Фриленсер (Freelancer)

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Грејвдигер, 22 декември 2010.

 1. atix

  atix

  Член од:
  13 март 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  27

  Напраив 30долари , и преќинав поради обврски, односно поради испити/факултет . Иначе пишував creative content , сеа летово почнав да учам Search Engine Optimization (SEO) па кај и да е ке се пуштам тоа да чепкам глеам има многу огласи за тоа. Иначе wordpress вооглавно со creative content.
   
 2. DarkoG

  DarkoG Better then ever before.

  Член од:
  19 август 2008
  Мислења:
  683
  Допаѓања:
  76
  Некој што има регистрирано фирма и што работи на Upwork преку фирмата (т.е самовработен) да ми пише приватна порака имам неколку прашања? Фала многу!
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pLaToOn

  pLaToOn

  Член од:
  5 август 2009
  Мислења:
  1.268
  Допаѓања:
  465
  Кои прашања? Тајни се за да не се дискутира јавно?
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: