Ценовник за веб услуги

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Зависи од темата. Ќе направиме тебе да ти одговара :)
Не е за мене...абе луѓе кажете ориентациона цена, шо се плашите толку сите? Јас истржаував на нет, ама тоа е повеќе релевантно за странскиот пазар, ме интересира за МК. Како на пример за коли се знае кои коли колку одат, на пример Голф 3 се движи од 1500-2500 евра...така кажете ми некои бројки и за дизајн на темплејт.....ебаго :D
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Не е за мене...абе луѓе кажете ориентациона цена, шо се плашите толку сите? Јас истржаував на нет, ама тоа е повеќе релевантно за странскиот пазар, ме интересира за МК. Како на пример за коли се знае кои коли колку одат, на пример Голф 3 се движи од 1500-2500 евра...така кажете ми некои бројки и за дизајн на темплејт.....ебаго :D
Темплејт може да има една страница, но може да има и влезна, блог, вести, коментари, слајдери, архива и други стандардни и нестандардни страници и елементи кои треба да се дизајнираат. Така да ебаго биди малку попрецизен. Не дека можам да ти кажам цена пошто тоа не го работам но во секој случај барањето ти е премногу општо.

Друга работа, ти треба Јомла темплејт или Фотошоп? Помеѓу двете има голема разлика. Едното е слика(и), другото разложен дизајн во датотеки, цсс, можно и јс и други елементи кои се користат кај Јомла темплејтите. Како што кажав, навистина мора попрецизно да прашаш.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Темплејт може да има една страница, но може да има и влезна, блог, вести, коментари, слајдери, архива и други стандардни и нестандардни страници и елементи кои треба да се дизајнираат. Така да ебаго биди малку попрецизен. Не дека можам да ти кажам цена пошто тоа не го работам но во секој случај барањето ти е премногу општо.

Друга работа, ти треба Јомла темплејт или Фотошоп? Помеѓу двете има голема разлика. Едното е слика(и), другото разложен дизајн во датотеки, цсс, можно и јс и други елементи кои се користат кај Јомла темплејтите. Како што кажав, навистина мора попрецизно да прашаш.
Само дизајн во Фотошоп.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Само дизајн во Фотошоп.
Грубо како што гледам како се движат цени мислам една стотка би ти летнала за концепт за првата страница, останатите ситно (по 20-30 страница).
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
255
Колку пари би ме коштало да ми се направи сајт во Joomla, 4-5 страници, основен со галерија и плагин за гугл мапс?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
255
1000че одговара, пиши ми во пп.

А од artweb немам пп :S
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.998
Поени од реакции
7.599
Голема чистка јадеше темава.
Задржете го муабетот околу ЦЕНОВНИК ЗА ВЕБ УСЛУГИ.
Не дали е фер, шо е фер, цмс против рачно креиран цмс и шо ти ја знам шо не е он топик.
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
здраво мајстори,

ми треба скрипта за портал- најмногу до 10 категории, каросел за слики и најонови вести. од страна виџити како календар, најпопуларни пребарувања, галерија со слики итн нема некоја голема филозофија, значи стандард портал. дали ќе биде во wordpress или некоја друга платформа мене ми е сеедно, се додека е лесен за уредување.

друго, ми треба веб страна со неколку страни (4-5) каде што ќе можам повремено да додавам содржина. страната треба да има вклопен обичен основен блог.

кој може да ми заврши работа нека ми пише приватна порака или ако сакате муабет ко на пазар можеме да допишуваме и ачик на форумов.
--- надополнето: 6 септември 2013 во 17:50 ---
изгледа има некој баг со известувањата.

во аголот горе пишува дека има известување а кога ќе отворам нема ништо.

тој што сака да ми даде понуда нека напише на форумот па да пробаме јас да пратам порака.
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.310
Поени од реакции
16.746
http://smartphone-mk.com/ se prodava za 15 000 den. без домејн дали е некој заинтересиран и ценава мислам дека е добра :)
А, зошто мислиш дека е добра? :)

1. Самиот темплејт ja_nex чини 5 пати помалце од цената што ја наведе.
2. Логото е ужас што ни пола саат не би одземало да се направи, додуша за пола саат многу подобро лого би излегло.
3. Згора на се и без домен дури.
4. Некако ќе беше пролазна ценава доколку на фејсбук имаше поголема активност, а тоа 25.


Заклучокот е за оваква страна да се стартува потребни ти се 620 денари за домен, 1900 за хостинг, 3000 за темплејтот односно 5520. Логиката да е 3 пати поскапо ? :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.415
Поени од реакции
754
А, зошто мислиш дека е добра? :)

1. Самиот темплејт ja_nex чини 5 пати помалце од цената што ја наведе.
2. Логото е ужас што ни пола саат не би одземало да се направи, додуша за пола саат многу подобро лого би излегло.
3. Згора на се и без домен дури.
4. Некако ќе беше пролазна ценава доколку на фејсбук имаше поголема активност, а тоа 25.


Заклучокот е за оваква страна да се стартува потребни ти се 620 денари за домен, 1900 за хостинг, 3000 за темплејтот односно 5520. Логиката да е 3 пати поскапо ? :)

па инсталација изгледа на темплејт му е 10 000 :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.938
Највредно нешто е доменот ама и то е далеку од тие пари.
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
добро де само да се плукало обичен сајт од 10 страници хтмл со готов темплејт и даден текст е 10 000 ден. Ова кајмене е порталче средено немам време да го работам инаку со категории темплејтот изменет е супер дизај воопшто не се цените ако ова ви се мислењата. Да не треба сајтов за 1 000рче да го дадам:) Јас најобичен сајт испод 10 000 не прифаќам па што сака нека биде не се арчам си ценам труд што има врска оти е темплејт цел свет така работи не ме зезајте позз
 
На врв Bottom