I
Поени од реакции
16

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • В
  ако може едно прашање
  дали правиш мали тетоважи и која цена ја држат тие тетоважи
  сакав да те прашам дали знаеш кај тетовираат флуросцентни тетоважи и дали се познаваат преку ден:)
  Ехеј дури сеа го видов твојот пост за тетоважите,добри страници си поставила,ги разгледав сите.Вака сеа,сакам да се тетовирам на нога или на рака кинески букви,знам еден другар ми кажа дека тој во Буњаковец веке не работел,а бил многу добар.Не знам за тој позади Универзална дали е добар...
  бтв-некоја идеја кажи за буквите што да ставам,се мислам уште :)
  Eee здраво..Сакав да те прашам за привремена тетоважа.Оние тетоважи шо траат по 2-3 години и после што можат да се повторат пак ако сакаш...Планирам да се тетовирам на раката,кај зглобот.Сакав да те замолам ако можеш на кратко да ми објасниш како сето тоа оди,за да си знам :) Фала мн однапред...
  ива бев до таттоо во скопјанка кај игор за тетоважа да прашам, и супер одлучив кажи ми ти добро тетовира он вака ?
  Hey, пред некоја недела гледав емисија со тебе како објаснуваше за тетоважите. Просто чуек да добие желба за тетовирање. :)
  Ива,знам дека си по тетоважите.Ќе сакаш да ми најдеш некоја слика од тетоважа-детелина со 4 листа
  нешто во овој стил

  Сакам да си ставам ваква на врат,ама малечка,и цела црна да е. т.е. само контури,не во бја.
  Некој совет од тебе?
  Сакав кај Симон да се тетовирам овој пат.
  само ме мрзи по некад ке го почнам па ке го оставам, обично највеќе се црта така накај 3-4 саат по полноќ кога е најдосадно и кога нема што да се праи :D
  iva daj nekoja idea za grafit4e :D inace sea planiram da se tetoviram, ama imam 16 godini i se mislam dali da cekam uste edna daj nekoe sovetce :D pozz
  Hahaha....слушај се зезав за смајлито над таквото...тоа го спомнав у контекст на шала за мојот ник :)...него имам сосема друга желба за тетовирање...Кажи во кое студио ти работиш?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom