Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Веројатно не сакаат врска, а за тоа може да има повеќе причини . . .
Друга ситуација е ако девојката не сака да биде нечија мувачица т.е. сака повеќе а не може да го постигне тоа со одреден тип, најпаметен потег е да го откачи типот, а не да тера у стилот “дај шта даш“ :)
Девојките знаат да бидат паметни, ама и страшно глупави во некои ситуации :wink:
Кога сме кај мувачиците, секако дека не им фали ништо :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
asterix_m напиша:
Па делува глупо, шири нозе од одма, се збори по другари дека е многу лесна, прифаќа некој да ја мува ида не и пречи тоа и други работи!!!!!!!!!
Ќе се согласам со ова мислење и сличните на него.
Значи, моето мислење е тоа ... мувачиците (исклучок на тие кои само тоа го сакаат) немаат карактер за да бидат нечии девојки. Неможе да ме убеди никоја женска или машко дека делува стабилно и посакувано девојка која многу лесно на непознат дечко му се дава од одма ... без име да му знае што се вели. Веќе кога ќе и тргне така зарот на некоја девојка, околината ја учи и зборува (барем во помалите места и градчиња) и со тек на време останува само мувачица и резерва за цел машки свет. Секако на крај ќе се најде некој мутав што ќе ја земе за жена, па за нејзина среќа ќе може да види и нешто понормално во животот, почитување од еден маж, па отом - потом и свое семејство итн.
Фала пријатно:)
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
86
Поени од реакции
5
... ne e to so go nemat tuku to deka se kucki smrdeni koj ne se zadovoluvat so eden kur ...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Дивајн напиша:
Значи, моето мислење е тоа ... мувачиците (исклучок на тие кои само тоа го сакаат) немаат карактер за да бидат нечии девојки. Неможе да ме убеди никоја женска или машко дека делува стабилно и посакувано девојка која многу лесно на непознат дечко му се дава од одма ... без име да му знае што се вели. Веќе кога ќе и тргне така зарот на некоја девојка, околината ја учи и зборува (барем во помалите места и градчиња) и со тек на време останува само мувачица и резерва за цел машки свет. Секако на крај ќе се најде некој мутав што ќе ја земе за жена, па за нејзина среќа ќе може да види и нешто понормално во животот, почитување од еден маж, па отом - потом и свое семејство итн.
Фала пријатно:)
Да те прашам нешто, дечко што бара на прв состанок илки е*е на прв состанок мувач е?
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
bone напиша:
... ne e to so go nemat tuku to deka se kucki smrdeni koj ne se zadovoluvat so eden kur ...
Аууу извини јебо,тебе сите мувачици ти дале?
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
a) pari
b) mozok
c) provod
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
bone напиша:
... ne e to so go nemat tuku to deka se kucki smrdeni koj ne se zadovoluvat so eden kur ...
bone мене ми делува исфрустрирано... Немој да бидеш. :nenene:

Нивни проблем. Ако самите не се почитуваат ни јас нема да ги почитувам.

Самите се деградираат и ти ништо не можеш да направиш околу тоа. Обично се во некој фазон дека се екстремно интересни и своеглави а всушност го прават токму спротивното - задоволуваат некој кој сака да биде задоволен (!) со теза дека тоа е многу "кул". Да не зборам дека не ги знаат ни основите на маркетингот. Ништо не е вистински убаво ако не се помачиш да дојдеш до тоа. :) Лесните девојки спаѓаат во оваа категорија...

Просечниот маж (истиот тип на маж кој сака да има секс со се што ќе му се малце насмевне а да не зборам за се што има hint of голема цицка) нејќе таква девојка затоа што е протективен и сака тоа што тој го допира да е само за неговите рачиња и гениталии :).

Типот на жени денес што ги викаме мувачици не е ништо ново, го имало од секогаш и ќе го има. Проблемот е денес што многу станаа "паметни" женските ( Watching Too Much Television :)) и голем процент би се сместиле во таа категорија.

И не, и јас сакам жена која е свесна за себе, за својата сексуалност ама ова малце е претерување. Да не зборам колку вакви личности се склони на добивање СПИ ...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
asterix_m напиша:
Да те прашам нешто, дечко што бара на прв состанок илки е*е на прв состанок мувач е?
Или е глуп, или не ебел долго време па без оглед на се си бара (ама и тоа му доаѓа дека е глуп исто), или е сељак, или е мутав, или е неписмен или било што слично. Значи не мислам во никој случај дека е мувач или фраер ... и мувањето (за тие што си го поштоваат) може да биде интересно, да се развива постепено на некој начин, а не види се и легни се, па ќе се прашаме за име утре, ако се најдеме пак де ... бљак.:tapp:
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Као прво, необично ми се допаѓа она "мувачица", сто пута боље од популарниот "епитет" кај мене у КУманово "шваљерка":pishtoldz. Енивеј, мувачици се секако интересна појава и кај нас, а и у пошироки размери. Навидум имаат се, но го немаат она главно..ПОНОС! У принцип, не можам да сватам како цел живот си живеат со фактот дека се ВТОРИ у животот на некојси мал, дебел, ружен новопечен "бизнисмен", а и да ете, напрасно букне некаква си љубов од цела таа каламутница, зошто ли чоекот не биде мудоња па ја остави жена му за таа да биде неговата "муза". Да, значи немаат понос, немаат скрупули, осет дека можеби од сето тоа ке страда некој (читај сопругата, децата, кариерата..), и што е најважно, немаат потреба за цврста и стабилна врска. Дај и ебена лова бачко, купи и Пежо, златна нараквица, ебни си ја у мотел Романовце, и вук сит,и овце на броју...
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Gravity Grave напиша:
Као прво, необично ми се допаѓа она "мувачица", сто пута боље од популарниот "епитет" кај мене у КУманово "шваљерка":pishtoldz. Енивеј, мувачици се секако интересна појава и кај нас, а и у пошироки размери. Навидум имаат се, но го немаат она главно..ПОНОС! У принцип, не можам да сватам како цел живот си живеат со фактот дека се ВТОРИ у животот на некојси мал, дебел, ружен новопечен "бизнисмен", а и да ете, напрасно букне некаква си љубов од цела таа каламутница, зошто ли чоекот не биде мудоња па ја остави жена му за таа да биде неговата "муза". Да, значи немаат понос, немаат скрупули, осет дека можеби од сето тоа ке страда некој (читај сопругата, децата, кариерата..), и што е најважно, немаат потреба за цврста и стабилна врска. Дај и ебена лова бачко, купи и Пежо, златна нараквица, ебни си ја у мотел Романовце, и вук сит,и овце на броју...
Da si ne si gi utnal ti poimite muvacica i sponzorusa?
I od kaj toa deka muvacicite se sekogas vtori?:lud:
Stvarno ne ti go razbiram postov!I zasto nemaat gordost,zasto mozebi ne se spremni za vrska?
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
не им е доста со еден па бараат забава со многу...не спремни за сериозна врска, верност многу причини може да наведам....
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Adr1anA напиша:
не им е доста со еден па бараат забава со многу...не спремни за сериозна врска, верност многу причини може да наведам....
Sakas da mi kazes deka nikogas ne si se muvala?:nesum:
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
хаха, па јас сум во тренд со времето..нормално дека сум се, мислам дека нема некој што не ја минал таа фаза...
 

CakNoris

Папу4ар
Член од
16 декември 2005
Мислења
177
Поени од реакции
0
Епа кога девојката не ти дава ќе мора да си побараш мувачица. А и мувачиците се нормални девојки. Некоја ке има дечко, го испраќа и одма си бара мувач. Исто е и со другиот пол. Така да нема голема разлика помеѓу мувачка и девојка.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
A sto se toa muvacici, site nemaat isto mislenje za ovoj termin
 

Kajgana Shop

На врв Bottom