Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Дали одблесокот на машината за перење асоцира на 2001 Space Odyssey?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.784
Поени од реакции
33.575
Оскарите 2021 дури на 25 април 2021, чинам најдоцна во историјата. Плус, eligible ќе бидат сите филмови прикажани до 28.02.2021. :place:

102980554_10157112319936406_5762535878961590485_o.jpg
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Нешто мора да има со постерот до вратата, ама не ми текнува што...
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Нешто мора да има со постерот до вратата, ама не ми текнува што...
Личи на Рита Хејворт од Гилда првпат кога се појавува во филмот ама не е тоа.. у некој затворски филм имаше мислам голем црно бел постер од женска глумица, ама овде е мал...
Цвеќето на прозорот - Leon the Professional?
да
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Личи на Рита Хејворт од Гилда првпат кога се појавува во филмот ама не е тоа.. у некој затворски филм имаше мислам голем црно бел постер од женска глумица, ама овде е мал...

да
Во
мислам имаше.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Случајно наидов да Fruitvale Station. Филмот е солиден ама приказната е ептен актуелна и речиси идентична со она што сега се случува во Америка.

Добар глумец е Мајкл Б Џордан.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Вчера го гледав Climax од Gaspar Noe, предобар беше..
Ако некој го гледа внимателно не е семеен филм, и може ќе биде добро да се земе нешто за смирување зошто е од филмовите што изреметуваат.

Интрото е прејако, имав квалитетна снимка со квалитетен звук системот ми беше рокнат првите 50 минути (после тоа морав да го смалам со развојот на дејствата).

Еве го трејлерот

Автоматски споено мислење:

Криво ми е што сега ја најдов темава ќе треба да ја прочитам цела историја скоро 2000 страни :/ Обожавам квалитетни филмови ги имам изгледано повеќето и толку стана ретко да најдам добар филм што кога ќе најдам сум пресреќен. Другата работа е што исто така ретко со кој можам да ги дискутирам.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Филмомани што мислите за "Revolver" на Guy Ritchie?

Можеби и ќе бидам поконкретен у темава: Како го сфативте филмот, поточно дали воопшто се потрудивте? 99% од луѓето со кои сум зборувал за филмов тврдат дека е глуп и досаден и разочарани се бидејќи наспроти Snatch и Lock, stock and two smoke barrels кои беа исполнети со црн хумор Revolver воопшто не наликува на нив. На нив, а и за тие што ќе искоментираат дека Revolver e глуп и неразбирлив филм би им препорачал да се држат за глупата американска комерцијала ако сакаат да останат ограничени и испрани од плитките содржини на таквите филмови.
Филмов едно време ми беше омилен, имав и цела рецензија три страни напишано за него во еден мој блог што го пишував тогаш (2009g) :ROFLMAO:
Тој период читав за егото, "дрдоркото" во нас и филмов беше прекрасна презентација. На Imdb има 6.4 оцена и ми беше пример дека некогаш и пониските оцени може да бидат предобри филмови.

Како што читам понатаму гледам дека повеќето не го сакаат филмот и тоа е поради тоа што не го разбираат. Тотално му ја разбирам целта и поентата на Guy Ritchie работата е што многу малку луѓе потелемелно се запознаени со егото неговата манипулација врз нас и нашата врз него. Се има објаснување и не е ставено без причина.
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
American Graffiti не ми беше гледан. Го гледав пред некое време, ептен feel good филмче.
A eптен фушарски го најдов и го пуштив без некои очекувања. Мислам дека гуглав movies that take place over one night или така нешто :pos:
Aко ви се најдува нешто во тој стил пукајте.
Тhe Warriors, Dazed and confused и сл.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
American Graffiti не ми беше гледан. Го гледав пред некое време, ептен feel good филмче.
A eптен фушарски го најдов и го пуштив без некои очекувања. Мислам дека гуглав movies that take place over one night или така нешто :pos:
Aко ви се најдува нешто во тој стил пукајте.
Тhe Warriors, Dazed and confused и сл.
добра вожња богами
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
American Graffiti не ми беше гледан. Го гледав пред некое време, ептен feel good филмче.
A eптен фушарски го најдов и го пуштив без некои очекувања. Мислам дека гуглав movies that take place over one night или така нешто :pos:
Aко ви се најдува нешто во тој стил пукајте.
Тhe Warriors, Dazed and confused и сл.
12 Angry Men
 

Kajgana Shop

На врв Bottom