Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Тебе Еван Рејчел Вуд да не те викаат у маало?
Кој дел од „алеџидли“ ти беше беше несфатлив? Напатствија for dummies: внесуваш три клучни зборови пребарувајќи на нет и на крај самиот оформуваш некаков став. Но тоа би било преголем напор за некој кој и инаку се плаши да не исчаши рачен зглоб ако скролне неколку пати горе-долу да прегледа готово сервиран линк.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Кој дел од „алеџидли“ ти беше беше несфатлив? Напатствија for dummies: внесуваш три клучни зборови пребарувајќи на нет и на крај самиот оформуваш некаков став. Но тоа би било преголем напор за некој кој и инаку се плаши да не исчаши рачен зглоб ако скролне неколку пати горе-долу да прегледа готово сервиран линк.
па освен Том Хенкс секој актер е алеџедли последниве години
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Го гледав Little Women и кога се пронајдов во еден од ликовите се разочарав зашто сфатив дека мојот морал и феминизам одговара на оној од 19ти век.

Заостаната (n)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
На сите стари филмови credits-от се на почеток. Има некоја стриктна година откако почнале да ги ставаат на крај? Или си одлучувале сите посебно?
Додуша, на старите филмови изгледа и не е целосен credits туку само поважните. Сепак не верувам, без разлика што се стари филмовите, толку мал број на луѓе да биле вклучени.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Не го кудев стариот, му се восхитував... не ми пишувај грев на душа безпотребно
:kafence:


Автоматски споено мислење:

Пиздо Интерашка :mad::mad::mad::mad:

Прегледај го приврзокот 232533
Јас ништо не реков. Да не креваме прашина сега за еден лајк.

Мојот омилен филм со дедо Кирк, од ВХС времињата:

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.641
@Natan 3.0 , сериозно мислам дека треба повеќе да не дружиш тука, ќе сфатиш дека сме обични смртници, со купишта маани, просечни и по ништо посебни. :love:

А Музика беше дури и пожив од Филм сега (па и некогаш). Види ги темите за најдобра екс ју песна и најдобра македонска песна. Потоа: Kajgana Song Contest-ите... Не знам како се сменија работите. Веројатно исто како што и тука се замира: филм клубот згасна, 5х предизвикот исто, годинава нема да имаме Kajgana Movie Awards, а во Moviespotting од година во година има се помалку избројани филмови.

Ама наскоро спремам нешто ново, поточно - некоја нова варијанта на нешто старо, па ќе видиме дали ќе заживее.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
@Natan 3.0 , сериозно мислам дека треба повеќе да не дружиш тука, ќе сфатиш дека сме обични смртници, со купишта маани, просечни и по ништо посебни. :love:

А Музика беше дури и пожив од Филм сега (па и некогаш). Види ги темите за најдобра екс ју песна и најдобра македонска песна. Потоа: Kajgana Song Contest-ите... Не знам како се сменија работите. Веројатно исто како што и тука се замира: филм клубот згасна, 5х предизвикот исто, годинава нема да имаме Kajgana Movie Awards, а во Moviespotting од година во година има се помалку избројани филмови.

Ама наскоро спремам нешто ново, поточно - некоја нова варијанта на нешто старо, па ќе видиме дали ќе заживее.
Ти благодарам, ама мислам дека тука има многу поголеми филмофили, кои со многу поголем жар ги коментираат филмовите од мене. Читајќи ве вас, ме поттикнавте и мене да симнам баеги филмови од оскаровските фаворити годинава. И да ги пофалам твоите посветеност, информираност, познавање на филмската уметност и коректноста кон сите членови овде - не за џабе сите те доживуваат како модератор на подфорумов. Да, да, имам ѕирнато какви интересни дискусии се воделе на времето на Музика. :) Поздрав и стискаме палци вечер за „Медена земја“!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
На Едвард Нортон ноивот (Motherless Brooklyn) го глеаше некој? Како е?
Автоматски споено мислење:

На сите стари филмови credits-от се на почеток. Има некоја стриктна година откако почнале да ги ставаат на крај? Или си одлучувале сите посебно?
Додуша, на старите филмови изгледа и не е целосен credits туку само поважните. Сепак не верувам, без разлика што се стари филмовите, толку мал број на луѓе да биле вклучени.
Мислам дека имав читано за ова некаде зошто, ама да ме убиеш не памтам..
Башка и таков бил адетот можда бе :D За публиката ако касни можеби? Шо знам..

Памтам дека трејлерите оригинално ги давале на крај на филмовите (после кредитс), а не на почеток пред филмовите како сега што прават
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Мислам дека имав читано за ова некаде зошто, ама да ме убиеш не памтам..
Башка и таков бил адетот можда бе :D За публиката ако касни можеби? Шо знам..
Најдов брат, заеби, си има на Википедија, не знам јас со кој памет прашав на мртвиов форум... кој ќе ми каже, @Marick14? lol
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Добар е IP Man 4 има млатење јако гледај го
Немам ни еден IP Man гледано, можеби треба да им влезам маратонски.
Автоматски споено мислење:

Има ли некоја сериозна социјална нееднаквост во Кореа или тоа е веќе друга тема да не ја почнуваме тука?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom