Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Другар јас имам фиксација кон лошо, ако ми кажеш дека нешто е премногу лошо, ќе седнам и ќе го гледам :D Нетфликс е најлошо од лошото затоа што е чиста пропаганда, нема тука уметност. Чат-пат знаат да се извадат со серии (Озарк, Боуџек и сл.) и тоа е тоа.

Еве им ја пропагандата на ротен томејтос https://www.rottentomatoes.com/m/vampires_vs_the_bronx, каде нетфликс си изнајмува луѓе да им пишуваат рецензии. Никој не смета дека филмот е расистички :D
Каков мртов сајт е овој, му одговара името. За расизмот, не сфаќаш ти дека само белците може да бидат расисти. :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Го гледав Greenland на кино, просечен филм со Џералд Батлер и женската од "V", во кој максимално уживав. Обично тоа што ми ги заебува филмовите со астероиди и слични катастрофи, е што секогаш има некој Брус Вилис да го спаси денот. Ова не е таков филм, ова може да се изгледа со музиката на Бора Чорба: пусти лаѓе нека тону, дај ми соду бикарбону, и така натаму.

Не, сериозно, никаква акција не е за очекување, не се лажете од трејлерите. Филмот е за една фамилија која се обидува да се спаси, и за човековата природа за време на катастрофи. Нема ништо за мозгање, опуштено можете да го следите.

Топла препорака за сите кои сакаат да гледаат добар и во целост просечен филм.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Секој кој има гледано филмови колку мене, а тоа е доста помалку од некои членови тука, знае дека на НетФликс не ни има нешто многу-многу филмови, кои не ги гледал.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Им еба матер коронава на студијата, наскоро сите на нетфликс ќе почнат да си ги објавуаат филмовите а киното ќе иде у историја
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Им еба матер коронава на студијата, наскоро сите на нетфликс ќе почнат да си ги објавуаат филмовите а киното ќе иде у историја
Може да умре киното за алтернативни филмови, инди филмови итн. Но за блокбастери мислам дека нема да умре во догледна иднина, има многу начини како може да се подобри искуство на блокбастер во кино.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Може да умре киното за алтернативни филмови, инди филмови итн. Но за блокбастери мислам дека нема да умре во догледна иднина, има многу начини како може да се подобри искуство на блокбастер во кино.
ако продужи коронава нема ни да имаат некој избор, секој ден се во загуба, филмовите само се одлагаат за 2021ва. Ако нема лек саглам за година две r.i.p цинема.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Jurassic одложен за 2022

Почнаа со снимање на Малта ама прекинаа заради тоа што се појавија ковид позитивни помеѓу актерите и филмската екипа.
Мислам дека најавија промена на локацијата на снимање, односно друга држава, ама незнам што точно одлучија. Само знам дека моментално тука не се снима ништо заради преголем број на заразени секојдневно.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Jurassic одложен за 2022

Како успеале цел филм да го раскажат во трејлеров, алал да им е на филмаџииве. Сега не мора ни да го гледаме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom