Што антивирус користите?

Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Najdobri Antivirusi decki se definitivno Panda,Avast, Dr.Web- mnogu malku zemaat resursi a davaat maksimalna zastita.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Сакам да ве прашам шо е проблемот кога ќе го инсталирам касперски од кога ќе го рестартирам компјутерот ми вика дека лиценцната ми е на црната листа на лиценци и никако не можам да инсталирам. Или кажете некој антивирус оти од интеретов имам многу спајдерчиња и разни тракатанци
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
8
Norton Internet сеќурити двеиљади и шес.

Само што уште нема азган да склопи алгоритам за лигал бајпас на активација.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
1.051
Поени од реакции
15
Сум ги пробал скоро сите што сте ги навеле,едино касперски работи како што треба.
 
Член од
23 ноември 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
mene kasperski ic ne me bendisva. mnogu go usporva kompjuterot i ne e mnogu efektiven. inace avast mozes da go downlodiras od na internet i ne e mnogu golem. mozes da go pobaras na
www.download.com
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Луѓе, нема најдобар антивирус, поентата е на кој антивирус му веруваш. Јас имам лиценцирана верзија од НОД32 (ми ја поклонија на еден форум), и го користам тој бидејки и му верувам и бидејки ми е лиценциран. Иначе го препорачувам касперски бидејки е најмал, не зазима многу ресурси, малецки апдејти прави, брз е и ферски ги наоѓа и ги брише вирусте. Една од побитните ствари е и дека има македонска верзија па кога ке му ја инсталирам на некој труп со компјутери и англиски се снаоѓа.

Ако му треба на некој касперски анти вирус, нека повели во пп (бидејки е со крак и не смејам тука), а за бесплатен антиврус препорачувам Avast home edition. http://www.avast.com/eng/download-avast-home.html
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
17
Која антивирус програма е најдобра?

Јас ја користам ZoneAlarm има фајр вал и сум прилично задоволен,користев и Касперски али само тројанците ги лови и нема Фајр Вал.Што заштита користите моментално и предлог која е најдобра според вас?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Кое кретенско прашање е ова! По сите други форуми го има! Сегде ме нервира!

Ај сега на темата!

Нема најдобра анти вирусна програма. Целата поента е на која програма и веруваш. Сите се мање више исти. Сите имаат дефиниции секојдневно, сите зафаќаат мање више исто ресурси. Така да целата поента е за која имате подобар крак (верувајте, има едно чудо лажни, поготово за антивируси). Да бевме негде УСА да зборевме за цена квалитет и тако даље, ама кога се бараме со кракови нема најдобра. На што му веруваш тоа.

Јас моментално користам Нод32 лиценцирана верзија, касперски анти хакер кракувана верзија, ад авеар профешнал кракувана и спајбот оупен соурс.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.681
Поени од реакции
43
astrion напиша:
Јас ја користам ZoneAlarm има фајр вал и сум прилично задоволен,користев и Касперски али само тројанците ги лови и нема Фајр Вал.Што заштита користите моментално и предлог која е најдобра според вас?
Еве една табела на која можеш да видиш кој антивирус колкава моќ на детекција има:

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=17954&postcount=3

Но секој си избрира според своите потреби и навики на сурфање, посетување на небезбедни страни, симнување на софтвер...
 
Член од
27 август 2005
Мислења
808
Поени од реакции
7
некој антивирус програм да препорачате шо нема да прави проблеми на windows xp кој работи со Атлон64 процесор. имам Нортон Интернет Секјурити 2005 (оригинал) али ми прави проблеми
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
8
Какви проблеми ? Специфицирај.
Јас на XP го користам NIS 2006 и не ми правел никакви проблеми. Пробај го тој!
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.681
Поени од реакции
43
другарче напиша:
некој антивирус програм да препорачате шо нема да прави проблеми на windows xp кој работи со Атлон64 процесор. имам Нортон Интернет Секјурити 2005 (оригинал) али ми прави проблеми
NOD32 имаат 64 битна верзија
 
На врв Bottom