Фан клуб - РК Вардар

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Gazi gi be mame im ebam selska neizivena,bravo za komitite nemoze nekoj dima da ti dojde i da se kurci.Trebase u kjotek da im udrat,nego kako mozat da im pominat tolku baklju na tolku obezbeduvanje.

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Очаен ракомет, со никаква инвентивност и на мускули. И двата тима се ужас, со катастрофални тренери на чело. Тоа што водиме 3 разлика на полувреме е премија, и тоа е така зашо на спротивната страна имаме очаен противник. Доколку успееме да ја задржиме оваа разлика би биле не коњ. Ни фалат ракометари кои се луцидни, кои знаат да направат разлика а немаме такви. Со Карапале е гушење.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.326
Поени од реакции
22.628
Очаен ракомет, со никаква инвентивност и на мускули. И двата тима се ужас, со катастрофални тренери на чело. Тоа што водиме 3 разлика на полувреме е премија, и тоа е така зашо на спротивната страна имаме очаен противник. Доколку успееме да ја задржиме оваа разлика би биле не коњ. Ни фалат ракометари кои се луцидни, кои знаат да направат разлика а немаме такви. Со Карапале е гушење.
brazilecot e tuka... da se nadevame na isto poluvreme i uste pogolema razlika.
Автоматски споено мислење:

GAZI GI!
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Погодија @Saber Rider @KosteM дека убедливо ќе тепаме денес. Искрено очекував тврда утакмица до сам крај. Ама браво! Супер изиграно и убава победа! (y) Мора концентрирано со Алкалоид и со Тиквеш затоа што ќе бидат нагазни мини.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.326
Поени од реакции
22.628
Погодија @Saber Rider @KosteM дека убедливо ќе тепаме денес. Искрено очекував тврда утакмица до сам крај. Ама браво! Супер изиграно и убава победа! (y) Мора концентрирано со Алкалоид и со Тиквеш затоа што ќе бидат нагазни мини.
alkaloid ke gi resi surite... ovie ke se raspadnat do revansot. ova ti e klasicna bagra bez komanda
 
Член од
31 август 2021
Мислења
314
Поени од реакции
1.685
Сум кажал и пак ќе кажам.... РК Вардар е феномен од клуб! Никој нема успеси како нас во такви околности во коишто сме биле. Институција!
П. С. Кои гревови се битољчаниве,ме фаќа греота за нив...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Сум кажал и пак ќе кажам.... РК Вардар е феномен од клуб! Никој нема успеси како нас во такви околности во коишто сме биле. Институција!
П. С. Кои гревови се битољчаниве,ме фаќа греота за нив...
Признај дека не ти е греота:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom