Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
Апсолутно ниту еден клуб од големиве клубови не би го земал Мегваер пред Де Лихт.
Штом ти така велиш, како актуелен ДОФ во сите европски клубови истовремено, тогаш нема што повеќе да се дикутира.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.557
Поени од реакции
187.176
Де лигт разочара тоталка, многу грешки направи ама сепак, му треба време да се прилагоди во Сериа А и Јуве. Сепак на 20 години капитен на Ајакс, му лежеше тој стил на игра и беше еден од подобрите бекови во европа. Со огромен потенцијал, доста млад итн.
Мегваер од друга страна е просек играч, добар е, вреди да се има у тим ама во никој случај не е 80 милки вреден одбрамбен играч.
Па никој од нас нема речено дека вреди 80 милиони ама го крена нивото на екипата, закана е од прекин, го чува шеснаесетникот од туѓи прекини и тоа е она што се бараше :) таков е пазарот во ПЛ, напумпан е со цел квалитетните играчи да останат во лигата (куповната моќ од надвор да се сведе на Барса, Реал, Баерн), сме го дискутирале ова многу пати.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.402
Поени од реакции
1.780
разликата е што на Јунајтед им требаше готов производ а Мегваер веќе беше тоа
во серија Јувентус, лесно е да даваш шанси на млади, тек тук некој ке им покаже заби и тоа е тоа додека у ПЛ дебело се плаќаат такви екскурзии
Сакаш да ми кажеш дека Мегваер беше најдобрата опција за Јунајтед? Покрај играчи како Варан, Умтити, Маркињос, Суле, Коулибали (хехе ), Шкриниар, Хосе Мариа Хименез и многу други. Боље да одвоеа уште некој милион и да загризаа за Коулибали него 80 милиони да го платат Мегваер. Пак ќе кажам, добар е, ама ДАЛЕКУ од светска класа халф.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.384
Поени од реакции
5.339
Така е, сите лупетаме, само ти не.
Секој клуб би го купил Де Лихт пред Мегваер. И Јунајтед би го мењал.
Памтиш како го потеше со Дрогбињо(Лукаку) кога мислеше дека ке дојде кај вас, цела полусезона и наредни два месеца од трансфер период го тупеше, со потпишано дресови, вадење табели, статистики вовововивоов реинкренација на Дрогба
на крај потпиша у Јунајтед и ти зема Морено да го праиш јаче него Дрогбињо
и сеа ти најде за навивачи на Јунајтед да кажуваш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.078
Поени од реакции
3.261
Искрено ја не би го земала Де Лихт, не дека е Мегваер подобар ама кога и да го гледав Јуве пред коронава, вториов ми имаше Џонс вајб некако :D
Секако уште е дете и може да ги оствари очекувањата
Многу е подобрен од почетокот на сезоната кога играше цело време со рака :) моментално Јуве има најјака одбрана во Италија(добро после Интер секако,таман работа хехе) а Де Лихт има голема заслуга за тоа со оглед дека Киелини е повреден огромен притисок е тоа за млад играч да игра прв тим во тим како Јуве.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.732
Поени од реакции
14.331
Штом ти така велиш, како актуелен ДОФ во сите европски клубови истовремено, тогаш нема што повеќе да се дикутира.
Абе види, со оглед на парите што ги даде Јунајтед ти како нивни фан не ти преостанува ништо друго освен да се тешиш дека е многу добар, а уствари не е, чист просек. Очигледно е дека на 28 години типот го има достигнато максимумот и не гледам како би можел да стане подобар од ова што е моментално, за разлика од Де Лихт на пример што има 20 години.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.775
Поени од реакции
76.526
Помлад е, тоа е одличен критериум. Не знае повеќе со топка од Мегваер, и при прекини...ме заебаваш бе? Го имаш некогаш гледано Мегваер? Па дури и за репрезентација кога игра секоја топка од прекин оди кон неговата глава.

Сериозно, си го гледал некогаш Мегваер, или напамет пишуваш?
Сум го гледал. Еве и викендов видов како Станислас го направи мајмун, пошо е брз нели. Не реков иначе дека Мегваер не е добар при прекини, него дека Де Лигт е поучинковит. За побрз сигурен сум дека е побрз, а за со топка малце ми е срам да дебатирам па нека остане до тука дискусијава.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.066
Поени од реакции
7.166
Сакаш да ми кажеш дека Мегваер беше најдобрата опција за Јунајтед? Покрај играчи како Варан, Умтити, Маркињос, Суле, Коулибали (хехе ), Шкриниар, Хосе Мариа Гомес и многу други. Боље да одвоеа уште некој милион и да загризаа за Коулибали него 80 милиони да го платат Мегваер. Пак ќе кажам, добар е, ама ДАЛЕКУ од светска класа халф.
Кој е овој жити се :)
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.402
Поени од реакции
1.780
Па никој од нас нема речено дека вреди 80 милиони ама го крена нивото на екипата, закана е од прекин, го чува шеснаесетникот од туѓи прекини и тоа е она што се бараше :) таков е пазарот во ПЛ, напумпан е со цел квалитетните играчи да останат во лигата (куповната моќ од надвор да се сведе на Барса, Реал, Баерн), сме го дискутирале ова многу пати.
Се сложувам, само како шо пишав и погоре, имаше доста по квалитетни опции, добар беше мегваер, и баш заради тоа што е англичанец и од Пл беше и толку скап. Ист е муабетов и со Санчо, се летаат пошто е талентиран млад англичанец. Може имаш и ти приметено како секоја сезона барем по 1 англичанец иде да е прехајпан (не викам дека не се добри, асамо доста медиумско внимание имаат и ги праат звезди а се уште млади таленти). Кога сме више на тема енглези, нешто и Рајс го поврзуваа и со Јунајтед? Доста добар играч е, одличен во дефанзива...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.557
Поени од реакции
187.176
Сакаш да ми кажеш дека Мегваер беше најдобрата опција за Јунајтед? Покрај играчи како Варан, Умтити, Маркињос, Суле, Коулибали (хехе ), Шкриниар, Хосе Мариа Гомес и многу други. Боље да одвоеа уште некој милион и да загризаа за Коулибали него 80 милиони да го платат Мегваер. Пак ќе кажам, добар е, ама ДАЛЕКУ од светска класа халф.
Кулибали??? Да ја срчнам темана за Серие А ќе најдам најмалце 40-50 поста спрдња за Кулибали и тоа само од оваа сезона.

Умтити една играм, три не играм?

Суле и Варан ни со полиција не ги земаш од кај што играат.

Дај бе луѓе реални бидете малце. Мегваер ако ништо друго не е склон на повреди.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.384
Поени од реакции
5.339
Сакаш да ми кажеш дека Мегваер беше најдобрата опција за Јунајтед? Покрај играчи како Варан, Умтити, Маркињос, Суле, Коулибали (хехе ), Шкриниар, Хосе Мариа Гомес и многу други. Боље да одвоеа уште некој милион и да загризаа за Коулибали него 80 милиони да го платат Мегваер. Пак ќе кажам, добар е, ама ДАЛЕКУ од светска класа халф.
па ниеден од овие не беше достапен океј може за 150м ке го пуштеше оној лудакон Коулибали
џаве водиш инат кога Мегваер беше еден од подобрите у ПЛ, почна за репрезентација да игра плус додај дека е англичанец и ете ти ја цената


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.402
Поени од реакции
1.780
Кој е овој жити се :)
Ќе си умрам :( ХИМЕНЕЗ сакав да пишам :tapp:
Автоматски споено мислење:

Кулибали??? Да ја срчнам темана за Серие А ќе најдам најмалце 40-50 поста спрдња за Кулибали и тоа само од оваа сезона.

Умтити една играм, три не играм?

Суле и Варан ни со полиција не ги земаш од кај што играат.

Дај бе луѓе реални бидете малце. Мегваер ако ништо друго не е склон на повреди.
Шкриниар ете имаше одлична сезона. И висок и одличен во воздух и добар во дуели. За 80 милки интер ќе го даеше, а е доста помлад. Тоа „Енглез'' е битен фактор во Јунајтед. Мегваер е како и ти што кажа, просечен играч. Еве и не е склон на повреди... А дека имаше подобри опции сигурно имаше.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
Абе види, со оглед на парите што ги даде Јунајтед ти како нивни фан не ти преостанува ништо друго освен да се тешиш дека е многу добар, а уствари не е, чист просек. Очигледно е дека на 28 години типот го има достигнато максимумот и не гледам како би можел да стане подобар од ова што е моментално, за разлика од Де Лихт на пример што има 20 години.
Па не се ни очекува од Мегавер да напредува, си ја брка работата за која е земен. Јас ги имам изгледано сите натпревари на Манчестер во последните три години кои биле на ТВ. На стрим не гледам, мачно ми е. Одбрааната на Манчестер пред и после доаѓањето на Мегваер и небо и земја. Ама ако ви се тера инает по некои безвезни критериуми, нема проблем. Инаку, најдете еден искрен навивач на Јувентус, па нека ви каже дали ја претпочита оваа одбрана на Јуве, со Де Лигхт, или онаа со Кјелини и Бонучи.

Мегваер е машина, ги игра СИТЕ натпревари во сезоната на Јунајтед, од европски купови до карабао купот, огромно присуство е во одбраната на Јунајтед. Со него Манчестер ја има четвртата одбарана во лигата. Не бил брз, па не е земен да се трка на 100 и 200 метри.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.732
Поени од реакции
14.331
Па не се ни очекува од Мегавер да напредува, си ја брка работата за која е земен. Јас ги имам изгледано сите натпревари на Манчестер во последните три години кои биле на ТВ. На стрим не гледам, мачно ми е. Одбараната на Манчестер пред и после доаѓањето на Мегваер и небо и земја. Ама ако ви се тера инает по некои безвезни критериуми, нема проблем. Инаку, најдете еден искрен навивач на Јувентус, па нека ви каже дали ја претпочита оваа одбрана на Јуве, со Де Лигхт, или онаа со Кјелини и Бонучи.

Мегваер е машина, ги игра СИТЕ натпревари во сезоната на Јунајтед, од европски купови до карабао купот, огромно присуство е во одбраната на Јунајтед. Со него Манчестер ја има четвртата одбарана во лигата. Не бил брз, па не е земен да се трка на 100 и 200 метри.
Ама сега почна да мешаш. Никој од нас не кажа дека Мегваер е промашена инвестиција или дека не ја засилил одбраната на Јунајтед.
Ниту па некој кажа дека одбраната на Јувентус не беше подобра од времето на Киелини и Бонучи.
Муабетот е дека кога некој од поголемите тимови би ги инвестирал парите во избор на централен дефанзивец помеѓу Мегваер и Де Лихт, апсолутно секој тим би го одбрал Де Лихт зашто реално ем е подобар, ем има огромен потенцијал да се развие во уште подобар.
Верувај, никој не збори од инат, 10 различни луѓе фанови на различни тимови истото го велиме, дека Де Лихт е објективно подобар од Мегваер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.557
Поени од реакции
187.176
Шкриниар ете имаше одлична сезона. И висок и одличен во воздух и добар во дуели. За 80 милки интер ќе го даеше, а е доста помлад.
Шкриниар па има катастрофа сезона сега, не вреди ни 50 ако гледаме така.

Башка, ајде да ја продискутираме и оваа страна - што ако го купеа Шкриниар ете и не се привикнеше на лигата? Мислам дека и тешко дека Интер за 80 ќе го дадеа Шкриниар кога потпиша нов договор.

Вака имаш играч кој ја знае лигата и кој не една, туку три супер сезони имаше, една со Хал, две со Лестер а и одлично СП со Англија. Плус како што веќе ти пишав, со Мегваер ако ништо друго Јунајтед повторно е закана од корнери и има играч кој сместа чисти нафрлени во шеснаесетник, да не зборам дека има и страшен удел во офанзивата.

Може имало подобри опции ама дефинитивно тие опции не се Кулибали и Умтити.
 
На врв Bottom