Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

H

HoT IcE

Гостин
Подобро неголи Лоренс. Преку кур ми е од неа, на секоја можна франшиза и потенцијално добар филм ја форсираат ко да е некоја не знам каква глумица освен мало лигаво пувличе што радо би го ебел.
fapping here i come kappa
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
У кои сите франшизи бе, шо толку сте и се запнале на Лоренс?
У две франшизи глуми, од кои една беше нејзина и таа што ја прослави, вторава у X-Man. И ќе има цело време шпекулации дека ќе глуми во секој можен филм, многу јасно, една од најпознатите и најмлади успешни актерки е.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Подобро неголи Лоренс. Преку кур ми е од неа, на секоја можна франшиза и потенцијално добар филм ја форсираат ко да е некоја не знам каква глумица освен мало лигаво пувличе што радо би го ебел.
fapping here i come kappa
Felicity Jones ми има по Lara Croft фаца ама и Vikander е топоини. Добар кастинг. (y)

 
H

HoT IcE

Гостин
У кои сите франшизи бе, шо толку сте и се запнале на Лоренс?
У две франшизи глуми, од кои една беше нејзина и таа што ја прослави, вторава у X-Man. И ќе има цело време шпекулации дека ќе глуми во секој можен филм, многу јасно, една од најпознатите и најмлади успешни актерки е.
Боре срц знам дека ти е бае ама заеби. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Ugly, Dirty and Bad (1976)

:cuc::cuc::cuc:

Го прочитав во една колумна на Ацо Станковски (кој патем ептен го почитувам како лик) и го изгледав. Мастерпис у пм во секој поглед.

И музиката растури.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Глуп е овој Son of Saul. Поима неам како земал Оскар, ваљда немал конкуренција или тие од Академијата си рекле чеј бе овој маџаров обработува холокауст тема ај ќе му дадеме Оскар.
Умрев од досада, цел филм само фацата и тилот на главниот актер, грам разговори нема а и тие што ги има се шепкања и глупости.
Глуп начин на снимање, праел филм со Сондеркомандоси а нема ниедна сцена да ги покажат луѓето како ги убиваат и палат, само мртвата фаца без грам емоции на главниот лик. Кое му беше тоа понашање во врска со детето што сакаше да го закопа, грам емоции не покажа а пред негови очи тој докторот го задуши. Како куровми не препозна уште од коа го виде дали му е син или не. пф

The Grey Zone e сличен на овој, исто со Сондеркомандоси и нивното делување у Аушвиц, глуп е и овој ама барем за разлика од Оскаровскиот има експлицитни сцени, покажуваат тоа што треба да се покаже од концентрационен логор а не мртва фаца и тил на главен лик со замаглена позадина памет да ти се сврти.
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
@Tegla тегле фала за препораката добро филмче. Малце ме разочара оти онака заврши, ама супер во глобала.
Feel free to recommend another one :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
@Tegla тегле фала за препораката добро филмче. Малце ме разочара оти онака заврши, ама супер во глобала.
Feel free to recommend another one :D
A.I. Artificial Intelligence постар е но еден од најдобрите во жанрот. Ако ти е пропуштен, гледај обавезно.[DOUBLEPOST=1462220231][/DOUBLEPOST]High-Rise каква забеготина е филмов аууу. Зградата ме потсети на еден друг филм - The Towering Inferno. Има ептен добар сетинг, атмосфера и музика ама приказната е невиден хаос. Ништо не разбрав. o_O

Одлична глума на Tom Hiddleston и другите.

7.5/10
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Не искоментирав, и мене ме разочара Шаул, дури сакав и седумка да му дадам, ама ми се допадна кинематографијата. Очекував мноооогу повеќе.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.457
Поени од реакции
35.873
Премногу беше зафатен со Кајгана ТОП 250... ќе му простиме.
Немав време да барам. Дојде 22:30 синоќа, па единствено што барав е филмот да ми е симнат и да трае помалку од 90 минути за да заврши околу 00:00, зашто тогаш заспива малиот. Така падна одлуката на The Man From Earth. Од после го видов тоа, да...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
Мрднат овој The VVitch у пичку матер. Ама добар. Мислам, добар.. солиден. Како малкуте од поновиве хорори.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Eye in the sky е сосема солиден филм. Лајк од мене и РИП за Алан Рикман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom