Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Se simna veke, koj ke ceka drug, sega ke go pustam. Fala vo sekoj slucaj. :)

Guardians of the galaxy go gledav, gi imase site elementi da mi se dopadne - ama ete ne mi se, tolku. 3/5.
3/5 и 6/10 исто е?

Ај изгледај ги мајмуните конечно, немам со кого да се расправам. За Интерстелар ќе треба до Јули 2015 да те чекам... :coffee:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.920
Поени од реакции
34.126
Ја пошто имав огромни очекувања 7.5 ќе му дадам :D
Мислев посериозен ќе биде, али во секој случај ја има мојата подршка на Оскарите...режија,сценарио,глума...меѓу главните конкуренти ќе биде сигуро.
А Boyhood? Остана по нас?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.967
Поени од реакции
84.420
interstellar

CAM

тАКОВ ФИЛМ ДА ГЛЕДАМ НА КИНО СНИМКА

Па му кажал некој дека филмов се гледа само за у кино...во кино има кино снимка..и ете ги поврзал работите :D
 
W

wicked_1

Гостин
A Bronx Tale (1993) многу добар филм, едвај му седнав да го изгледам скептичен бев дека Де Ниро е режисер а воедно и глуми у него, оцената на имдб стои на филмов. Добро си ја завршил Де Ниро работата, и тоа 93та.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Dawn of the Planet of the Apes не е лош, нема којзнае каква приказна али визуелно врв изгледа, режија и амбиент топ, некој добро доловени емотивни сцени, јасна поента на рефлекција на човекот со мајмините и обратно.
Околу приказната повеќе не ни очекував, така да горе-доле задоволен сум од филмов.
Забелешка имам околу тоа што мајмуните не ги видов ниту еднаш да сменат шарџер:P
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
A Bronx Tale (1993) многу добар филм, едвај му седнав да го изгледам скептичен бев дека Де Ниро е режисер а воедно и глуми у него, оцената на имдб стои на филмов. Добро си ја завршил Де Ниро работата, и тоа 93та.
Mickey Mantle? Is that what you're upset about? Mickey Mantle makes $100,000 a year. How much does your father make? You don't know? Well, see if your father can't pay the rent go ask Mickey Mantle and see what he tells you. Mickey Mantle don't care about you, so why should you care about him? Nobody cares.

:cuc:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
А што бидна со детето од филмот, нели го пуштија од затвор, снима нешто или пак по старо.
Штета за него, ќе имаше добра кариера да не се заебеше така.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
A Pure Formality (1994)

Иако речиси цело дејство се одвива во една собичка во полициска станица, ко на заебанција ми поминаа час и 40 минути. Одлична мистерија и глума.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Се надевам дека знаете дека оставање на отворени торенти во позадина (ако не морате) може осетно да ја оптеретува вашата линија, секој рутер може да отслужи одреден број на конекции, и клиени по таа конекција, после да не викате абе "Близу не ги бива" и слично. Дури и ако не се сидаат константно.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
3/5 и 6/10 исто е?

Ај изгледај ги мајмуните конечно, немам со кого да се расправам. За Интерстелар ќе треба до Јули 2015 да те чекам... :coffee:
Ne e isto, 3/5 si e 3/5. :D

Majmunite gi pustiv koga go pisav postot.

Ocekuvav full blown akcija on larger scale i epten kejf mi napravi sto trgnaa po poseriozen pat i po detalno razvivajki ja storijata. Dark-ish blokbasteri mene mi se omileni, i neznam kako na lugevo prviot del im bil bolje. Ovoj razvali. Bi go ocenil... aj za da se razbereme, 9/10.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Ocekuvav full blown akcija on larger scale i epten kejf mi napravi sto trgnaa po poseriozen pat i po detalno razvivajki ja storijata. Dark-ish blokbasteri mene mi se omileni, i neznam kako na lugevo prviot del im bil bolje. Ovoj razvali. Bi go ocenil... aj za da se razbereme, 9/10.
Сериозен пат и детално развивање на сторијата ? Па филмот имаше повеќе дупки во сценариото од споменици во Скопје. Никаква разработка на ликовите и мизерна приказна. Освен ефектите сите останати елементи беа 10 пати послаби од првиот дел.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.648
Поени од реакции
12.480
Ако ти се гледани старите филмови ( со исклучок на оној со Валберг ), поточно ако ти е гледан само првиот Planet of the Apes и претходниот што беше ќе видиш дека не само што нема дупки, туку толку одат во крајности што колку и да било суптилно, пак ги поврзуваат приказните.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Da, falese razvivanje na likovite ko onoj na James Franco.

Edinstvena zamerka mi bese sto nemaa voved za nekoj sto go nemal gledano prviot del. Znaci za da mozes da go gledas mora da ti e gledan minatiot.
A sakav doma da im go pustam, gi imam gledano starite so tatko mi, bas me zanimase dali ke go impresioniraa efektite i od sto do kade stignaa. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom