Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.402
Поени од реакции
1.780
Во каква и да е форма Меси, со 14 раце би го потпишал баш ради тој маркетинг фактор.. Треба само будала од управа си да ги одбиеш Роналдо или Меси.. Ќе видиш дека Окото све ќе направи да го донесе, не е будала поклон на тацна да го игнорира..
Од таа гледна точка Меси е полн погодок. Само тука и други тимови би се вмешале.
Со конте како тернер, Меси би можел да го вклопи како 10ка, полу шпиц, организатор. Сепак класа играч е колку и да не е во форма. Сега платата ќе има исто огромна улога.... :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.576
Поени од реакции
6.925
Од таа гледна точка Меси е полн погодок. Само тука и други тимови би се вмешале.
Со конте како тернер, Меси би можел да го вклопи како 10ка, полу шпиц, организатор. Сепак класа играч е колку и да не е во форма. Сега платата ќе има исто огромна улога.... :)
Ako dojde vo Inter, Konte (i bilo koj drug trener na planetava) nikad nema da mu kaze kade da igra, Mesi ke si igra kade i da posaka na terenot :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.093
Поени од реакции
35.926
Јунајтед во овој маркет се коцкаше ептен со Мегваер, сега за сега им се исплати, донесе киклопот некаква стабилност во таа климава одбрана која беше решетана со години ама Де Лигт би бил одбран од 9/10 екипи доколку се бира помеѓу нив.

Помлад, поспретен, подобар со топка, иднината е пред него посекако.

Е сеа не значи дека Јунајтед напраиле грешка избор, нив можеби и попаметно им беше да се коцкаат со Мегваер, ја знае ПЛ, репрезентативец додека кај Де Лигт се знаеше дека ќе треба одреден период на адаптација и ризикот е далеку поголем, затоа и Јуве се коцкаа со него, имаат веќе искусна одбрана они, полесно е играч да се пронајде таму него во Јунајтед.
Значи и Јунајтед и Јуве се коцкале и добиле? xD
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.402
Поени од реакции
1.780
Ako dojde vo Inter, Konte (i bilo koj drug trener na planetava) nikad nema da mu kaze kade da igra, Mesi ke si igra kade i da posaka na terenot :D
Се надевам дека Интер нема да падне толку ниско. Со Икарди добро се држеа до своето...
Ниту еден играч не е поголем од клубот во кој што игра.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.775
Поени од реакции
76.526
Nz, Stek neka proceni.
Знаеш сега на каков пенал се намести? Само ај ептен за Милан си па нема да те изгорам, ти ебам тоа ромбоидната глава.

Само Бастони мике мој, за двајцава глаучи е Марадона. Hh
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.030
Поени од реакции
32.864
Знаеш сега на каков пенал се намести? Само ај ептен за Милан си па нема да те изгорам, ти ебам тоа ромбоидната глава.

Само Бастони мике мој, за двајцава глаучи е Марадона. Hh
Trgnav da pisuvam "Stek ako u procenkata bide involvirana majka mi, sfe ke ti ebam" ama vikam cemu odma so zakani prema bratot, znaev deka ke me ispostuvas.

Inace trojca glauci bea spomnati, ok brohhhhhhhhhhehehehe.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.118
Поени од реакции
3.151
Апсолутно ниту еден клуб од големиве клубови не би го земал Мегваер пред Де Лихт.
И јас така мислев додека играше во Ајакс, искрено детето е изгубено у простор во Јувентус. Како што рекоа, единствен плус му е што е млад, па ај може ќе му тргне некад. Мегваер е тромав и понекогаш го поминуваат брзи играчи, ама де Лихт прави утки од поприличен размер, во тоа е целата разлика! Може го јаде италијанскиот фудбал, може е и притисокот во Јувентус, ама не е тоа што очекувавме од него!
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.288
Поени од реакции
11.594
Во каква и да е форма Меси, со 14 раце би го потпишал баш ради тој маркетинг фактор.. Треба само будала од управа си да ги одбиеш Роналдо или Меси.. Ќе видиш дека Окото све ќе направи да го донесе, не е будала поклон на тацна да го игнорира..
Окото беше шутнат на клоци од Јуве затоа што бил голем противник за носење на Роналдо, сите знаеме дека финансиите му се јака страна и не се согласувал да донесат 33 годишен играч за 100 милиони со плата од 30 милиони.

Не верувам дека ќе се обиде за Меси, ако Интер го донесат на Меси, најмал виновник ќе биде Марота.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.576
Поени од реакции
6.925
И јас така мислев додека играше во Ајакс, искрено детето е изгубено у простор во Јувентус. Како што рекоа, единствен плус му е што е млад, па ај може ќе му тргне некад. Мегваер е тромав и понекогаш го поминуваат брзи играчи, ама де Лихт прави утки од поприличен размер, во тоа е целата разлика! Може го јаде италијанскиот фудбал, може е и притисокот во Јувентус, ама не е тоа што очекувавме од него!
Веројатно си го гледал Де Лихт првите 10 првенствени кола, пошто ако си го гледал од полусезона навака си гази дечкото.. Пост коронава само 2 гола прими Јуве од кои 1 од пенал..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.558
Поени од реакции
4.207
Де бе дечки топ 5 штопер во лига е Мегваер, ако не топ 3. Кој би го земале вие подобар кој би не стабилизирал? Де Лихт? Пошто можеби е помлад со поголем потенцијал и лидерски способности но моментално не е подобар дефанзивец.
Ван Дајк да го земеме ако не?
Де Лихт е моментално најисфорсиран фудбалер.
Ок, млад е, градба страшна, го има лидерското во него, огромен потенцијал. Но дечкото какви киксови правеше, Фил Џонс може да му позавиди. Кога ќе ми текне и Џонс беше со слични предиспозиции, новиот Данкан Едвардс. :D

Паметен потег што оди во Јуве, ќе има од кого да учи а и Сериа А не е толку медиумски експонирана по секој кикс да го растргнуват. Огромен потенцијал но моментално не е толку добар колку што го прават. Де Јонг ми е бр. 1 од оваа генерација на Ајакс и очекувам да изгази следна сезона.

Од пред 1 година на релација Мегваер Де Лихт.

Не сум го гледал Де Лихт во последно време, првата полусезона беше бетер од Фил Џонс. Ако Јунајтед го земеше Де Лихт место Мегваер лани, сега ќе беше послаба екипа.

Мегваер се вклопи уште од старт, стана и капитен. Имаше киксеви но за разлика од Де Лихт многу помалку. Со соодветен партнер ќе биде подобар и он. Моментално само Ван Дајк и Лапорт ги рејтувам пред него од ПЛ штопери.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.387
Поени од реакции
46.014


Кај ќе го бутнат 100 милионскиов?
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
492
Поени од реакции
274
Сите зборувате дека Де Лихт е помлад и има поголеми шанси за напредок со што целосно се согласувам, но заборавате каква смешка беше одбраната на Јунајтед, ако овој дојдеше во таква средина сега сите ке пишувавте како е на рамниште на Џонс и Смолинг. На Манчестер му требаше играч за оваа сезона а не за иднината и затоа се одлчија за Мегваер, не дека овој е подобар или поперспективен туку зошто играше во премиерлигата и со тоа му требаше и помал период на адаптација.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.661
Поени од реакции
41.595
Во констелација, да дојдеше Де Лихт во Јунајтед, и партнер да му беше Линделоф и Баји, ке беше меме материјал со пеналите и испаѓање од позиција. Нешто што и во Ајакс му беше проблем, а го пренесе и во Јуве. На Jyнајтед му требаше проверен CB, па затоа и си платија 20 милиони плус. Зашто тоа е реално цената на Мегваер, 60 милиони.

Дека Де Лихт е подобар со топка ко демек разликата е Пеле и Шумуликовски, можеш да тврдиш само ако си го гледал Јунајтед на резултати или имаш тегла диоптер. Мегваер уште во Хал беше еден од ретките дефанзивци кои можеше да изнесе топка до напаѓачите.

Де Лихт има поголем потенцијал и очекувам со начинот на кој се развива, и екипата во кој игра, да биде многу подобар и поодликуван играч.
 
На врв Bottom