Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Колку само не ми мењава ништо, ни го гледам со други очи ни ништо нека вади само филмови да не му трули талентот :D
Da da hahahahah Spejsi e akterski bog pa ako saka neka go siluva i brat mi samo neka izroka uste nekolku mega jaki ulogi.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Da da hahahahah Spejsi e akterski bog pa ako saka neka go siluva i brat mi samo neka izroka uste nekolku mega jaki ulogi.
hehehehe amamu go plesna

kaj procita siluva pa ti ili neso ste skarani so brat ti pa vaka preku muabeti sakas da naebe?
da ne te povede holivud momentumot... so site zeni pa i ti, sekoe pustanje - silovanje?
samiot Antony kazuva deka bil pijan (znaci izjavata e iskrena, ne e glumenje ludilo) i deka se obidel da go zavede.
kako pijan, toa sto go krenal mislel ke bide spontano, sexy... protolkuval loso, si sfatil nekoi znaci... sve igra tuka
od taa strana ne mozam da go osudam, kolku i da mi e gadno, znam mnogu 26 godisni so idat so 18, 17 pa i 16...
baska toa e holivud, moralnite standardi se niski, seksot prodava... druga kultura e, i ne mozeme da sudime bazirajki se vrz nasata.
ako taka, sakame da sme relevantni subjektivno, mora togas da zememe mislenje i od zemji i lugje sto prodavaat devojcinja i 14 god e ok
takva im e kulturata, jbg

AMA

od druga strana, sepak da ne izleze ova ete napisa ama da ne izleze brani pedofil, ama stvarno mi e gadno takov age gap, plus ne moes da bides public figure, heroj na mnogu deca bez da ima posledici koa ke naprais vakvo nesto... ovaa e vtorata strana na stvarite, sprotivno na prvata deka ne treba ni da se obvini za toa, mozebi kontradiktorno ama od ovaa strana bas mislam deka treba porigororzno od obicen clen na zaednicata da bidat goneti.

AMA

za zal izgleda ne e nisto taka crno belo, od edna strana e ok toa sto go pravi sekoja treta za pustanje da obvini za siluvanje, poso mnogu sto BILE siluvani taka dobivaat hrabrost i iskacaat, ama od druga strana se koristi za popularnost i ocrnuvanje i vodenje trend... ko za Harvey, kolku mnogu od obvinuvanjata bea komedii, sto samo po sebe da bese, ke bidese tuzena do smrt za ocrnuvanje ime... baska posle tolku godini iskacaat, strav im bilo za karierata, mnogu oportunisticki nekako... tesko za zalenje

Idi najdi mu balans.

AMA

najsmesni mi se onie postovi, ekspertskite... pa neka negiral, 30 godini pominalo, ili taka trebalo da kaze, a ne onaka...
mislis zborime za lazar barakov koj sam si postira seme sinapovo na facebook a na strana vodi biznis za bugarski pasosi
demek Spacey nema cel PRAVEN i PR tim pa kao pristapot bil greska...
moze ima svedoci, zapisnik, kurci palci... zaso da negira nesto koe bilo stvarno taka, em osuduvate pedofil em kazuvate kako da go izigral sistemot?

Steta za House of Cards. Barem da prodolzese so Robin.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
hehehehe amamu go plesna

kaj procita siluva pa ti ili neso ste skarani so brat ti pa vaka preku muabeti sakas da naebe?
da ne te povede holivud momentumot... so site zeni pa i ti, sekoe pustanje - silovanje?
samiot Antony kazuva deka bil pijan (znaci izjavata e iskrena, ne e glumenje ludilo) i deka se obidel da go zavede.
kako pijan, toa sto go krenal mislel ke bide spontano, sexy... protolkuval loso, si sfatil nekoi znaci... sve igra tuka
od taa strana ne mozam da go osudam, kolku i da mi e gadno, znam mnogu 26 godisni so idat so 18, 17 pa i 16...
baska toa e holivud, moralnite standardi se niski, seksot prodava... druga kultura e, i ne mozeme da sudime bazirajki se vrz nasata.
ako taka, sakame da sme relevantni subjektivno, mora togas da zememe mislenje i od zemji i lugje sto prodavaat devojcinja i 14 god e ok
takva im e kulturata, jbg

AMA

od druga strana, sepak da ne izleze ova ete napisa ama da ne izleze brani pedofil, ama stvarno mi e gadno takov age gap, plus ne moes da bides public figure, heroj na mnogu deca bez da ima posledici koa ke naprais vakvo nesto... ovaa e vtorata strana na stvarite, sprotivno na prvata deka ne treba ni da se obvini za toa, mozebi kontradiktorno ama od ovaa strana bas mislam deka treba porigororzno od obicen clen na zaednicata da bidat goneti.

AMA

za zal izgleda ne e nisto taka crno belo, od edna strana e ok toa sto go pravi sekoja treta za pustanje da obvini za siluvanje, poso mnogu sto BILE siluvani taka dobivaat hrabrost i iskacaat, ama od druga strana se koristi za popularnost i ocrnuvanje i vodenje trend... ko za Harvey, kolku mnogu od obvinuvanjata bea komedii, sto samo po sebe da bese, ke bidese tuzena do smrt za ocrnuvanje ime... baska posle tolku godini iskacaat, strav im bilo za karierata, mnogu oportunisticki nekako... tesko za zalenje

Idi najdi mu balans.

AMA

najsmesni mi se onie postovi, ekspertskite... pa neka negiral, 30 godini pominalo, ili taka trebalo da kaze, a ne onaka...
mislis zborime za lazar barakov koj sam si postira seme sinapovo na facebook a na strana vodi biznis za bugarski pasosi
demek Spacey nema cel PRAVEN i PR tim pa kao pristapot bil greska...
moze ima svedoci, zapisnik, kurci palci... zaso da negira nesto koe bilo stvarno taka, em osuduvate pedofil em kazuvate kako da go izigral sistemot?

Steta za House of Cards. Barem da prodolzese so Robin.
:love::love::love::love::love:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кој го ебе Спејси, пуштете Бејбиситер, има добри девојки во него :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
baska toa e holivud, moralnite standardi se niski, seksot prodava... druga kultura e, i ne mozeme da sudime bazirajki se vrz nasata.
После овој цитат кој го извадив за да го коментирам надвор од контекст, треба да се навратам на дискусијата на @Daedalus за објаснување на смислата на животот преку филм кој излезе од тој holivud.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
W

wicked_1

Гостин
После овој цитат кој го извадив за да го коментирам надвор од контекст, треба да се навратам на дискусијата на @Daedalus за објаснување на смислата на животот преку филм кој излезе од тој holivud.
Dear џими, публиката не е спремна за дедалусовите фрчкоколумни за животот, концептуалниот арт, и техниките на демаркација.

Нити пешкири има доволно, нити топла вода.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Туку што не кажете дека From Dusk till Dawn е јак филм. Го фатив случајно на 1000ката и се изнасмеав на пар сцени, треба да го гледам цел. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Мислам дека допрва ќе го јаде уште некоја фаца како Кевин Спејси, ќе станува интересно и ќе се вади сиот прљав веш. Ете и некој режисер бил обвинет за силување (не ми текнува на името) ама читав на гардијан.
Па Бјорк нели го обвинува Ларс фон Трир дека ја вознемирувал. Сексуално.[DOUBLEPOST=1509406688][/DOUBLEPOST]
Еј, да бе.
У курац, ми го црни ликот. Која беше сликата на која личев најмногу?
THAAyjT.jpg

Форумџии, ако го видите дечково низ град, не се плашете, нема да ве силува. Не е Кевин Спејси, Анон е!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Туку што не кажете дека From Dusk till Dawn е јак филм. Го фатив случајно на 1000ката и се изнасмеав на пар сцени, треба да го гледам цел. :D
Аман бе, библија e филмов, отепан од давање на Сител и А1 :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Џорџ Буш стариот, кој има 100 години и е во количка, и којзнае какви невролошки болести и катастрофална моторика, при групно сликање, ја фатил од позади за задникот и и кажал сексуална шега на некоја ботка.

Прати коментари од луѓе што биле таму, кон „жртвава":

"We all learned what happened five minutes later and WERE SHOCKED"
"I think it's INCREDIBLY BRAVE of you to share this."

Потоа друг

"It was a terrible moment for you, but you were STRONG then and you are STRONG now"
"I'm sorry YOU HAD TO LIVE THROUGH THAT"
"Stay strong"

Да ги чита некој овие коментари, ќе си рече „женава изгубила дете во сообраќајка“...
Хахаха, баш! А замисли, нејзе може и гаќичките и се навлажниле.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Па Бјорк нели го обвинува Ларс фон Трир дека ја вознемирувал. Сексуално.[DOUBLEPOST=1509406688][/DOUBLEPOST]
Хммм, мислам дека тоа беше пред да излезат скандалите со Вајнштин, ама не сум сигурен баш.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Хммм, мислам дека тоа беше пред да излезат скандалите со Вајнштин, ама не сум сигурен баш.
Јас за Вуди сега брзо прочитав официјално, а имаше allegations пред тоа. Ама ќе го запамтеше да беше за Вуди ваљда...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055

Kajgana Shop

На врв Bottom