Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
За вечер стварно не знам што да очекувам,за разлика од лани двете екипи се далеку послаби,Пелистер на хартија има подобар состав и многу поголема ротација,од друга страна и они сезонава ништо посебно немаат покажано,доста маки имаа со повредени играчи,еден куп трансфери,натрупаа играчи и што им требаат и што не им требаат.
Сепак клучните натпревари не ги добија,мислам на оние во Европа.
Во домашно првенство исто не делуваа премногу доминантно.

Ние цела сезона немавме натпревар од ваков карактер,ништо озбилно не изигравме,во Сеха мотивацијата е далеку помала и не може врз основа на тие натпревари да процениме до каде сме.Игравме доста слабо,споро,млитаво Партизан едвај го добивме при полна сала и топ атмосфера,повеќе на сила и искуство Гостувањата ни беа очајни,не се ни за коментирање.
Мене надеж ми дава единствено натпреварот со Алкалоид во Автокоманда,искочивме спремно,воиграно,дрско и уште од старт ги прегазивме и покажавме кој е кој,мислам дека тоа беше и единствен натпревар во кој стварно влеговме озбилно,очекувам таков пристап и вечерва.

Се надевам на добар натпревар,со јака и напната атмосфера,од нашите барам само да искочат мотивирани и да се борат за секој топка до последен момент,што и да се случи секогаш ќе имам респект за дечкиве што го носат дресот на Вардар и во вакви моменти.

Одиме по титула!
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Дечки може да се влезе со пдф картата пратена на мејл или мора да се принта? Немам кај да ја принтам денес.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.536
Дечки може да се влезе со пдф картата пратена на мејл или мора да се принта? Немам кај да ја принтам денес.
За влез во салата ќе биде потребно да имате испечатен билет или билет во електронска форма (PDF) што ќе треба да го покажете на влез во салата.

 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Екипа форум не се договоривме за заедничко гледање, но се гледаме у сала, верувам голем дел од нас ќе се во сала.
Земете го знамето со вас :D
Кој блок си,ја сум 7

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Кај коњаникот е знамето :)он е пред сала сигурно
Друг е воџата, немам јас такви амбиции :P
Автоматски споено мислење:

Две сали се малку за да не соберат денес, на собир има над 1000 луѓе, кафаниве полни во околинава. Грмење :D
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Комплекси...фрлање бакљи на неутрална трибина. Пичкарски скроз.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Sto se desava, na rab sum ke sibpuknam od maka
Дојдоа гостиве со бакљи и од влез почнаа да ги фрлаат по трибината. Па Комити слегоа долу во сала и тие почнаа да фрлаат накај нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom