Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Ама ти изглеа стварно си неписмен бе. Што ме цитираш мене за тие играчи НЕ ги набројав јас само ти реков дека поима немаш од животот ако не ги знаеш тие играчи разбираш?? Пример не ги пратам арсенал али знам играчи ко Џака,Мустафи,Озил,Лаказет колку и да се просек?? Ме разбираш сеа или си НЕПИСМЕН. Провери прво кого цитираш
Глупак, не си на сред село со твоите во коперација така да ми се обраќаш, второ ти ме цитира мене во пост во кој беа споменати горенаведените, трето токму тоа ми е поентата дека сите што беа потенцирани во постот кој го цитираше не се ништо подобри од Озил, Џака, Шкодран и остала багра.
Нареден пат добиваш пријава ако продолжиш со тој речник

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Во моментов има 4 тима кои по квалитет (на хартија) се издвојуваат во однос на останатите Барса, Реал, Сити и Ливерпул. После нив иде групата во која се ПСЖ, Баерн, Јуве, Атлетико. Не знам зошто Баерн би имал помалку шанси за освојување ЛШ од ПСЖ или Јуве.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.523
Поени од реакции
17.201
Во моментов има 4 тима кои по квалитет (на хартија) се издвојуваат во однос на останатите Барса, Реал, Сити и Ливерпул. После нив иде групата во која се ПСЖ, Баерн, Јуве, Атлетико. Не знам зошто Баерн би имал помалку шанси за освојување ЛШ од ПСЖ или Јуве.
Ако гледаме моментално, тргни го Реал од четворката горе, Ливерпул покажа голем напредок овие две сезони ќе видиме дали ќе се задржат на тоа ниво.
За другото се сложвам
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
ќе видиме каков ќе биде стартов на сезоната за Ливерпул, многу играчи дури сеа се вратија на тренинг, додека се уиграат...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.419
Поени од реакции
109.182
Во моментов има 4 тима кои по квалитет (на хартија) се издвојуваат во однос на останатите Барса, Реал, Сити и Ливерпул. После нив иде групата во која се ПСЖ, Баерн, Јуве, Атлетико. Не знам зошто Баерн би имал помалку шанси за освојување ЛШ од ПСЖ или Јуве.
Zatoa sto ednostavno dvata tima se pojaki od Baern.
Автоматски споено мислење:

Ќе видиме кој пост е срамен, кој не во април/мај.
Само немој и тогаш backpedalling да си фураш како и обично кога днопертизите се на најјако.
Cek cek, ti seriozen si bil? Ajde Stealth pozdrav, idi glej sah ne mi se obrakjaj za fudbal vekje.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
1.Број еден кандидати за освојување ЛШ: Ливерпул, Сити и Барса
2.Тимови од сенка: Реал, Тотенхем и ПСЖ
3.Тимови ептен од сенка: Атлетико и Јуве
4.Баерн
:D
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.478
Поени од реакции
42.862
Ми се допаѓа што го потценуваат Баерн и што толку ниско го спуштаат.:) Што се потценуваат играчи како Тиаго, Кимих, Ноер, Суле, Лукас Ернандес, Павар, Алаба, Горецка, Толисо, Коман, Лева и Гнабри како да не постојат.
Па Баерн и во времето на Прањиќ играше клучна улога во ЛШ и не беше потценуван од топ тимовите, не па сега. Добро за фудбалски следачи кои се ограничени како Донев биле и тогаш потценувани. Не викам не.
baern ne e potcenet, zasto zaboravas deka nemaat trener sto garantira uspeh vo ligata na sampionite, i nekoj poznacitelen rezultat.
Lani liverpul rutinski go dobi baern, na gostinski teren izvadija germancive remi ama licea na kalco ekipa koja od start ide na 0-0, bunker igraa, a doma potoa koga veke morase da se pobedi, apsolutno nisto ne izigraa i takticki bea ubieni, a stanuvase zbor za osmina finale i odamna baern ne deluvale taka vtororazredno vo toa natprevaruvanje.

Imaat na hartija dobar tim, ama i sam znaes deka nemaat dobar trener i toa e ahilovata peta na klubot, a trenerot e eden od najvaznite faktori u ovoj sport pokraj igracite i onie individualci so prefiks na superstarovi.

Taka da ne gledam nisto cudno vo toa, uslovno kazano, potcenuvanje na baern. Od trenerski aspekt, mnogu zaostanuvaat vo kvalitet, premnogu, od onie glavni favoriti za LS, a i od igracki, eve tie sto gi nabroja, nitu eden od niv ne e t.n. one man show so all round statistika ko sto toa vazi za igraci ko ronaldo, salah, mesi, nejmar, aguero, de brujne. Dobri igraci se sve toa ama ne se roben u prajmot, ili ribery, koi bea lideri u prava smisla na zbor vo Baern, a niv veke gi nema, taka da, ne mozes da reces deka nema osnova vo tie muabeti kade baern e staven pozadi 4-5 kluba koi se glavni favoriti za LS. Ne deka i toa nesto znaci u ovoj sport, ama veke koga biras favoriti, baern zaostanuva pozadi nekolku drugi evropski fudbalski velikani.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Лукас е супер играч. Овој Павард го исфорсираа максимално ради голот што им го даде на Аргентина, нема покажано ништо за да се смета како добро засилување уште од сега. Коман е талентиран ама у последниве 3 години има изиграно највеќе 1400 минути во една сезона што е рамно на 15 целосни утакмици по 90 минути.
Непостоечки играчи како Толисо, Суле, Гнабри е смешно да се коментираат у ситуација кога се споредува Баерн со тимови како Сити/Ливерпул/Барса/Јуве и Реал.
А што треба да покаже бек што играл за Штутгарт? Ако игра како што играше на СП тогаш ќе им биден ептен погоден трансфер. Супер играч си е, не е глуп Дешамп што го играше него пред толку бекови на располагање.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
25.586
baern ne e potcenet, zasto zaboravas deka nemaat trener sto garantira uspeh vo ligata na sampionite, i nekoj poznacitelen rezultat.
Lani liverpul rutinski go dobi baern, na gostinski teren izvadija germancive remi ama licea na kalco ekipa koja od start ide na 0-0, bunker igraa, a doma potoa koga veke morase da se pobedi, apsolutno nisto ne izigraa i takticki bea ubieni, a stanuvase zbor za osmina finale i odamna baern ne deluvale taka vtororazredno vo toa natprevaruvanje.

Imaat na hartija dobar tim, ama i sam znaes deka nemaat dobar trener i toa e ahilovata peta na klubot, a trenerot e eden od najvaznite faktori u ovoj sport pokraj igracite i onie individualci so prefiks na superstarovi.

Taka da ne gledam nisto cudno vo toa, uslovno kazano, potcenuvanje na baern. Od trenerski aspekt, mnogu zaostanuvaat vo kvalitet, premnogu, od onie glavni favoriti za LS, a i od igracki, eve tie sto gi nabroja, nitu eden od niv ne e t.n. one man show so all round statistika ko sto toa vazi za igraci ko ronaldo, salah, mesi, nejmar, aguero, de brujne. Dobri igraci se sve toa ama ne se roben u prajmot, ili ribery, koi bea lideri u prava smisla na zbor vo Baern, a niv veke gi nema, taka da, ne mozes da reces deka nema osnova vo tie muabeti kade baern e staven pozadi 4-5 kluba koi se glavni favoriti za LS. Ne deka i toa nesto znaci u ovoj sport, ama veke koga biras favoriti, baern zaostanuva pozadi nekolku drugi evropski fudbalski velikani.
Ako Lewa ne e eden od najdobrite igraci momentalno togas ne znam stvarno sto da kazam povekje. Thiago ti e eden od najdobrite srednjaci. Kimmich eden od najdobrite desni bekovi (spored mene i najdobar), alaba isto eden od najdobrite levi bekovi. Go imame najdobriot golman. Stoperi so potencijal da bidat edni od najdobrite so napolneti 23-24 godini i vo faza kade uste ke napreduvaat i sozrevaat. Tolisso lani uste vo prvoto kolo se povredi i otsustvuvase cela godina taka da kako nov igrac ni doagja, no ke vidime kako se pokaze sezonava. Renato Sanches isto da ne zaboravime deka ima 21 godina. No, za tie dvajca ke vidime kako ke se pokazat.
Coman so potecnijal da bide eden od najdobrite krilni igraci dokolku ostane zdrav. Baska novi igraci uste ke se kupuvaat, trae uste eden mesec transfer rokot. Najmalku uste dvajca igraci treba da se kupat.
Za Kovac tocno e deka e nedokazan i ima sumlivost vo nego, no potocna i poubava slika ke se izgradi za nego posebno sezonava taka da ke vidime i za nego. Tesko da najdes trener koj ke ti garantira titula vo LS. Ne e bas toa tuku taka. Mnogu raboti vlijaat za uspeh vo LS.

Ama pa i da reces deka Bayern ne se ni blizu na nivoto na Juve,Atletiko i Real mi e smesno i glupo epten taka da ne mi se ni diskutira za toa duri od sto e toa navredlivo za klub kako Bayern.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Ako Lewa ne e eden od najdobrite igraci momentalno togas ne znam stvarno sto da kazam povekje. Thiago ti e eden od najdobrite srednjaci. Kimmich eden od najdobrite desni bekovi (spored mene i najdobar), alaba isto eden od najdobrite levi bekovi. Go imame najdobriot golman. Stoperi so potencijal da bidat edni od najdobrite so napolneti 23-24 godini i vo faza kade uste ke napreduvaat i sozrevaat. Tolisso lani uste vo prvoto kolo se povredi i otsustvuvase cela godina taka da kako nov igrac ni doagja, no ke vidime kako se pokaze sezonava. Renato Sanches isto da ne zaboravime deka ima 21 godina. No, za tie dvajca ke vidime kako ke se pokazat.
Coman so potecnijal da bide eden od najdobrite krilni igraci dokolku ostane zdrav. Baska novi igraci uste ke se kupuvaat, trae uste eden mesec transfer rokot. Najmalku uste dvajca igraci treba da se kupat.
Za Kovac tocno e deka e nedokazan i ima sumlivost vo nego, no potocna i poubava slika ke se izgradi za nego posebno sezonava taka da ke vidime i za nego. Tesko da najdes trener koj ke ti garantira titula vo LS. Ne e bas toa tuku taka. Mnogu raboti vlijaat za uspeh vo LS.

Ama pa i da reces deka Bayern ne se ni blizu na nivoto na Juve,Atletiko i Real mi e smesno i glupo epten taka da ne mi se ni diskutira za toa duri od sto e toa navredlivo za klub kako Bayern.
Јас вака на прва можам да се сетам на 10-15 играчи кои се подобри од Кимих и Тиаго на нивните позиции. Е сега ако еден од најдобрите ти значи еден од најдобрите 100, тогаш во ред. Овие другите потенцијалните нема да ги коментирам, ме потсеќаат на вечните таленти на Челзи.

Не се занесувајте како јајца на кривина, Баерн промаши неколку преодни рока, и сега долго ќе плаќа за тоа. А Европска титула ќе сонува минимум 10 години.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.478
Поени од реакции
42.862
@Uli Hoeneß
Spored koi kriteriumi thiago e eden od najdobrite srednjaci, kimich eden od najdobrite desni bekovi, i noer, narocito ova, najdobriot golman.
Ova se dobri igraci, da ne me sfatis pogresno, ama od kade toa deka bile najdobri ? Ili edni od najdobrite, spored koj kriterium ova. Noer ne igrase mnogu dolgo vreme, daleku e od formata sto ja imase pred nekoja godina, momentalno diskutabilno e i dali e najdobar germanski golman zaso ter stengen e u strasna forma i ima golem progres u poslednive 2 godini.

Samo za Lewa ke se soglasam deka e eden od najdobrite spicovi u Evropa momentalno, ama ne e profil na igrac ko roben, ili ribery, ili ronaldo, mesi, nejmar, citaj ... one man show fudbaler, sam da zeme i nekoe cudo so topkata da naprai, klasicna 9ka e i mnogu zavisi od tie okolu nego, koi se mnogu daleku od nivoto na onie sto gi nabrojav.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom