска у Велес присуствував на фул контакт меч помеѓу две девојки у траење од 5-6 минути, у сред центар!:pishtoldz
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Gravity Grave напиша:
Мене ме интересира едно прашање за кое не најдов одговор досега од ниедна дискутантка на темава. Зошто секогаш ви се интересни ТУЃИ дечковци или мажи? Тоа некоја нова мода ли е,или се добиваат купишта кул поинтс-и ако упропастиш нечија врска?
Мода ќе е, зашто се сеќавам дека имаше батини порано за тоа, у Куманово пред 10 тина години фреквентно имаше шамарање и скубење меѓу девојките,а коа бев у војска у Велес присуствував на фул контакт меч помеѓу две девојки у траење од 5-6 минути, у сред центар!:pishtoldz
И мене ме интересира тоа, да ти кажам право. Имам и познанички и поблиски другарки кои секогаш паѓаат токму на оженети или зафатени мажи. Како да им е фетиш тоа, а не знам зошто. И нормално дека добиваат купишта кул поинтс, ама само во нивните изопачени умови ... као, еве ја остави неа поради мене, дека сум јас подобра или па еве се е*е со мене додека таа го чека по цели вечери дома, дека сум појака ... од страна гледано, пак ќе кажам, таквите за мене се ку*ви.
Девојка сум и никогаш нема да го разберам тој мутав женски феномен.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
mali im se cickite
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Во процесот со мување потребни се двајца така да и мажите не се така невини овцички во тој поглед( и ние понекогаш дозволуваме(сакаме или праиме) да отиде муабетот(мувањето) во таа насока така да до каде и женските се расипани(или мувачици или...) толку и мажите знаат да ја дозагреат атмосверата.:toe:
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
imate golema zabuna.KURVA E DEVOJKA KOJA NUDI SEKSUALNI USLUGJI ZA PARI.a ova sto vie go zborite e NISKO MORALNA ZENSKA OSOBA ili narodno kazano BESHTIJA,DROLJA,KALASHTURA koja istite uslugji gi nudi cisto od zadovolstvo i ne naplakja za niv.pa nemojte ovaka "kurva" so kje recat vistinskite kurvi ako go procitaat ova deka nudat za dzabe pa makroto kje gi ubie.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Па уште ако наплаќаа ептен ќе беше беееед. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom