Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.550
Поени од реакции
18.890
Таман се израдував за Топ ган кога го видов трејлерот, тоа излегувал за цела година од сега. Ќе биде забавен филм во секој случај, го слушав Том на CC и збореше дека визуелниот дел горе бил одличен. Ми фалеше Дејнџер зоун во трејлеров, веројатно ќе ја има во филмот.
Не ми сметаат вакви продолженија, јас сум и за Бејкон да направи нов Футлуз. :D
Имаше нов Футлуз. До душа без Бејкон.

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
3.962
Поени од реакции
12.712
Имаше нов Футлуз. До душа без Бејкон.

Знам, за жал и го имам гледано. Беше заникаде и затоа го игнорирам неговото постоење. :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.681
Поени од реакции
3.269
Што е причата на Топ Ган?
Не сум го гледал претходниот, а овој по трејлерот што излезе, ми изгледа дека ништо не се работи во филмот. Слично на Blade Runner новиот.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
917
Поени од реакции
4.628
Што е причата на Топ Ган?
Не сум го гледал претходниот, а овој по трејлерот што излезе, ми изгледа дека ништо не се работи во филмот. Слично на Blade Runner новиот.
Тарантино ќе ти го објасни во кратки црти. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.991
Поени од реакции
76.493
Рандом прашање...

Има некој од форумов што има колекција на оригинални ДВД/БлуРеј филмови?
Немам follow up, само ме интересира онака, ако има нека постира слика, мене ми се забавни колекции за гледање :D
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.293
Поени од реакции
56.279
Малце да се навратиме на The Lion King

Како ја уништиле песнава значи немам зборови. Бијонсе сестро под итно би ти ја уништил кариерата ради ова... буквално му се помочаа од керамиди на оргиналниот филм.

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.773
Поени од реакции
38.244
Легендарен глумец, легендарна сцена. Посебно што текстот во сцената е импровизиран, не е истиот што го имал во сценариото. Како клинец го памтам од Blind Fury, филм кој се прераскажуваше во маало со невиден ентузијазам.

Почивај во мир.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.366
Поени од реакции
4.525

Овие 3 филма може сум ги гледал над 10 пати ако не и више и никогаш не ми биле досадни во времто на ВХС
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
917
Поени од реакции
4.628
Пред малку го гледав The Wrestler (2008) и не ми се допадна. Некако многу тежок и напорен ми беше за гледање без некоја интересна приказна која би ми го задржала вниманието, едвај го догледав и не ми остави добар впечаток филмов. 6/10
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.777
Поени од реакции
4.589
Ех Rutger Hauer :(, ретка фаца мме, одличен како вампир, автостопер, слеп касап, маѓепсан витез, гаден поп и како легенда во блејд ранер.
Имам впечаток дека низ изминативе години можеше да даде уште многу, многу повеќе. Какви се не глумци незаслужено се прошетаа низ бројни филмови.
 
На врв Bottom