Фриленсер (Freelancer)

Член од
16 април 2014
Мислења
6.136
Поени од реакции
8.808
Дали е вистина дека при регистрација за Пајонир,барале СВИФТ код?
Доколку е вистина нештово,би се изгубила смислата на Пајонир картичките.Нивната функција би се изгубила.
Се си мислам дека блада дечково што ми кажуваше,вика дека било ЗАДОЛЖИТЕЛНО при регистрацијата,па ај си реков да прашам овде.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
603
Поени од реакции
491
Дали е вистина дека при регистрација за Пајонир,барале СВИФТ код?
Доколку е вистина нештово,би се изгубила смислата на Пајонир картичките.Нивната функција би се изгубила.
Се си мислам дека блада дечково што ми кажуваше,вика дека било ЗАДОЛЖИТЕЛНО при регистрацијата,па ај си реков да прашам овде.
Точно е.
 
Член од
23 септември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo Freelanceri, me interesira vaseto iskustvo za COWORKING SPACE vo Makedonija, potocno vo Skopje. Dali ima nekoe ubavo mesto, koi se cenite i dokolku ste bile koi se vasite iskustva? Sto mislite koja mesecna cena bi bila pristapna za nas? Dali ima stranci freelanceri koi cesto doagaat i rabotat od tuka?
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
65
Поени од реакции
10
Здраво дечки, сакам да почнам да работам на фриленсер и вчера се регистрирав, па ако може некој да ми каже како сте задоволни пошто читав некои мислења дека биле преваранти и правеле проблеми за повлекување пари, дали има некој повлекувано пари од тука? Исто така читав дека имало многу лажни селери и требало да се внимава, па ако може некое инфо и совети? :) Фала :)
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.448
Поени од реакции
239
Здраво дечки, сакам да почнам да работам на фриленсер и вчера се регистрирав, па ако може некој да ми каже како сте задоволни пошто читав некои мислења дека биле преваранти и правеле проблеми за повлекување пари, дали има некој повлекувано пари од тука? Исто така читав дека имало многу лажни селери и требало да се внимава, па ако може некое инфо и совети? :) Фала :)
За фриленсер незнам, ама моја препорака е додека си почетник да почнеш со Upwork. Нема никакви проблеми со плаќање, секогаш гледат да ги заштитат и 2те страни и да бидат задоволни.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.608
Поени од реакции
11.578
Некоја сугестија каде да почнам со фриленсер работа, чисто да правам нешто кога имам слободно време. Знам нешто фронт енд, знам англиски доволно, вака и понуди нешто што гледав има некои што можам да сработам (да се најде нешто за ситна пара), ама проблемот е што на upwork 1 недела пробував, цело време различни ставав способности и ме враќаа. Некој предлог, што да правам, дали некој друг сајт да најдам или да пробувам уште на истиот? Демек побарав и на нет што е најбарано т.е. кои вештини, па и за тоа извртев прикаска, ама ништо. Ваша сугестија каде можам да најдам нешто ко за почетник за ситна пара (не некој професионални ангажмани или сајтови каде што со добро работно исксутво само примаат) ? :)
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
598
Поени од реакции
1.303
Епа вака. Татко ми работи црта во Аутокад од ко памтам за мене, арно ама не се нафатил по интернет да побара клиенти до сега... Правев муабет со другар и незнаев дека било барано и дека имало работа на интернет со Аутокад.. Ако знаете некоја страна каде би можел да ги рекламира своите услуги и да бара клиенти слободно напишете ке му споделам..
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Фриленсери, ајде помагајте

пред еден месец сум се логирал на freelancer.com, ниту сум го активирал акаунтот преку мејл ниту сум почнал да барам работа на страната, дури и не се сеќавам дека сум се регистрирал, ме потсети смс денес на телефон, дека успешно е наплатено 10 долари на продажно место freelancer outsourcing.

Сега разгледувам, првиот месец бил бесплатен со некој бенефиции на акаунтот, вториов веке лапнале 10 долари автоматски на не активиран акаунт.

Искуство некакво, жалба за враќање на парите?
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Дечки дали некој може да објасни како функционира постапката за вадење и дали има можност за вадење(поради Swift) на пајонир картичка.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.518
Поени од реакции
892
Некој што има отворено фирма за да си плаќа стаж?
 
Член од
27 септември 2018
Мислења
46
Поени од реакции
15
Мене не ми е јасно зашто толкаво малтретирање околу Пејпал, кога парите може да се примаат преку Скрил. Дури мислам дека и помала провизија земаат. И како воопшто може да се направи сметка на Пејпал кога ти бараат лични документи за да ти отворат сметка, веднаш се открива дека немаш словенско државјанство. А инаку за Фриленсер имам слушнато дека имало многу фејк профили на работодавци, и дека на Апворк е најбезбедно. Исто пред некое време најдов еден сајт guru.com за фриленсери, па ако има некој искуство со овој сајт да сподели
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Мене не ми е јасно зашто толкаво малтретирање околу Пејпал, кога парите може да се примаат преку Скрил. Дури мислам дека и помала провизија земаат. И како воопшто може да се направи сметка на Пејпал кога ти бараат лични документи за да ти отворат сметка, веднаш се открива дека немаш словенско државјанство. А инаку за Фриленсер имам слушнато дека имало многу фејк профили на работодавци, и дека на Апворк е најбезбедно. Исто пред некое време најдов еден сајт guru.com за фриленсери, па ако има некој искуство со овој сајт да сподели
UpWork го нема Skrill како payment method.
Најдобрите опции таму се PayPal или Payoneer.
 
Член од
27 септември 2018
Мислења
46
Поени од реакции
15
UpWork го нема Skrill како payment method.
Најдобрите опции таму се PayPal или Payoneer.
Да, штета што Мк е една од ретките земји кајшто не може да се прима хонорар преку Пејпал, едино на ризик да се оди преку словенскиот со Нлб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom