Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Значи ова The Jungle Book e доказ до каде стигна технологијата. CGI-то е ебење :vozbud: Визуелно супер филм. Духот на цртанот е доловен. Сите ликови топ. Негативецот т.е. Шир Кан беше ептен бедес!

спојлерче (какво такво)
Мразам кога негативците се во право. Шир Кан вика дека детево ќе порасне за да ги убие сите пошто тоа му е во природата.......детево доаѓа и ја пали цела шума и испаѓа дека тигаров во право бил цело време ама ај гајле ти е пошто е тигар ќе се преправаме дека е лош...........а аптен е лош у пичку матер, најјачи негативец у последно време. Треба Елба како негативец да се проба и во играни филмови. Ама па и можда тоа што е во право за нешто и има солиден бекстори е и добра работа.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Son of Saul интересен. Начинот на кој е снимен ми се свиѓа. Се визуелира само тоа што го гледа главниот лик. Нема широки кадри па доста врисоци и агонија од страна не е визуелирано и останува до имагинација. Стварно интересно прикажување на Аушвиц.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.705
Поени од реакции
27.661
Значи ова The Jungle Book e доказ до каде стигна технологијата. CGI-то е ебење :vozbud: Визуелно супер филм. Духот на цртанот е доловен. Сите ликови топ. Негативецот т.е. Шир Кан беше ептен бедес!

спојлерче (какво такво)
Мразам кога негативците се во право. Шир Кан вика дека детево ќе порасне за да ги убие сите пошто тоа му е во природата.......детево доаѓа и ја пали цела шума и испаѓа дека тигаров во право бил цело време ама ај гајле ти е пошто е тигар ќе се преправаме дека е лош...........а аптен е лош у пичку матер, најјачи негативец у последно време. Треба Елба како негативец да се проба и во играни филмови. Ама па и можда тоа што е во право за нешто и има солиден бекстори е и добра работа.
резервисани ми се карти, кул
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Значи ова The Jungle Book e доказ до каде стигна технологијата. CGI-то е ебење :vozbud: Визуелно супер филм. Духот на цртанот е доловен. Сите ликови топ. Негативецот т.е. Шир Кан беше ептен бедес!

спојлерче (какво такво)
Мразам кога негативците се во право. Шир Кан вика дека детево ќе порасне за да ги убие сите пошто тоа му е во природата.......детево доаѓа и ја пали цела шума и испаѓа дека тигаров во право бил цело време ама ај гајле ти е пошто е тигар ќе се преправаме дека е лош...........а аптен е лош у пичку матер, најјачи негативец у последно време. Треба Елба како негативец да се проба и во играни филмови. Ама па и можда тоа што е во право за нешто и има солиден бекстори е и добра работа.
Милениум или Синеплекс?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Дедпул го бива за 3D или јок?

Глава ми чади не ми се ни гледа филм, ама ај реков да прашам можи ќе се премислам до вечер.
 
H

HoT IcE

Гостин
Дедпул го бива за 3D или јок?

Глава ми чади не ми се ни гледа филм, ама ај реков да прашам можи ќе се премислам до вечер.
Ниеден филм не гледај 3Д, посебно ако веќе ти чади глава уште толку ќе те боли.
Мене, а богами и цело мое друштво што идеме во кино избегнуваме 3Д, после сите не боли глава. Дали е до киното или до тие пластиканти од цвикери кој знае.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.705
Поени од реакции
27.661
мене ми сакса само 100 ден +
го глеав џангл бук без никакви проблеми
 
E

Epsilon

Гостин
Дај кажете некои зомби комедија филмови, освен Zombieland?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Mн јак филм загледав вчера, ама морав да исклучам. После да го догледам че пишам импресија дали си гази до крај :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom