Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Од кого овој максимум дозволен wages to turnover? Има лигата некакво си правило или Барселона не сака да го пречекори процентот?
Од уефа толку е ограничувањето.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.742
Поени од реакции
11.618
Такае

Пошто Тиаго како ДМ знае и да побрани, крило игра понекогаш, а често и вода носи по трибини.

Какви се овие глупости бе? Биле ДМ, ама немале исти улоги хахахах Боже сачувај
Каква ти е оваа тажна FIFA 19 логика?

И Маркињос сезонава во ПСЖ играше доста утакмици како DM. Дали озбилно мислиш дека ја имал истата улога како Тиаго кога играл DМ во Баерн?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.893
Поени од реакции
7.924
Кај Баерн пола играчи му се ако, резерви не постојат. Нека бидат среќни што Дортмунд не издржаа лани. Годинава бетар му се пишува.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Сите што умарате за Тиаго и сте го гледале Баерн на Резултати - пуштете Баерн - Тотенхем да видите каде игра Тиаго последните сезони, дури и на пријателски
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.112
Поени од реакции
25.604
Леон Бејли од Леверкузен во Баерн наводно.

Уште Сане и Рока и може да рока мандолина.
Niko Kovac on Leon Bailey to Bayern Munich rumours to the AZ: "I find it extremely strange how one can simply put something into the world that is not true, not verified, but wrong." #FCBayern #B04
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Niko Kovac on Leon Bailey to Bayern Munich rumours to the AZ: "I find it extremely strange how one can simply put something into the world that is not true, not verified, but wrong." #FCBayern #B04
А што да каже друго после срањето пред некој ден... Сеа да го прашаш дали го сака брат му - исто ќе одговори.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.630
Поени од реакции
21.944
Офанзивецот Роберт Сков од Копенхаген во Хофенхајм за околу 10 мил.евра
Не дека сум многу запознаен со Копенхаген како тим, ама ги гледав со ТНС и овој играч ми остави впечаток.
Расчепкав на интернет дечково дал 29 голови за Копенхаген минатата сезона (тимот вкупно 65) а игра крило.
Пуштам видео, голчишта.
“Една третина” му се од слободен удар и тоа какви.
Се гледа квалитетен играч, а 10 милиони за тим како Хофенхајм е инвестиција ипол.
Топ трансфер ми изгледа.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Такае

Пошто Тиаго како ДМ знае и да побрани, крило игра понекогаш, а често и вода носи по трибини.

Какви се овие глупости бе? Биле ДМ, ама немале исти улоги хахахах Боже сачувај
имаш ДМ кои се класични копачи нешто налик Гатузо, Касемиро и ДМ кои ти се така наречени таљански „региста“ нешто налик Пирло, Верати, ја, стефан - коби итн итн итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom