Фриленсер (Freelancer)

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Грејвдигер, 22 декември 2010.

1. Aleksandar91

Aleksandar91

Член од:
    16 април 2014
    Мислења:
    2.828
    Допаѓања:
    2.292
    Дали е вистина дека при регистрација за Пајонир,барале СВИФТ код?
    Доколку е вистина нештово,би се изгубила смислата на Пајонир картичките.Нивната функција би се изгубила.
    Се си мислам дека блада дечково што ми кажуваше,вика дека било ЗАДОЛЖИТЕЛНО при регистрацијата,па ај си реков да прашам овде.

2. Филип85

Филип85

Член од:
    22 јули 2015
    Мислења:
    177
    Допаѓања:
    56
    Точно е.

3. coconut

coconut

Член од:
    23 септември 2017
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Zdravo Freelanceri, me interesira vaseto iskustvo za COWORKING SPACE vo Makedonija, potocno vo Skopje. Dali ima nekoe ubavo mesto, koi se cenite i dokolku ste bile koi se vasite iskustva? Sto mislite koja mesecna cena bi bila pristapna za nas? Dali ima stranci freelanceri koi cesto doagaat i rabotat od tuka?

4. Aleksandar91

Aleksandar91

Член од:
    16 април 2014
    Мислења:
    2.828
    Допаѓања:
    2.292
    Значи исто е сеа дали на банка ќе ми стигнат или преку пајонир?Или? само ако ја прекардашам со вадење тогаш ќе им последици?

5. King Kong

King Kong

Член од:
    11 септември 2014
    Мислења:
    38
    Допаѓања:
    5
    Здраво дечки, сакам да почнам да работам на фриленсер и вчера се регистрирав, па ако може некој да ми каже како сте задоволни пошто читав некои мислења дека биле преваранти и правеле проблеми за повлекување пари, дали има некој повлекувано пари од тука? Исто така читав дека имало многу лажни селери и требало да се внимава, па ако може некое инфо и совети? :) Фала :)

6. Mr.HyPNoTiC

Mr.HyPNoTiC UnTraceable Guest!

Член од:
    13 ноември 2007
    Мислења:
    1.367
    Допаѓања:
    126
    За фриленсер незнам, ама моја препорака е додека си почетник да почнеш со Upwork. Нема никакви проблеми со плаќање, секогаш гледат да ги заштитат и 2те страни и да бидат задоволни.

7. FilipMKD007

FilipMKD007

Член од:
    8 јануари 2013
    Мислења:
    2.624
    Допаѓања:
    5.991
    Некоја сугестија каде да почнам со фриленсер работа, чисто да правам нешто кога имам слободно време. Знам нешто фронт енд, знам англиски доволно, вака и понуди нешто што гледав има некои што можам да сработам (да се најде нешто за ситна пара), ама проблемот е што на upwork 1 недела пробував, цело време различни ставав способности и ме враќаа. Некој предлог, што да правам, дали некој друг сајт да најдам или да пробувам уште на истиот? Демек побарав и на нет што е најбарано т.е. кои вештини, па и за тоа извртев прикаска, ама ништо. Ваша сугестија каде можам да најдам нешто ко за почетник за ситна пара (не некој професионални ангажмани или сајтови каде што со добро работно исксутво само примаат) ? :)

8. AAbrat

AAbrat *******

Член од:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    240
    Допаѓања:
    201
    Епа вака. Татко ми работи црта во Аутокад од ко памтам за мене, арно ама не се нафатил по интернет да побара клиенти до сега... Правев муабет со другар и незнаев дека било барано и дека имало работа на интернет со Аутокад.. Ако знаете некоја страна каде би можел да ги рекламира своите услуги и да бара клиенти слободно напишете ке му споделам..

9. Rossonero95

Rossonero95

Член од:
    10 август 2012
    Мислења:
    827
    Допаѓања:
    638
    Фриленсери, ајде помагајте

пред еден месец сум се логирал на freelancer.com, ниту сум го активирал акаунтот преку мејл ниту сум почнал да барам работа на страната, дури и не се сеќавам дека сум се регистрирал, ме потсети смс денес на телефон, дека успешно е наплатено 10 долари на продажно место freelancer outsourcing.

Сега разгледувам, првиот месец бил бесплатен со некој бенефиции на акаунтот, вториов веке лапнале 10 долари автоматски на не активиран акаунт.

Искуство некакво, жалба за враќање на парите?

Сподели преку: