Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Врв :LOL: :LOL: :LOL:

Иначе, за последниот дел од Death Wish пред години прочитав епски коментар у стил "У овој дел Чарлс Бронсон е толку стар што требаше да користат каскадер за сцените кај што треба да клекне" :ROFLMAO::ROFLMAO:

Исто памтам од филмот дека главната женска улога (девојката / сопруга на Paul Kersey) е солидни 30 години помлада од него :angel:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Пред 1 година искочи Joker.Дали поголемиот дел од луѓето се сеќават на филмов,дали на поголемиот дел им се допаѓал или не,тоа не е ни битно,а она што е битно е дека ми се допадна мене,и имаше импакт врз мене.Она што е исто така битно,важно е неверојатната глума на Лејкерс тоа човече успеа да го бутне прагот на зборот глума,и да отиде чекор понапред да се стркала високо меѓу ѕвездите.Посветеноста си го направи своето,дадената задача,и обработувањето на истата дури,и повеќе од потребното.
Дали има други актери кој извеле неверојатен преформанс во филмската индустрија?Да има.Дали сум тука да рамнам,да ставам на вага кој мадиња биле подобри?Се разбира дека не.Дали сум тука да направам мал времеплов?Се разбира дека да.Дали сум тука да дадам мал придонес на темава вооедно,и да го испочитувам преку овој пост?Па се разбира.
Ајде куриња вака сега може и го знаете видеово(можеби и некој го има постирано,може и јас го иам постирано,а да не ми текнува)
Преку Џокерот многу луѓе дозна за овој проблем меѓу кој и јас


Има и документарка за луѓето со ова болест:


Може да трупам еден тон сцени,еден тон цитати ама тоа и не е поентата пошо ќе треба да му направам уплоад на цел филм.
Нека бидат само 2 сцени


Исачањето на дождот беше клизачи.

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Баџото ми кажа еден филм на нетфликс, и ми звучеше толку лошо што реков ај ќе го проверам. Згрешив. Изгледа полошо отколку што мислев, ако порано беше јасна дистинкцијата помеѓу б и а продукција, денес нетфликс ги измеша сите брзини. Филмот се вика Vamires vs the Bronx, така нешто, и е ниту помалку ниту повеќе од чист расизам :D

Вампири (нормално, асли белци) купуваат мал бизнис во Бронкс. Арно ама, три дечиња (нормално, асли црнци) се сомневаат дека нешто чудно се случува во дуќанот. Решаваат да проверат. Испаѓа дека вампирите имаат во план да ги исцицаат црнците од Бронкс и да го направат бел. Црнците се појаки од белците и после една решавачка борба, испраќаат порака дека Бронкс не треба да се чепка и засекогаш ќе остане... црн :D

Одам да се напијам блага вода.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Баџото ми кажа еден филм на нетфликс, и ми звучеше толку лошо што реков ај ќе го проверам. Згрешив. Изгледа полошо отколку што мислев, ако порано беше јасна дистинкцијата помеѓу б и а продукција, денес нетфликс ги измеша сите брзини. Филмот се вика Vamires vs the Bronx, така нешто, и е ниту помалку ниту повеќе од чист расизам :D

Вампири (нормално, асли белци) купуваат мал бизнис во Бронкс. Арно ама, три дечиња (нормално, асли црнци) се сомневаат дека нешто чудно се случува во дуќанот. Решаваат да проверат. Испаѓа дека вампирите имаат во план да ги исцицаат црнците од Бронкс и да го направат бел. Црнците се појаки од белците и после една решавачка борба, испраќаат порака дека Бронкс не треба да се чепка и засекогаш ќе остане... црн :D

Одам да се напијам блага вода.
Следен пат не ги слушај препораките од баџото за филмови.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Баџото ми кажа еден филм на нетфликс, и ми звучеше толку лошо што реков ај ќе го проверам. Згрешив. Изгледа полошо отколку што мислев, ако порано беше јасна дистинкцијата помеѓу б и а продукција, денес нетфликс ги измеша сите брзини. Филмот се вика Vamires vs the Bronx, така нешто, и е ниту помалку ниту повеќе од чист расизам :D

Вампири (нормално, асли белци) купуваат мал бизнис во Бронкс. Арно ама, три дечиња (нормално, асли црнци) се сомневаат дека нешто чудно се случува во дуќанот. Решаваат да проверат. Испаѓа дека вампирите имаат во план да ги исцицаат црнците од Бронкс и да го направат бел. Црнците се појаки од белците и после една решавачка борба, испраќаат порака дека Бронкс не треба да се чепка и засекогаш ќе остане... црн :D

Одам да се напијам блага вода.
Што е најјако режисерот е латино лик од Доминиканска република, а црнчињава гледам носат латино имиња Луис Акоста и Мигел Мартинез.

Убаво реков црнциве и латино луѓево ќе направат сојуз против белците. :D :D
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Баџото ми кажа еден филм на нетфликс, и ми звучеше толку лошо што реков ај ќе го проверам. Згрешив. Изгледа полошо отколку што мислев, ако порано беше јасна дистинкцијата помеѓу б и а продукција, денес нетфликс ги измеша сите брзини. Филмот се вика Vamires vs the Bronx, така нешто, и е ниту помалку ниту повеќе од чист расизам :D

Вампири (нормално, асли белци) купуваат мал бизнис во Бронкс. Арно ама, три дечиња (нормално, асли црнци) се сомневаат дека нешто чудно се случува во дуќанот. Решаваат да проверат. Испаѓа дека вампирите имаат во план да ги исцицаат црнците од Бронкс и да го направат бел. Црнците се појаки од белците и после една решавачка борба, испраќаат порака дека Бронкс не треба да се чепка и засекогаш ќе остане... црн :D

Одам да се напијам блага вода.
Пак да гледаш нетфликс филм. :D

Брзините се далеку од измешани, ако видиш Нетфликс знаеш дека не чини. Oд Б продукција може и нешто добро да има, од овие нема.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Пак да гледаш нетфликс филм. :D

Брзините се далеку од измешани, ако видиш Нетфликс знаеш дека не чини. Oд Б продукција може и нешто добро да има, од овие нема.
Другар јас имам фиксација кон лошо, ако ми кажеш дека нешто е премногу лошо, ќе седнам и ќе го гледам :D Нетфликс е најлошо од лошото затоа што е чиста пропаганда, нема тука уметност. Чат-пат знаат да се извадат со серии (Озарк, Боуџек и сл.) и тоа е тоа.

Еве им ја пропагандата на ротен томејтос https://www.rottentomatoes.com/m/vampires_vs_the_bronx, каде нетфликс си изнајмува луѓе да им пишуваат рецензии. Никој не смета дека филмот е расистички :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom