Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Хахаха, баш! А замисли, нејзе може и гаќичките и се навлажниле.
Добро сеа, да не претеруваме, веројатно и било незгодно, ама зборот преовеличување не е доволен да се објасни колку е ова out of proportion...

Еден ден, политичката коректност и феминизмот ќе ме убијат!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сет Мекфарлан изгледа ги знае најголемите тајни на Холивуд и онака лабаво си ги вметнува во рандом монолози, сценарио, интервјуа и што ли уште не, на крај ќе наебе и он некако.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Па Бјорк нели го обвинува Ларс фон Трир дека ја вознемирувал. Сексуално.[DOUBLEPOST=1509406688][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 179589

Форумџии, ако го видите дечково низ град, не се плашете, нема да ве силува. Не е Кевин Спејси, Анон е!
Damn anon, kreni me vo vis i ponuduvaj mi rolji.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
да, ајде да ја реенактуваме случката!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Ова со Харви, Спејси, Трир и другите веројатно фрла само малку светлина на она што се случувало, се случува и ќе се случува во Холивуд. Има безброј приказни, вистинити, делумно вистинити, а некои и монтирани, за тоа како влијателни продуценти, големи режисери и уште пославни глумци силувале, уценувале, принудувале, „заведувале“ и слично. Можеби ова е дел од некои интерни пресметки и се вадат нечии валкани тајни. На крај може да испадне дека Чарли Шин е еден од понормалните :)

Холивуд простува, замижува - Силва, осведочен педофил, уште пред да го сними Jeepers Creepers има лежено в затвор за силување дете кое глумело во негов филм, верувам дека авантурата на Полански не е непозната, а за Вуди и неговата посвоена ќерка да не правиме муабет.

За повеќе глумци и глумици кружат приказни за нивниот „трнлив пат“ кон славата, кој главно го изоделе лежејќи во нечиј продуцентски, евентуално режисерски кревет. Има тука и многу лицемерие, односно има жртви и такви кои глумат жртви (кога си глумец глумењето не е тешко) и кои не се бунеле нешто многу пред 5,10 или 15 години, пошто мислеле дека така треба, но сега е време да го свртат вниманието малце и кон себе и да си ја освежат популарноста.

Ме изненади (глупоста на) Дона Каран со нејзините бисери изнесени во одбрана на нејзиниот другар Харви: “I also think how do we display ourselves? How do we present ourselves as women? What are we asking? Are we asking for it by presenting all the sensuality and all the sexuality?”; “You look at everything all over the world today and how women are dressing and what they are asking by just presenting themselves the way they do. What are they asking for? Trouble.” - мислам, муабет кој очекуваш да го слушнеш во некоја најзапустена биртија, од уште позапустени мажишта, посељачки не може да биде. А оваа жена, башка свецки познат моден дизајнер, која има осмислено многу парталчиња наменети за жени (сигурно не дизајнирала за Гонџа Бојаџиу).

Баш ме интересира како ќе завршат овие случаи, дали некој ќе го јаде стапот, дали ќе биде осуден на 200 часа општествено корисна работа, или пак ќе му определат психијатар кој ќе лечи од сексуална зависност.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665

Kajgana Shop

На врв Bottom