Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Таман се израдував за Топ ган кога го видов трејлерот, тоа излегувал за цела година од сега. Ќе биде забавен филм во секој случај, го слушав Том на CC и збореше дека визуелниот дел горе бил одличен. Ми фалеше Дејнџер зоун во трејлеров, веројатно ќе ја има во филмот.
Не ми сметаат вакви продолженија, јас сум и за Бејкон да направи нов Футлуз. :D
Имаше нов Футлуз. До душа без Бејкон.

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Имаше нов Футлуз. До душа без Бејкон.

Знам, за жал и го имам гледано. Беше заникаде и затоа го игнорирам неговото постоење. :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што е причата на Топ Ган?
Не сум го гледал претходниот, а овој по трејлерот што излезе, ми изгледа дека ништо не се работи во филмот. Слично на Blade Runner новиот.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Што е причата на Топ Ган?
Не сум го гледал претходниот, а овој по трејлерот што излезе, ми изгледа дека ништо не се работи во филмот. Слично на Blade Runner новиот.
Тарантино ќе ти го објасни во кратки црти. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Рандом прашање...

Има некој од форумов што има колекција на оригинални ДВД/БлуРеј филмови?
Немам follow up, само ме интересира онака, ако има нека постира слика, мене ми се забавни колекции за гледање :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.553
Малце да се навратиме на The Lion King

Како ја уништиле песнава значи немам зборови. Бијонсе сестро под итно би ти ја уништил кариерата ради ова... буквално му се помочаа од керамиди на оргиналниот филм.

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Легендарен глумец, легендарна сцена. Посебно што текстот во сцената е импровизиран, не е истиот што го имал во сценариото. Како клинец го памтам од Blind Fury, филм кој се прераскажуваше во маало со невиден ентузијазам.

Почивај во мир.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Пред малку го гледав The Wrestler (2008) и не ми се допадна. Некако многу тежок и напорен ми беше за гледање без некоја интересна приказна која би ми го задржала вниманието, едвај го догледав и не ми остави добар впечаток филмов. 6/10
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Ех Rutger Hauer :(, ретка фаца мме, одличен како вампир, автостопер, слеп касап, маѓепсан витез, гаден поп и како легенда во блејд ранер.
Имам впечаток дека низ изминативе години можеше да даде уште многу, многу повеќе. Какви се не глумци незаслужено се прошетаа низ бројни филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom