Ценовник за веб услуги

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Македон91, 22 јуни 2009.

 1. Gaga89

  Gaga89

  Член од:
  14 октомври 2015
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  21
  Еве сега само што приметив на Го Хост има промоција до 1 март хостинг за 2 години по цена од една година. Значи за 3000 денари за 2 години според понудата добивам:
  - Неограничен веб простор
  - Неограничен месечен трансфер
  - Неограничено емаил корисници

  - 1 ДоменНеограничен број на под-домени
  - Неограничен број на паркет домени
  - Неограничено датабази
  - Неограничено FTP корисници
  - Cpanel веб панел
  - 30 дена гаранција за враќање на парите

  Мене ми изгледа солидно ова ама секако јас не се разбирам. :) Што мислите вие?
   
 2. Goldie

  Goldie Гостин

  Колку би чинело комплетно средување на веб сајт со вордпрес платформа кај нас ? Може и да ми препорачате добри дизајнери да ги контактирам околу цените..
   
 3. asdasd5645

  asdasd5645

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  0
  Bas me interesira kolkavi se platite na web-developeri vo mk?
   
 4. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.464
  Допаѓања:
  760
  Од фирма до фирма платите доста варираат а голема улога игра и искуството.
  Знам почетници што работат за 15к, 18к, еден другар платата му е 24к, но не нешто многу искусен, а еден друг другар нешто над 40к му е платата ама профи е, најверојатно у Македонија има девелопери што се платани и над 50к но тие се поретки, тоа се обично ептен искусни девелопери.
  Јас сум девелопер фриленсер не кажувам колкава ми е месечната заработка, не обожавам да се фалам. ;)
   
  Последно уредено: 17 април 2016
  На asdasd5645 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. asdasd5645

  asdasd5645

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  0
  Koi jazici gi koristat i vo koi firmi ako mozes nesto podetalno informacija
  18.000 - 50.000 znaci ..
  Entry level?
   
  Последно уредено: 17 април 2016
 6. sidel

  sidel

  Член од:
  28 октомври 2012
  Мислења:
  272
  Допаѓања:
  38
  zdravo na site. Ako saka nekoj da pomogne da kaze i formacija. Sakam da otvoram e prodavnica, i mi treba programa za licencirani klucevi za moite programi shto ke gi prodavam na internet. E sega jas kako shto sum informiran deka imaat specijalni web strani koga ke se simne programa od taa web strana, web stranicata kreira avtomatski licenciran kluc za programata. Dali e toa vistina ili ne. Ve molam pomognetemi. Podrav. Vi blagodaram mnogu za odgovorite.
   
 7. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.457
  Допаѓања:
  253
  Pa ovoj host ima zakup za edna godina a ako ne si zadovolen od nego sto pravime ??

  I uste edno prasanje imam host od host gator sakam sajtovite da gi prefrlam kaj nekoj nas host provajder koj mi go preporacuvate kako dobar host provajder od vase licno iskustvo
   
 8. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  164
  Нај-добронамерно, ти ако „продаваш програми“ онлајн (значи сам ги изготвуваш, креираш...) - ќе си доволно добар да си направиш свој софтвер што ќе ти генерира и валидирам рандом клучеви за нови корисници.
  Секако за ова ќе треба и самата програма што ќе ја продадеш да има механизам за валидирање на овие клучеви и механизам за да не ти го хакнат клучот во 2 минути :)

  Ова е ако те сфатив добро..

  Ако планираш да продаваш некои продукти, или сервиси.. не гледам причина зошто би давал клучеви за тоа?
   
 9. smole

  smole Ѕверотилук

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  1.583
  Допаѓања:
  224
  Кај нив сум 6 години па сега ти види.
   
 10. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.457
  Допаѓања:
  253
  Testiras dali gi padja serverot ili onaka ???
   
 11. Ikinjo

  Ikinjo

  Член од:
  15 март 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Потребен ми е човек кој може да направи веб сајт кој ќе биде со спортска содржина која воглавно ќе има резултати и табели...заинтересираните нека пишат порака за понатамошен контакт како би се договориле за цена...
   
 12. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  13
  Провери ја приватната порака.
   
 13. Kugar

  Kugar

  Член од:
  3 јануари 2015
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  500
  Препораки од каде да купам хост и домен?
   
 14. LepiDzoni

  LepiDzoni

  Член од:
  25 јули 2014
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  712
  hosting - digital ocean, linode, vultr
  domain - namecheap
   
  На Kugar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Македонија 1932

  Македонија 1932

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  1.609
  Допаѓања:
  2.178
  Имам 2 веб страни и моментално сум во Америка и ме интересира околу Гугл Адс. Акаунтот да ставам држава САД или Македонија? Ако ставам САД да не ми зема данок или? Некој што разбира нека ми пише ако може за да почнам со Гугл адс. А за картица од САД оваа ќе ја ставам. Благодарам
   

Сподели преку: