Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Hipsters, unite!
Ви најдов совршен филм.
Low budget, шалчиња, љубофче, музиче.
Ах, популарен бил, ја мислев не е...
Трејлеров ме потсети на едно лабаво убаво филмче што го гледав пред некоја недела. Го дознав од цитати вметнати во lofi sleepy hip hop streaming музика што слушам додека работам, доста филмови така ми се најдени :)
IMDb 7.5
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
топ 5 of all time.
Топ филм, на место скроз. Гледана ми е и таа од 97-ма мислам беше верзијата, исто ок му е сработена. Има и руска од 2007 мислам, не ми таа гледана. Ама оригиналот си е ремек дело, особено четиво за правнициве.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Вилијам Мекпојл ми е омилен "Ееееј кој глумел тука" уз глеање филмови. Пред некое време го видов така во Under the Silver Lake, сега во Zodiac. Eптен е фаца, го обожавам :love:
 
  • Љубов
Reactions: wot

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Вилијам Мекпојл ми е омилен "Ееееј кој глумел тука" уз глеање филмови. Пред некое време го видов така во Under the Silver Lake, сега во Zodiac. Eптен е фаца, го обожавам :love:
Kojjjjjjjjjjj ???

Е, да беше еден од карактерниве...Dick Miller, M. Emmeth Walsh, George Dzundza, Brian Dennehy, Michael J. Pollard (Мајкл Џ. Фокс од него го има земено тоа "J." у средина, иначе не му значи ништо), итн....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Kojjjjjjjjjjj ???

Е, да беше еден од карактерниве...Dick Miller, M. Emmeth Walsh, George Dzundza, Brian Dennehy, Michael J. Pollard (Мајкл Џ. Фокс од него го има земено тоа "J." у средина, иначе не му значи ништо), итн....
Старци се тие (иако сигурно мислиш и на периодот кога биле млади), чекај да помине време за да остаре Џими па ќе (ти) стане „карактерен“.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
@whatto so se desava so hidden life oti nee tolku jak ko drugite od malick?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
@whatto so se desava so hidden life oti nee tolku jak ko drugite od malick?
Сакаш ферка?Шала на страна компирче единствена забелешка која ја имав за филмот беше делот за јазиците,мешаат говорни подрачја,и тоа не ме бендиса друго се ми беше супер.Е сеа овој филм не се одвива во градот,и го нема модерното ко неговите 3 претходни нема модерна архитектура,модерни актери,класа актери што се вика го нема тој филмски бунт на 75годишен режисер да се однесува ко да е 25год па да експериментира како ќе му текне.Ова е на планина,имаш свеж воздух,вода,земјоделски активности,ликови како испаднати од Македонски народни приказни ака Ѓоѓри и Шенка Колозови,ова е повеќе пензионерски филм(ако може да ти доловам така) мада пак ќе кажам јас уживав,и неам фрка,башка ко познавач на Малик мораш да знаеш дека човекот е фан на такви работи природата,животот сам по себе,е сеа ако збориш за скрипти,знаеше Малик е,тој е кој што е,приказната е базирана на вистински настан,може и самата тематика на тие филмови од тоа време е истрошена(како еј ексик нека е)дали ти делувало чудно,или празно,или што и да ти се мота у глава,знаеш дека човекот не пишува(а пишува),мада овој филм беше ''зборлест'' филм според мене,пошто знаело да биде,и бетер и да читаш преку редови,и да имаш мрморење,чудни крици у позадина и тако даље.Хемијата меѓу актерите ми се свиѓаше,кадрите како и секогаш тука нема збор,актерите се со одреден багаж позади нив,не се Бејл и компанија багаж но се мотат тука некаде,башка се од Европа,суратот може не те се допаднал,не знам да бидам искрен само еднаш го гледав,и реков дека ќе го репризирам но за жал тоа за сеа останува невозможна мисија,мислам дека ти доловив колку толку мада,и ти не се изјасни нешто нај-нај па така да се надевам си задоволен,и со овој одговор,башка и ме пратиш дека сум филмски утепан(ајде почнуваме пак со плачење јас у 2013 :pos: ) ајде ако сакаш пиши некое зборче,па може и ќе се роди некоја дискусија па да одиме на мекици хехех си останав смешен и после толку години.
Пс.филмот добро помина кај критичарите за разлика од изминатите години коа го ренда ко да е сиренце.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
А другите смеат да бидат опседнати, ама овие од 30 не смеат. :D
немој со кликхолс линкој
ClickHole is a satirical website formerly owned by The Onion that parodies clickbait websites such as BuzzFeed and Upworthy.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom