Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Или ја сум ретардиран или вие се праите многу паметни.

Секој втор глумец ќе го одглуми истото, влечи се по земја и напињај се доека не ти искочи вена на чело и очите не ти искочат.
На страна тоа што одолговлекувал режисерот со приказната а не прикажал ништо од тоа што требаше да биде прикажано. Никаква адаптација на ликот на Лео, како почна така заврши а помина 235 апокалипси.

Иначе да, ова ми е прв филм од сите 3 на режисеров.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Како бе Џој филм за клањење, нее болје да не пишам во темава... како само имам трпение да дочекам 21-ви да дојде ни сам не знам :D
 
B

Blade Torch

Гостин
На времето имаше многу подобри стручни мислења на темава. :pos:

Попара...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.825
Поени од реакции
33.724
На страна тоа што одолговлекувал режисерот со приказната а не прикажал ништо од тоа што требаше да биде прикажано.
А знаеш ли дека се работи за адаптирано сценарио, од роман кој е напишан според вистински настан? Што друго да прикаже? Или да си измислува работи кои ги нема во романот?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А знаеш ли дека се работи за адаптирано сценарио, од роман кој е напишан според вистински настан? Што друго да прикаже? Или да си измислува работи кои ги нема во романот?
Искрено прв пат слушам дека филмов е според вистинска приказна :shook: сакаш да кажеш дека стварно постоел човек што го преживеал сето тоа? :eek:

Не реков да измислува работи туку
можел малце да се посвети на преживувањето на овој, 2 сцени се само кај што се прехранува Лео, еднаш риба коа упеца и коа јадеше бивол или што и да беше тоа. Имаше и една сцена кај што покажаа изедено врапче и тоа беше тоа. Муабетот ми е ако веќе изгубил пола филм у преживувањето на Ди Каприо можел и тие детали да ги вметне, како ловел овој така повреден и уништен целиот. Како палеше огин, немаше ништо од тоа. Еднаш само со барут коа запали мало огинче да се изгори на вратот, да ја залепи дупката од вратот што му течеше вода :D
Губел време у пејсажи, камери кур се тресе ништо посебно од тоа не ми се свиѓаше.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.917
ама се закилавевте со Ревенант. И чек од кога Џонтра ви е стручен у филмски мислења па му се напнавте. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.825
Поени од реакции
33.724
Искрено прв пат слушам дека филмов е според вистинска приказна :shook: сакаш да кажеш дека стварно постоел човек што го преживеал сето тоа? :eek:
;)[DOUBLEPOST=1451063445][/DOUBLEPOST]
ама се закилавевте со Ревенант. И чек од кога Џонтра ви е стручен у филмски мислења па му се напнавте. :D
Не Џонтра, едно чудо народ почна со плукање. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.917
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да бе проверував сеа, да им ебам матер на овие од имбд што кур не пишале biography. Со други очи глеам на таквите филмови.

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
@Џонтра Волта

Koга ќе имаш време пробај му се и на другите негови. Сигурен сум дека нема да те остави рамнодушен и ќе го смениш мислењето за режисерот.

Amores Perros
Babel
Biutiful
21 grams

Ако си љубител на Холивуд, пробај му се на Babel пошто глуми Бред Пит во него.

Meне омилен ми е Biutiful али истиот е пософистицирана драма која обработува заебан живот, на еден спор, по малку монотон начин, но доста реален и трагичен. Amores Perros е мастерпис невиден кој може да те извади од такт.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ми се сере од новиве деца што проклака со филмска стручност за 15минути јбг мора да си кажам што си мислам макар звучело и избришливо.

Едно е да поседувате мислење, а тек друго е коа
ќе влезе у конфликт со 20 члена и запомнете не се раѓате за 9 дена седнете набите филмско око направете широк спектар тек ондак доаѓате овде и МОЖЕБИ да влезете у некој разговор a шо е ова сеа ''Испрати мислење'' и ајде ќе го силуваме копчето не е така :/


''Секој втор глумец ќе го одглуми истото''- и Као да реагира чоек сеа на ова ?

И да убаво е што има нови филмски деца ама лошо е што стекнуват експертиза многу брзо забрзан раст и развој као нашава економија ...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
@Џонтра Волта

Koга ќе имаш време пробај му се и на другите негови. Сигурен сум дека нема да те остави рамнодушен и ќе го смениш мислењето за режисерот.

Amores Perros
Babel
Biutiful
21 grams
кој од кој подобар, за мене врв е 21 grams
 

Kajgana Shop

На врв Bottom