Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.065
Поени од реакции
3.800
Да помогне да земеме оваа година титула и ќе заврши огромна работа за нас. Он не играше на крајот на ланската сезона, повреден беше. Без него ги победивме во Кавадарци во финалето од купот. Реално, следната сезона ќе полни 37, и претпоставувам дека Михо и така не планираше да му го продолжи договорот и да играме ЛШ следната година.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.691
Поени од реакции
64.317
Шо сторија па тие Загреб, геријатрија отворија.
Моралес го носат на 37 години, Чупиќ 37, Дибиров ќе полни 40...
И Игор Вори да не го воскреснаа на пикер?
Мислам не дека не би ги посакал сите во наш состав, ама во ситуација кога имаат пари, претераа малку со ветераниве :D
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
4.595
Шо сторија па тие Загреб, геријатрија отворија.
Моралес го носат на 37 години, Чупиќ 37, Дибиров ќе полни 40...
И Игор Вори да не го воскреснаа на пикер?
Мислам не дека не би ги посакал сите во наш состав, ама во ситуација кога имаат пари, претераа малку со ветераниве :D
на искуство ќе добиваат утакмици. :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.691
Поени од реакции
64.317
Убаво ќе беше и фудбалерите да дојдат утре, Столе секогаш ги поддржува со татко му.
Безразлика на резултатот, ќе биде убав ден за дерби.
И нашиве биле резервирани во најавите, јасно им е дека тешко ќе се стигне до титула, ама нема предавање.
Има некоја најава за подобри денови, ама од наредна сезона.
Најважно е некако да се издејствува играње во Европа догодина и секако, да не дојде до целосен распад на ростерот.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.276
Поени од реакции
6.683
Убаво ќе беше и фудбалерите да дојдат утре, Столе секогаш ги поддржува со татко му.
Безразлика на резултатот, ќе биде убав ден за дерби.
И нашиве биле резервирани во најавите, јасно им е дека тешко ќе се стигне до титула, ама нема предавање.
Има некоја најава за подобри денови, ама од наредна сезона.
Најважно е некако да се издејствува играње во Европа догодина и секако, да не дојде до целосен распад на ростерот.
Мислиш убаво ќе биде да дојдат:P Но според мене најубаво е официјално да се поканети од раководството на ракометниот клуб.
 
B

BigMac

Гостин
Лани знам Гачевски беше до Комити седеше.За утре би требало да дојдат да дадат подршка и онака слободен ден имаат.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.567
Поени од реакции
1.308
Има некоја најава за подобри денови, ама од наредна сезона.
Најважно е некако да се издејствува играње во Европа догодина и секако, да не дојде до целосен распад на ростерот.
Дали имаат некој долг према ЕХФ,и дали имаат забрана поради тоа?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.691
Поени од реакции
64.317
Дали имаат некој долг према ЕХФ,и дали имаат забрана поради тоа?
Имаат активни долгови кон екс играчи од ерата на Самс, кои тужат и си ги бараат платите кои не им се исплатени.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.346
Поени од реакции
4.946
Николов од Бутел десниот бек, добар играч, не би било лошо да се донесе.
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
4.595
Ме здрма еуфорија, ќе биде тешка утакмица, меѓутоа ако го наполниме цел сектор позади гол од доле до горе ќе им се даде голем ветер во грб на нашите ракометари помогнати со обичната публика што ни дава шанси да ги победиме.
 
B

BigMac

Гостин
Ме здрма еуфорија, ќе биде тешка утакмица, меѓутоа ако го наполниме цел сектор позади гол од доле до горе ќе им се даде голем ветер во грб на нашите ракометари помогнати со обичната публика што ни дава шанси да ги победиме.
Мое мислење ќе го наполниме и долниот дел од трибината, сигурно 1300+ќе има.До сега не памтам во Јане и горниот и долниот дел од трибината да биле пуни со Комити.Во сеха лига сезонава мислам дека се навиваше од доле па се префеливме во горниот дел од трибината.
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
4.595
Мое мислење ќе го наполниме и долниот дел од трибината, сигурно 1300+ќе има.До сега не памтам во Јане и горниот и долниот дел од трибината да биле пуни со Комити.Во сеха лига сезонава мислам дека се навиваше од доле па се префеливме во горниот дел од трибината.
Да, со Татран, според мене си грмевме појако од доле, требаше на полувреме да се преместиме, а не на средина од прво полувреме.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.691
Поени од реакции
64.317
Цела трибина ќе биде наша денес, од доле до горе, иако и така мислам дека ќе биде кркљанац. Требаше главната трибина да ни ја дадат за денес, од таму е поголем и притисокот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
10.739
Поени од реакции
19.013
gazime...

se nadevam surite nema da se izgubat po pat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom