Цимери

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Оваа е меѓу првите макеонски серии. Колку е и добра, толку и е лоша. Јас ја гледам секој ден зашо стварно ми се комедии :pos: А вас ви се допаѓа ?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.044
Поени од реакции
2.289
Ја имаше до вчера изглеа заврши,инаку добра не лоша.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Не ги глеав активно, ама од тоа што го глеав, интересни беа
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
28
Оваа е меѓу првите макеонски серии.
Нема врска дека е оваа меѓу првите македонски серии. Првите македонски серии по осамостојувањето на Македонија се Бумбари, Салон Хармони...
А и ова не е серија ова се гллупостиии:nesvest::nesvest::tapp::tapp:. Да беше добра немаше да направеа само неколку епизоди, видоа дека никој не ја гледа и ја прекинаа
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Мене баш ми се свиѓаше ...
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.399
Поени од реакции
5.621
Магдалена Ризова (Цеце) rulz. :cuc:

Интересна ми беше и мене серијава не знам зошто ја прекинале, „Погрешно време“ имаше некако сличен концепт, ама имаше поинтересни ситуации, треба да прават повеќе вакви серии, ни фалат такви работи во државата.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.406
Не беше лоша серијата, имаше сцени кои ме засмејуваа, а и актерите не глумеа лошо.

Момент беше изјавата : За тебе жив ќе загинам.:pos::pos::pos::pos:
 
Ј

јовица11

Гостин
Не ми се свиѓаше,а и у комшии ја снимаа па неколку пати имав глеано и како снимаа,глупости :tapp:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.975
Поени од реакции
9.088
Поглупа серија, амин.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.137
Поени од реакции
4.071
Најглупа серија во историјата на најглупите серии.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.873
Поени од реакции
6.331Број на епизоди : 40

Во следните месеци на Алфа телевизија започнува новата хумористична играна серија „Цимери“. Проектот е дел од сопствената играна продукција на Алфа и ќе содржи 40 епизоди од по 30 минути. Ваков проект и недостасуваше на публиката, вели режисерот Бачовски, кој надополнува дека дејството опфаќа реални ситуации од животот со веродостоен игран приод.

Извршен продуцент на серијата е Тони Ристов, а се работи според идеја на Ефтим Трајчов. Сценаријата ги напишаа Ефтим Трајчов, Елена Стојановска и Зоран Бојаровски. Главните улоги го толкуваат: Кристина Арсова, Снежана Киселичка, Миле Вратеоски, Милорад Ангелов, Ефтим Трајчов, Бојан Велевски и други македонски артисти. Главните шест лика се Марко, Цветко, Митко, баба Цена, Финка и Свјатло Красимиров, кои ќе го прикажат животот на цимерите во Скопје низ комичните ситуации на нивниот секојдневен живот. Случките низ кои ќе ги градат ликовите се од современото живеење и се проткаени со хумористични и иронични заплети. Темите се актуелни, секојдневни и провокативни, од вработување и градење кариера до вљубување, сексуалност, па се' до тоа како да се преживее во голем град.

Музиката е на Роберт Саздов. Серијата се снима во студиото на Алфа и на неколку локации низ Скопје.

Музичка тема на серијата

Најава

Серијата почнува од понеделник но терминот сеуште не е познат.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.498
Браво! Огромно Браво за Алфа телевизија што постојано се труди да внесува нешто наше на програмата. Подводно, Во недела попладне, квизот на знаење, Чаша љубов, новата емисија што ја води Бојана Атанасовска, Пеколна кујна, Семејните тајни/проблеми......... се наши, а имаат само две три турски серии, што значи дека најголемиот дел од она што го емитуваат е Македонски производ.

Ова претпоставувам дека ќе биде нешто како Куќен совет кој некогаш се емитуваше на Канал 5 или на Сител, не ми текнува добро. Ми се свиѓа тоа што Бојан Велевски ќе учествува/глуми. Памтам дека кога беше во Наше Маало добар беше, а и сега има добри смешни видеа како што има и Марјан Георгиевски.

:)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.847
Поени од реакции
4.153
Можеле барем повеќе да се потрудат со имињата. Не знам како им се вклопуваат во сценариото, ама сепак можеле да бидат покреативни. На Цветко и Митко мислам.

Инаку се надевам квалитетот ќе се истакне па ќе продолжат и понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom