Фарба за коса

Член од
21 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
каде можам да најдам тонер за коса? итно ми треба =С

вака нешто би требало да биде.
 
D

dh00|

Гостин
косата прв пат ја исфарбав кога беф осмо одд. чисто од желба да ми биде црна косата...прво почнав да се фарбам со палете ама некако сува ми беше тогаш косата па затоа сменав со гарниер...па подобро ми е сеа:)
ја фарбам на 4-5 месеци,некогаш само коренот,некогаш цела (то ко ќе имам повеќе пари пошо 3 фарби ми требаат за цела коса:pos:)
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
уфф... се е супер, али помаранџеста? :uvo: аааааааааааааа, се мрднав скрос. нз шо да праам. ми шекна у глаа ќе се праам кафеава, убо ја црна коса си имав фарбана, отидов на фризер, и се вратив помаранџеста, не скрос, али надвор на сонце мава доста.
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: ај некој предлог дајте шо да праам со косава? да добијам нормална бојааа :kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
уфф... се е супер, али помаранџеста? :uvo: аааааааааааааа, се мрднав скрос. нз шо да праам. ми шекна у глаа ќе се праам кафеава, убо ја црна коса си имав фарбана, отидов на фризер, и се вратив помаранџеста, не скрос, али надвор на сонце мава доста.
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest: ај некој предлог дајте шо да праам со косава? да добијам нормална бојааа :kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:?
Ти оксидирала бојата...:Ѕ
Би требало да можеш да се префарбаш, само овој пат глеј да те погодат :)
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
mmm se nemam farbano, dobro se imam satirano ako se vazi:smir: inace mn mi se bendisuva skros crnaaa waw:back:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
farba za kosa

Jas se farbam so Palette C10 Artic silver blonde i zadovolna sum a inaku povremeno ja osvetluvam kosata i so blansh prameni.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Се имам фарбано и шатирано и секој можен експеримент со косата го имам направено.Од сите бои највеќе си ја бендисувам црвенава и откако скоро сите бои ги поминав (сите освен плава...тоа нема да се деси:nenene:) пак си се вратив на црвена.
Тешко можам да најдам боја која и ќе ми се допаѓа и ќе се фати на мојата природна коса без претходно осветлување
Палете користев ама многу темна излегува бојата,и се уште сум во потрага по соодветна фарба.....
 

M@Ce

Serial Coffee Drinker
Член од
26 април 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Јас досега се немам фарбано,ама премногу ми е кеф :) Користев колор-шампони, преливи и слично ради то шо ми викаја дека ако почнам да се фарбам ке треба да ја фарбам постојано и ке ја оштетам ради хидрогенот и нз шо таму :toe: Ама сепак јас сакам да пробам црна да си ја исфарбам, ама најмногу некам кога паѓа бојата, и на корените се познава,па сакал-некел мораш да се исфарбаш пак. Ми велат овие новите од Гарниер без амонијак биле супер и не паѓала така бојата...Ама од кај да знам јас :) Совет некој, каква фарба да си земам,која е најдобра?:smir:
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
јас си ја фарбам косата со спреј од оние за коса шо се .:pos2:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ја фарбав активно две години,дури не сфатив дека апла ми е сува и за нигде после 1 месец од фарбањето,зато ја скратив кратко и така ја остајв и за една година си се врати мојата приодна боја.
Заклучок: рано ми било за фарбање.
 
B

black angel

Гостин
Јас досега се немам фарбано,ама премногу ми е кеф :) Користев колор-шампони, преливи и слично ради то шо ми викаја дека ако почнам да се фарбам ке треба да ја фарбам постојано и ке ја оштетам ради хидрогенот и нз шо таму :toe: Ама сепак јас сакам да пробам црна да си ја исфарбам, ама најмногу некам кога паѓа бојата, и на корените се познава,па сакал-некел мораш да се исфарбаш пак. Ми велат овие новите од Гарниер без амонијак биле супер и не паѓала така бојата...Ама од кај да знам јас :) Совет некој, каква фарба да си земам,која е најдобра?:smir:



јас ја користев и исто ко прелив да ставиш ти е и многу брзо паѓа за 2 недели од фарбањето:toe:

ке ти препорачам да ја пробаш субрина фарбата многу е подобро и многу поубава црна боја излегува
 

M@Ce

Serial Coffee Drinker
Член од
26 април 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
[/u]

јас ја користев и исто ко прелив да ставиш ти е и многу брзо паѓа за 2 недели од фарбањето:toe:

ке ти препорачам да ја пробаш субрина фарбата многу е подобро и многу поубава црна боја излегува
Фала за советот, ќе пробам субрина па ќе видиме резултати :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom