Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641
OMG, OMG, OMG... Се надевам овојпат нема да му избега Оскарот. Ама и девојчето кое го позајми гласот во World of Tomorrow (чинам внука му беше) подпораснало, по се изгледа. The hype starts now, очекувам нов mindfuck. :vozbud:[DOUBLEPOST=1508858280][/DOUBLEPOST]Инаку, малце е рано, има многу кандидати, ама фестивалите за кратки филмови каде морале да земат награда или да бидат прикажани, се горе-долу поминати, па еве ги педесетината кратки анимирани кои се во конкуренција за Оскар. http://www.cartoonbrew.com/awards/2018-animated-short-oscar-list-qualified-films-category-exclusive-153937.html

Овие два секако ќе бидат забележани: Lou на Pixar кој беше прикажан пред проекциите на Cars 3:

и Olaf's Frozen Adventure на Disney кој ќе биде прикажуван пред проекциите на Coco, (Coco најсериозен канидат за Оскар за долгометражен анимиран), и е на некој начин најава за Frozen 2 кој ќе го видиме веројатно до година.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Аууу многу досаден Blade Runner кецов. Иако придавкава се користи претежно за луѓе, филмов можам да го наречам и антипатичен. Имаат некој чуден вајб овие филмови од 1980's. Ништо не почувствував низ цел филм. Огромен недостаток на дијалог.
А почна убаво. Интересна ми се виде приказната, но како што траеше... бавно, ништо не се дешава. Чат-пат некоја тапа акција.
Џабе е визуелно убав, кога внатре шуплина. Како Катарина Ивановска.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Gerald's game е пријатно изненадување. Иако на почетокот се чини дека приказната е очигледна тоа воопшто не е така
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.440
Поени од реакции
9.348
Gerald's game е пријатно изненадување. Иако на почетокот се чини дека приказната е очигледна тоа воопшто не е така
И мене ми беше добар. Додека гледав не, после тоа...
Мада, крајот заеба се. Глуп беше ептен.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Аууу многу досаден Blade Runner кецов. Иако придавкава се користи претежно за луѓе, филмов можам да го наречам и антипатичен. Имаат некој чуден вајб овие филмови од 1980's. Ништо не почувствував низ цел филм. Огромен недостаток на дијалог.
А почна убаво. Интересна ми се виде приказната, но како што траеше... бавно, ништо не се дешава. Чат-пат некоја тапа акција.
Џабе е визуелно убав, кога внатре шуплина. Како Катарина Ивановска.
Прв пат да се согласиме со нешто. Blade Runner is way overrated.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Inace blade runner posle nekolku pati gleanje stanue odlicen, vaka na prva i ja go imav razocaruvackiot efekt.
Хмм, не би го гледал пак дефинитивно.
Можно е да има врска ова final cut minal cut directors cut theatrical cut.
Така се имам зезнато со Дони Дарко. Глеав некој директорс кат, за првпат, и не ми се свиѓаше.
Потоа најдов еден пост на интернет кај што голем фан на филмот го има гледано оригиналот, па после го гледал мојов директорс кат, и не можел да си верува на очите, како да гледа друг филм.
Како и да е, јас не го глеав по втор пат обичниот :D
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.440
Поени од реакции
9.348
Isto, mu dodade tezina. Ne znam zaso Hope krajot go hejta.
Ми забегаа последните 20 мин од филмот во погрешен правец. Не можам да се изразам баш без спојлер, ама не сакав никоја од тие форми таму да добие вистински облик. Мислев дека се тоа живее во нас и ни прави друштво кога ќе останеме сами. Ко што беше и во филмот. И се заеба со крајот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641
Хмм, не би го гледал пак дефинитивно.
Можно е да има врска ова final cut minal cut directors cut theatrical cut.
Така се имам зезнато со Дони Дарко. Глеав некој директорс кат, за првпат, и не ми се свиѓаше.
Потоа најдов еден пост на интернет кај што голем фан на филмот го има гледано оригиналот, па после го гледал мојов директорс кат, и не можел да си верува на очите, како да гледа друг филм.
Како и да е, јас не го глеав по втор пат обичниот :D
Колку си се заебал! Donnie Darko ми е во топ 5 филмови во животов до сега.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Аууу многу досаден Blade Runner кецов. Иако придавкава се користи претежно за луѓе, филмов можам да го наречам и антипатичен. Имаат некој чуден вајб овие филмови од 1980's. Ништо не почувствував низ цел филм. Огромен недостаток на дијалог.
А почна убаво. Интересна ми се виде приказната, но како што траеше... бавно, ништо не се дешава. Чат-пат некоја тапа акција.
Џабе е визуелно убав, кога внатре шуплина. Како Катарина Ивановска.
Вториов далеку подобар, трк во кино.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Вториов далеку подобар, трк во кино.
270 беше карта во вторник, минатиот.
А денес го пропуштив... а и страв ми е да видам колку е карта во невторник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom