Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
мрднат филм

Препорака…
Некој да ми го објасни филмов? Дека појма немам што гледав саат и 40 минути...
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.348
Поени од реакции
5.596
Вчера вечерта читав нешто за Жан-Пол Белмондо, па природно дојдов до статии и за Алан Делон...сабајле се будам гледам починал.
Извадок од емисија
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.521
Поени од реакции
36.066
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.208
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
28.744
It Ends With Us со Блејк е уствари солиден филм, добра замисла ама многу лоша реализација. Дури мислам и дека домашното насилство беше прикажано комично и во еден вид на романса. А, хемијата меѓу ликовите беше непостоечка. Anyway, 3ка јер Блејк е пре кјут.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.378
Поени од реакции
86.713
Новиот Џокер катастрофа, гледав ривјуа на имдб 5.4 има само.
Дојдов ова да го пишам, иако го немам гледано (вчера излезе) читам денес насекаде се разочарани од филмов, првиот на ИМДБ има 8.4 оценка, овој моментално 5.3. Работава смрдеше уште кога ја најавија Лејди Гага дека ќе биде во главна улога, и дека ќе е музички, ама ај си викаш истиот директор е, ќе ја скоцка некако работава. Можно е да флопне и во кино салите...

 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.270
Поени од реакции
8.403
Бев во кино и изборот падна на “Бизнисот на задоволството”.
У кратки црти светските трендови ни тропнаа на врата и преку филмот наместо да гледаме уметност моментално гледаме само пропаганда.

Во кратки црти филмот ќе му дојде лоши и превртливи македонци и храбри и пожртвувани албанци.

Разочарување невидено…
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.159
Поени од реакции
10.109
Бев во кино и изборот падна на “Бизнисот на задоволството”.
У кратки црти светските трендови ни тропнаа на врата и преку филмот наместо да гледаме уметност моментално гледаме само пропаганда.

Во кратки црти филмот ќе му дојде лоши и превртливи македонци и храбри и пожртвувани албанци.

Разочарување невидено…
pa i e propaganda. Sponzoriran od shipcite i odobren za vreme komunjarsko.
Pardon za latinicata.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
28.744
Бев во кино и изборот падна на “Бизнисот на задоволството”.
У кратки црти светските трендови ни тропнаа на врата и преку филмот наместо да гледаме уметност моментално гледаме само пропаганда.

Во кратки црти филмот ќе му дојде лоши и превртливи македонци и храбри и пожртвувани албанци.

Разочарување невидено…
Колку бев загреан да го најдам на торенти, фала, ми спаси време :icon_lol:
 
Член од
16 октомври 2024
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво Дечки сакам да ми предложете некој филм само да е 2020+ бидејки несакам стари филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom