Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Врска немам што се работи во G.I. Joe франшизата, ниту па сум гледал нешто поврзано со неа. Ама кога ја видов Урсула во црно и наочари богами добив желба да го погледнам ова... :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
'In the mood for love' ептен ме бендисаа
Мех, преценет. Глупи демек скромни интриги меѓу парови.
Ја имав големи очекувања за филмот, се разочарав. Мадона го има спомнато ко најбоље филм според нејзе, ако не се лажам.
1624368785468.png
Браво, успеа да ставиш линк на кој кога ќе му кликнеш плеј почнува од претпоследна секунда.
Потсвесно изгледа, не сакаш да го гледаме :D
 
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
@Acid мала корекција, не се работи за трејлер на трето продолжение на Suicide Squad, туку за трет трејлер на The Suicide Squad, народски познат и како Suicide Squad 2


 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
У Илинден побрзо стигаат новостите. :D

И кај мене е сменет подолго време.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.953
Синовец, последен долгометражен филм ми е твојот боливудски.

Се заблејав у серии и филмовите ги баталив. Се надевам Enter the Void ќе ме дигне од филмскиот понор во кој паднав. Или уште повеќе ќе ми изгуби желба за филм, како што ми изгледа на прв поглед.

Него се спремам психички да ги густирам филмовиве на Вонг Кар Ваи.
'Chungking' и 'In the mood for love' ептен ме бендисаа, ако и другиве му се вакви романтики, душевно ќе ме оболи човеков, али ако...
Почни со Fallen Angels, продолжението на Chungking Express (третиот филм)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Judy Garland on Bette Davis:

“ I wouldn’t care if I never sang again—if I could just become a great dramatic actress like Bette Davis. I don’t care whether I’m beautiful or not. I want to sway the emotions of millions of people, make them weep and laugh and feel the things I’m feeling on the screen. »
« Bette Davis is my very favorite. I saw her in Dark Victory five times—and I cried myself sick!”
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063

1/10 само, можеби 2, не сум сигурен дали го гледав Пелам.
Страницата преполна со реклами, не се чита текстот, десната половина само ја гледам ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom