Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
дали е хорор? Пошто нејќам хорори, а интересен ми беше трејлерот во Синеплекс.:)
Па има хорор делови да но многу повеќе е психолошки мистериозен (ова ми е нов жанр, сеа го смислив... ок да не се лажеме првин пишав психолошки трилер но не си верувам себе си, отворив имдб и не видов трилер у жанровите и така го смислив психолошки мистериозен да не испаднам феил дека сум го кажал психолошки трилер а тоа не е спомнато на имдб tl;dr верзија пичка сум) и вреди да се изгледа.
И мене ми се допадна доста.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
дали е хорор? Пошто нејќам хорори, а интересен ми беше трејлерот во Синеплекс.:)
Трилер е. А ретко има трилери така да.. :D
Цело време чекав некој џампскер пошто беше така напет филмот....и се изначекав...а тоа за мене е знак за добар трилер :D
И солидно е сценариото онака приказната е добра у стил на незнаеш што е вистина а што не (ако не знаеш ништо за филмот).

Крајот може на многу луѓе да им е тапа, ама се на се сосема добро напнато филмче :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
Крајот е глуп и комерцијален.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Црнкиња ќе глуми женска што се враќа од војната од Иран. :LOL: Баш ме интересира колку црнкињи има стварно во војската на САД. Ма да, можда сај-фај ќе биде филмов... :D

Супер, кога веќе е поамерикански филм се надевам и ќе добие релевантнсот во САД и кариерата ќе му вивне пак.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.155
Поени од реакции
10.098
Црнкиња ќе глуми женска што се враќа од војната од Иран. :LOL: Баш ме интересира колку црнкињи има стварно во војската на САД. Ма да, можда сај-фај ќе биде филмов... :D

Супер, кога веќе е поамерикански филм се надевам и ќе добие релевантнсот во САД и кариерата ќе му вивне пак.
Што е битно колку има. И една нека е, важно се бори во Иран. ;)
За какви влакна се фаќате, ја не знам. :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.457
Поени од реакции
35.873
W

wicked_1

Гостин
Смешен ми беше(али од дамна), детективски пародии :).
А ако сакаш уште посмешен и многу сличен, Murder by Death за овој гарантирам (y)(y)
Clue ептен добар излезе, overall за малце подобар дури од Murder by Death.. осетлива е разликата во продукција тие некои 10 години покасно, подобра камера, подобар сет дизајн, цицки.

Глумачки Murder by Death на чело со Питер Селерс многу подобри.

Питер Селерс, која институција. :tvg:
 
W

wicked_1

Гостин
Deadpool

убаво напишано филмче без клише дијалози и добар наративен осврт, лимитиран заради малкуте карактери затоа и критиките дека е прекраток(изгледа како исечок од некој x-men), солиден hero/antihero портрет, комплетно антипатичен & небитен негативец.. не достигнува rewatch value според мене

7.5
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Алисија Викандер ја добила улогата на Лара Крофт, во рибутот на ''Tomb Raider''. ВБ уште немаат објавено рилис дејт, ама се шпекулира околу два датуми (11.08.17 и 02.03.18) кои што стојат на нивниот распоред маркирани како 'Untitled WB Event Movie'. LARA.png


ПС - Кога сме тука веќе, да се потсетиме малце и како го правеше тоа Џоли пред 15 години ..:angel::drk::cuc::uzi::uzi::uzi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom