Цимери

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Да видиме што како, не ги познавам артистиве, така да нема да бидат лигушине што брблаат на турските серии (поправте ме ако грешaм).
"Од денес за утре" беше срање од серија.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ми се чини дека сите глумци се од штипскиот театар освен Бојан Велевски (Ице од наше маало). :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Цимерски живот е најлудата и најнеисцрпната тема, ако на оваа тематика не направат успешен проект, ич нека не пробуваат веќе Македонски серии да прават.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Цимерски живот е најлудата и најнеисцрпната тема, ако на оваа тематика не направат успешен проект, ич нека не пробуваат веќе Македонски серии да прават.
ти па не кењај. Цело време се жалите немало ништо наше на телевизииве, тамам ќе направат нешто, одма срање е, не го гледам и слично. Колку сака нека е најлуда тема, ако нема саглам продукција -џабе е. Сепак и ова е старт, и боље ќе гледам наши како се глупираат по тв, отколку цигански серии од пичку си материну преко индија и пошироко што ги земаат.
 
M

Moon Child

Гостин
што и да е гарант ќе биде боље од оноа едно говно од серија што идеше на Сител со антиталентон Влатко од Морал
Tреба да освоиш прво место на светско ниво во Антиталентираност за да успееш да направиш полошо нешто од тоа.:icon_lol:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Абе ич не го сакам Бојан Велевски, ама ич ич ич...
Се труди дечкото навистина се труди и мислам дека има завршено драмски ама некако не го надрасна хумурот сакам да кажам дека е далеку од професинален... Дали и како во иднина ке се развива како глумец ке видиме.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Абе ич не го сакам Бојан Велевски, ама ич ич ич...
Има на јутуб и тој стен-ап некој, . Смешен е од што не е смешен. Може да се насмее човек, ама на него лично, никако на содржината на досетките.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе ич не го сакам Бојан Велевски, ама ич ич ич...
Ептен ми е антипатичен и мене. По некоја случајност имаме седено заедно пред некоја година во друштво, во кафиЌ и кога го видов си викам ај баш да видам, да сменам мислење ама јок, слабо.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Не сакам да судам предвреме, може серијата ќе се покаже како добра, ама не знам за која публика ќе се покаже како таква.

Го изгледав промото и најавната шпица и имам да кажам неколку работи.
Најосновната и најважната е дека одиме назад. Не може да се негува современ хумор ниту добар хумор кога уште имињата на ликовите се останати од старинското, и уште нешто - што во последно време хуморот се основа на дијалект и тоа е катастрофално. (се приметува во промо видеото).
Не можам да ја разберам таа фиксација на тие што се нарекуваат комичари и продуцентите кои мислат дека ова е добро, и еден бран несмешни фаци како Марјан Ѓоргиески кои го донесоа ова со нивните дијалекти.

Проблемот е што, кога јас како Охриѓанец ќе го слушам Никола Тодороски со сите шеги, океј ми е и не ми е невообичаено. Ама не му е океј на тој до мене што нема блискост со дијалектот, како што јас го прескокнувам Тони Михајловски со оние идиотски крајно ретардирани кумановски шеги.

Имавме само една серија која е безвремена во својот хумор, а не се ни трудеше. Тоа беше „Погрешно време" и тоа беше само еднаш.

Додека си се доживуваат како комедијанти фаци како Бојан Велевски, Солзи и Смеа и капак на се, Куку Леле додека ни ја прави музиката, тури му курот, не бива од нас.
Не ни треба свежа крв, само поинаква.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Појео ме туџи срам коа поглеав малку од епизодава денес.:confused:

Свака му част на тој што ќе има сила да изглеа 40 епизоди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom