pLaToOn
Последна активност:
28 јуни 2018
Член од:
5 август 2009
Мислења:
1.290
Допаѓања:
479
Поени од трофеи:
130

Сподели преку:

pLaToOn

Последна активност:
28 јуни 2018
  1. cinderella7
   cinderella7
   Прочитав дека се занимаваш со графичкиот дизајн, па би сакала да ми кажеш кој факултет го имаш завршено и нешто поопширно околу тоа?
   1. pLaToOn
    pLaToOn
    Не се занимавам со тоа, во секој случај пооширно барај информации на тема дизајн.
    12 јули 2016
  2. igor_sl
   igor_sl
   Како можам да те контактирам? Имам важен разговор. Благодарам!
  3. DBack
   DBack
   Време е, Платун. Време е.
  4. BloodyJesus
   BloodyJesus
   е така де објасни со убави зборови а не приказна ова она ...

   фала сепак!
  5. Nessa Alcarin
   Nessa Alcarin
   You know your NUMBERS!!! :))))
  6. dragansk
   dragansk
   имаш скајп ке можеш ли да ми помогнеш за скриптата, благодарам однапред :)
  7. Duduk
   Duduk
   Не е лош, јас веќе 5 години сум во оваа заебанција влезен, ко мал свирев хармоника, па на факс се запишав музичка академија и со бенд плус и многу сум фанатик јаки клавијатури.
   Дома имам Korg Triton Extreme, Korg CX3, Korg N5, Korg T2, и сега чекам да видам која ќе биде цената на новиот Korg Kronos ама сигурно ќе биде околу 7-8,000 евра како што беше Oasys. Сум сега во план да ги шитнам оргулите CX3 да земам или Hammond или Nord C1. Ќе те викнам обавезно.. пиши ми го скајпот во порака ќе те додадам ќе размениме искуства. Поздрав
  8. Duduk
   Duduk
   1,800 е само клавијатурата, пошто не е од УСА, од Швајцарија е, околу 150 евра мислам или 165 не видов убаво ама 3.500 ќе биде кога ќе дојде во Скопје. Така да ми се исплати. :smir: Фала како и да е. Што клавијатури имаш ти? што работиш со нив?
  9. Duduk
   Duduk
   Features 76 waterfall keys for expressive organ playing

   БАШ МЕ ИНТЕРЕСИРА КАКВИ СЕ ТИЕ WATERFALL ДИРКИ.
  10. Duduk
   Duduk
   http://www.sweetwater.com/store/detail/VR700

   КУПЕНО!!! , едвај се утепав со едно копиле од Малезија на Ebay и го земав за 1.800 евра
   Eдвај го убедив педерот да го земам, иначе
   ете ти линк прочитај имаш све за него подоле малце од линкот. Сеа чекам да ми стигне и да го испробам одма. :D :D :D Рипам од радост во 6 саат сабајле низ дома. Ќе збеснат комшииве.
  11. Duduk
   Duduk
   Гледам дека се разбираш од клавијатури и такви ствари, кажи ми ако знаеш нешто повеќе за Roland VR700
  12. Lurtz
   Lurtz
   Брат ај ако имаш време ѕирни го проблемов
   http://forum.kajgana.com/showthread.php?809-%D0%9F%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%88-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%9A%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8...&p=4128333&viewfull=1#post4128333

   Хехе, кога пробував на ТВ ептен ме навлече да си купам 30-40 инчен монитор (или тв) Не за друго, Neverwinter nights е страва кога се игра на таква големина :)
  13. DBack
   DBack
   Фала, друже :)
  14. Lurtz
   Lurtz
   одлична е, не е грешка :)
  15. Lurtz
   Lurtz
   Ќе идеш на +25? или сте зафатени?
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Потпис

  >> nobody expects the spanish inquisition <<