nako
Поени од реакции
35

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • nako
  nako
  Hellsing
  Hellsing
  Интересно, браво. Претпоставувам и заработка има солидна, м? Продолжи така. :D
  nako
  nako
  ти благодам, за заработка има, но треба и многу знаење и многу работа и многу инвестиција, после нова година планирам да земам профи графички карит ( nvidia quadro 5000/6000 вредни по 1500/2500 еу во америка ),
  ако те интересира нешто друго слободно прашај ме
  поздрав
  С
  секако дека имам видено М-76... можеби некогаш,ке пробам и јас да видам колку ке биде добра... :)
  С
  Здраво Нако... гледам си пишал дека е можно со М-76 со добра оптика да се погоди на 1200м??? хммм... тоа е речиси неверојатно... нема теоретски шанси... ова во војска си го направил,или си во некоја специјална единица? :smir::vozbud:
  Ќе има народ собрано, веќе се договараат за да отидат луѓе на аеродром, значи во Петок, во 16:30 слетува авионот, протоколарно има некои 20тина минути, и потоа излегувааат прен народот.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom