Фарба за коса

A

AnFem

Гостин
Имал некој искуство со фарби за екстремно осветлување на косата? Сакам од црна до жолткастка, бела... небитно, само да ја осветлам.
 
Член од
27 септември 2013
Мислења
199
Поени од реакции
162
Имал некој искуство со фарби за екстремно осветлување на косата? Сакам од црна до жолткастка, бела... небитно, само да ја осветлам.
тешко...треба само да ја гориш косата со хидогенини....ќе ја напрраиш пепел косата :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Да не знае некој како да ја задржам подолго црвената боја на косата и каква фарба да употребувам? Два пати правев прамени само, следен пат планирам да ја исфарбам цела коса, но приметувам дека на секое миење паѓа бојата... Некоја идеја?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.507
Да не знае некој како да ја задржам подолго црвената боја на косата и каква фарба да употребувам? Два пати правев прамени само, следен пат планирам да ја исфарбам цела коса, но приметувам дека на секое миење паѓа бојата... Некоја идеја?
К'на. Ем долго стои, ем ја јакнее косата :)
 

ION

Член од
27 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
836
Сакам ваква боја да постигнам:
4ca950b0436834673fceee2580bb644c.jpg thumb.jpg
Ми рекоа да побарам магента прелив по парфимерииве ама кога прашувам сите збунето ме гледаат. Има ли некој совет или идеја?!?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.507
Сакам ваква боја да постигнам:
Прегледај го приврзокот 81480 Прегледај го приврзокот 81481
Ми рекоа да побарам магента прелив по парфимерииве ама кога прашувам сите збунето ме гледаат. Има ли некој совет или идеја?!?
Незнам колку е добра логикава, али пробај....... исфарбај се скроз светла плава, а потоа исфарбај се црвена...... мислам дека ќе добиеш боја слична на оваа :)
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Да ви даде напатена душа одговори на горе наведените прашања.
1. Ако планираш од црна да ја направиш плава или бела, земи си деколорант ( во случај да ти е црната боја фарбана,а не природна), деколорантот не ја оштетува косата толку многу како бланшот и после ти препорачувам да земеш гарниер белата ( заборавив број). Јас се правев од црна плава со бланш и коса метла наспроти другарка ми која праба со деколорант.
2. За подолго црвена коса, земи од најновите гарниер колор не знам како беа понатаму 6.66 мислам и стави и еволушн ред бастер, пола гарниер и пола бастер-от и 6% хидроген или земи ја ставбери ред од сеа колор, ги има во голден роуз во трговски, таа фарба навистина многу малку се одмива.
3. Кната тешко се измива, па така не се препорачува на оние кои што сакаат да менуваат бои често.
4. Ако на бланширана коса и стави светло црвена за да и испадне таква магента боја (?), нема да и испадне таква, туку ќе и биде светло портокалова која е ептен гнасна :< И јас пробав еднаш таква и се шетав 4 метри подалеку од другарките пошо им беше срам да ме видат со нив. Чаре кај фризер само за таква фарба, за жал ние тука немаме маник паник. :/
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Да ви даде напатена душа одговори на горе наведените прашања.
1. Ако планираш од црна да ја направиш плава или бела, земи си деколорант ( во случај да ти е црната боја фарбана,а не природна), деколорантот не ја оштетува косата толку многу како бланшот и после ти препорачувам да земеш гарниер белата ( заборавив број). Јас се правев од црна плава со бланш и коса метла наспроти другарка ми која праба со деколорант.
2. За подолго црвена коса, земи од најновите гарниер колор не знам како беа понатаму 6.66 мислам и стави и еволушн ред бастер, пола гарниер и пола бастер-от и 6% хидроген или земи ја ставбери ред од сеа колор, ги има во голден роуз во трговски, таа фарба навистина многу малку се одмива.
3. Кната тешко се измива, па така не се препорачува на оние кои што сакаат да менуваат бои често.
4. Ако на бланширана коса и стави светло црвена за да и испадне таква магента боја (?), нема да и испадне таква, туку ќе и биде светло портокалова која е ептен гнасна :< И јас пробав еднаш таква и се шетав 4 метри подалеку од другарките пошо им беше срам да ме видат со нив. Чаре кај фризер само за таква фарба, за жал ние тука немаме маник паник. :/
Мене веќе делумно ми е црвена, претходно си беше мојата природна боја, кафена - чоколадна, и ставив бордо, но некако многу брзо паѓа бојава. Сега сакам цела да ја направам црвена, но ако треба да се фарбам на секои две недели некако не ме фаќа око. Идеја некоја?
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Зависи до влакното, пробај со еволушн ред бостер ако сакаш посветла или ако сакаш некоја малку потемна земи палете делукс ред виолет така нешто беше, таа не паѓа многу и нема да се фарбаш на две недели :)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ја решив пак да се правам „чешит“
сакам вакво нешто

или вакво



само ме интересира некој добар фризер, зошто мојата фризерка не ми ја прави вака интензивна црвена, зошто ми е цела црна.

Ај дајте ми совет за добар фризер во Скопје.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ја решив пак да се правам „чешит“
сакам вакво нешто

или вакво



само ме интересира некој добар фризер, зошто мојата фризерка не ми ја прави вака интензивна црвена, зошто ми е цела црна.

Ај дајте ми совет за добар фризер во Скопје.

Не знам за фризер, али направија со фарбава,



стварно добро излегува.
Ја еднаш си ги напраив кркмите со ваква, и ми беа џиш црвени.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Не знам за фризер, али направија со фарбава,



стварно добро излегува.
Ја еднаш си ги напраив кркмите со ваква, и ми беа џиш црвени.
Нема да успее само со фарба, мора бланш. Последниот пат ставав црвен бланш, ама многу лесно паѓа (па портокалова сум после). И тоа имав ставано црвен бланш на шишките и позади на тилот. Шишките убаво фатија, ама позади ми беше темно црвена накај црна. Имаше сјај само на сонце кога ќе излезам. :(
И плус нема шанси сама да си вадам прамени, бербат ќе се направам. :)
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Луѓе да не знаете каде може да се набават фарбите Elea o_O
 
A

AnFem

Гостин
Нема да успее само со фарба, мора бланш. Последниот пат ставав црвен бланш, ама многу лесно паѓа (па портокалова сум после). И тоа имав ставано црвен бланш на шишките и позади на тилот. Шишките убаво фатија, ама позади ми беше темно црвена накај црна. Имаше сјај само на сонце кога ќе излезам. :(
И плус нема шанси сама да си вадам прамени, бербат ќе се направам. :)

Стојне, оваа

Ја имало и во Скопје. Откако ќе смени боја бланшираното место, стави си оваква фарба.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Девојки да не знаете каде можам да набавам subrina professional?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom