Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Тоа филмот на Боб Оденкирк освен една сцена со тепачка и нема ништо друго да понуди. Лоша имитација на Џон Вик, а филмот има скоро 8 рејтинг...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Ама Кити Кет брејслетот ... не знам и јас зашто толкава оценка, но краток е и не е лош за тепање време. Ми беше чудно Оденкирк да го гледам во таква улога, мал и ситен крши кичми, али ок. Не се става во иста категорија со Џон Вик, каде и кучето реално беше далеку послатко од мачето овде.

The courier е солиден. Иако има помала оценка од акцијава погоре.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
The Father емотивно ме уништи пред две вечери и затоа дискусијата за супер лига ја следам речиси рамнодушно. @Io Sono Interista препорачувам да го сториш истото :D. Каков филм, каква глума на Хопкинс, у пичку матер добро е што се уште ваков филм може да биде актуелен. Неверојатно искуство.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Не сте малце возрасни што сте испопаѓале у транс за The Wailing? По колку години имате за ова да ви е престрашно и прејако и пресвенајнај?
Би ве тепал еден по еден.

Дно од филм.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819

Вчера ми се гледаше нешто лабаво, а не ми идеше на ум нов филм. И велам на женава, јас ќе одберам еден (а пошто гледан ми беше тоаш кога излезе) решив да го пуштам како подзаборавен. И не зажалив, повторно сум на истата мисла како кога го изгледав. Скроз feel good филм. Накрај ја прашувам да ми ги рангира филмовите, за да знам кога е спремна да ја зачленам на кајгана и да пишува во темава.
7-ца му даде.
И треба уште малку време :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Не сте малце возрасни што сте испопаѓале у транс за The Wailing? По колку години имате за ова да ви е престрашно и прејако и пресвенајнај?
Би ве тепал еден по еден.

Дно од филм.
Dzontra, dzoni, dzo, sine, sin
Slusaj
Za horor treba da si sozdades atmosfera
Ne praj 2007ma finti kako site drugari koga slusnaa paranormal activity bil najstrasniot film
Nekoj go pusti sred leto 2 casot, pekol, ubiva dosada, drugi se sobraa so pivo zaedno go gledaa pa posle od kaj ovoj bil strasen film
The wailing se gleda sam, u 2-3am, sam vo 100 kvadrati, da se mislis dali si zaklucil
The wailing ima atmosfera i e unikaten, potseka na moderna verzija na nasiot vampirdzija
Gledam i ovoj u klubot Angst u 6 porucok si go gledal, so sakas sea da se karame li?


Вчера ми се гледаше нешто лабаво, а не ми идеше на ум нов филм. И велам на женава, јас ќе одберам еден (а пошто гледан ми беше тоаш кога излезе) решив да го пуштам како подзаборавен. И не зажалив, повторно сум на истата мисла како кога го изгледав. Скроз feel good филм. Накрај ја прашувам да ми ги рангира филмовите, за да знам кога е спремна да ја зачленам на кајгана и да пишува во темава.
7-ца му даде.
И треба уште малку време :D
Sfati go ova kako red flag i oddeli vreme da porabotis na brakot.
Ovoj film u company poso e romanticen uvek dobiva 9ki i 10ki. :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Inside Llewyn Davis одлично филмче, топ 3 од браќа Коен со сигурност. Ми се допадна атмосферата низ цел филм, така бавно проследено со одлична музика и Оскар Исак феноменален. Препорака од мене ако сте за добра драма и напатен главен лик.(y)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Dzontra, dzoni, dzo, sine, sin
Slusaj
Za horor treba da si sozdades atmosfera
Ne praj 2007ma finti kako site drugari koga slusnaa paranormal activity bil najstrasniot film
Nekoj go pusti sred leto 2 casot, pekol, ubiva dosada, drugi se sobraa so pivo zaedno go gledaa pa posle od kaj ovoj bil strasen film
The wailing se gleda sam, u 2-3am, sam vo 100 kvadrati, da se mislis dali si zaklucil
The wailing ima atmosfera i e unikaten, potseka na moderna verzija na nasiot vampirdzija
Gledam i ovoj u klubot Angst u 6 porucok si go gledal, so sakas sea da se karame li?
Имав атмосфера.
У 11 саат навечер го гледав. Сам. Во помалце од 100 квадрати. Отклучено беше.
Не е хорор. Ништо не ме исплаши нит па верувам дека некогаш ќе ме исплаши во било какви околности.
Ок трилер беше, очекував нешто многу јако на крај, тоа мистерија што му е вметнато во жанрот, очекував да беше нешто прејако, нешто што ќе му даде смисла на филмот.
Вака е безвезе. Глуп.

Што тебе ти беше страшно ај? Кучето што лаеше? Девојчето што се дереше? Таа у белиот фустан што се појавуваше како секој нормален лик? Јапонецот што се претвори у ѓавол на крај? И сите 2 сцени со него како се внесува у камера? Шаманот што играше како мечка на музика и што повраќаше крв?
Колку години имаш?

Глеј го тој Ангст па ќе коментираме. Кога сакаш глеј го ќе видиш дека нема ни Х од хорор.

Ако и овој те исплаши ондак си пичка, друго не знам што да ти кажам. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Имав атмосфера.
У 11 саат навечер го гледав. Сам. Во помалце од 100 квадрати. Отклучено беше.
Не е хорор. Ништо не ме исплаши нит па верувам дека некогаш ќе ме исплаши во било какви околности.
Ок трилер беше, очекував нешто многу јако на крај, тоа мистерија што му е вметнато во жанрот, очекував да беше нешто прејако, нешто што ќе му даде смисла на филмот.
Вака е безвезе. Глуп.

Што тебе ти беше страшно ај? Кучето што лаеше? Девојчето што се дереше? Таа у белиот фустан што се појавуваше како секој нормален лик? Јапонецот што се претвори у ѓавол на крај? И сите 2 сцени со него како се внесува у камера? Шаманот што играше како мечка на музика и што повраќаше крв?
Колку години имаш?

Глеј го тој Ангст па ќе коментираме. Кога сакаш глеј го ќе видиш дека нема ни Х од хорор.

Ако и овој те исплаши ондак си пичка, друго не знам што да ти кажам. :D
Dobro, ako e taka togas opravdano hejtas. :D
Za plasenje ne sum se isplasil odamna, 2014ta nekade so igrata Outlast mislam posledno.

Завчера се ожени а веќе дели брачни совети :D
Znae deka se zezam Turvi, kazi so tebe so praeme, se izgubi u toj fudbalot. Vidi go dzontra covek stana, kakvi se ne kvalitetni filmovi izgleda a ti?

Dobar transfer napravivme nie filmskiot klub bi rekol. :P
Dadovme dzubre, zemavme potencijal. Napagjac, shpic. Prav... Baloteli. :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Znae deka se zezam Turvi, kazi so tebe so praeme, se izgubi u toj fudbalot. Vidi go dzontra covek stana, kakvi se ne kvalitetni filmovi izgleda a ti?

Dobar transfer napravivme nie filmskiot klub bi rekol. :P
Dadovme dzubre, zemavme potencijal. Napagjac, shpic. Prav... Baloteli.
Џубре е и тој, не го знаеш. Ме нервира кај стигне. Џулијан Мур ја ставил на ѕид и уште објаснува нешто. Се гордее што изгледал 600 филмови, Ио имаше изгледано толку во второ одделение, значи Американски Нинџа, Полициска Академија, сите вестерни со Џон Вејн, сите филмови со Онлио и Станлио, Петок 13-ти, Halloween, Брус Ли филмови, Џеки Чен филмови, Шпагети Вестерни.. само тука имаш повеќе од 600 филмови :D По еден филм на МТВ дневно, за три години 1000+ филмови.

600 филмови имал изгледано... дури не го изгледа каталогот што го правевме, нејќам да слушнам за него :cautious:

П.С.
Втор пат денеска мемево:

io-dzontra.gif
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Џубре е и тој, не го знаеш. Ме нервира кај стигне. Џулијан Мур ја ставил на ѕид и уште објаснува нешто. Се гордее што изгледал 600 филмови, Ио имаше изгледано толку во второ одделение, значи Американски Нинџа, Полициска Академија, сите вестерни со Џон Вејн, сите филмови со Онлио и Станлио, Петок 13-ти, Halloween, Брус Ли филмови, Џеки Чен филмови, Шпагети Вестерни.. само тука имаш повеќе од 600 филмови :D По еден филм на МТВ дневно, за три години 1000+ филмови.

600 филмови имал изгледано... дури не го изгледа каталогот што го правевме, нејќам да слушнам за него :cautious:

П.С.
Втор пат денеска мемево:

Прегледај го приврзокот 293062
Срам да ти е. Кога Злате одлучи да праи Супер Лига со својот проект топ 250 или као и да се викаше, Џонтра беше тој што застана на браникот на Каталогот за тапчовци.

Ме изнервира сеа.
Crime / Drama - сите 10
Thriller/Mystery - сите 10
Science Fiction - 5 од 10
Post Apocalypse - 5 од 10
Fantasy / Adventure - 2 од 10
Horror, part I - 5 од 10
Horror part II - 3 од 10
Drama - 9 од 10
Sport / Drama - 6 од 10
Romance Drama - 1 од 10
Romance / Comedy - не ти ни постои ова
Comedy - 7 од 10
War / Antiwar - 7 од 10
War / WWII - 7 од 10
History / Epic - 2 од 10
Action - не ти постои
Animation - ниеден
Musicals - 1 од 10
Western - 7 од 10
Classics, Part I - 3 од 10
Classics, Part II - 2 од 10
World Cinematography, Part I - 4 од 10
World Cinematography, Part II - 4 од 10
Bonus (part 1) - 7 од 8

107 филма сум ти изгледал од тука.
Не постоиш за мене извесен период.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom