Фан клуб - РК Вардар

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Марио Јовановски, 13 април 2008.

 1. Марио Јовановски

  Марио Јовановски : )

  Член од:
  19 април 2007
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  36
  Глеам дека и други екипи од машката супер лига имаат свој фан клуб..па зашто и вардар да нема свој, како најтрофеен ракометен клуб со освоени 6 титули:smir:
   
 2. Ddime

  Ddime ████████████████████

  Член од:
  18 февруари 2007
  Мислења:
  5.076
  Допаѓања:
  212
  Вујовиќ поднел оставка...по вчерашните случувања.
   
 3. Марио Јовановски

  Марио Јовановски : )

  Член од:
  19 април 2007
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  36
  Од кај знаеш ? TELL ME...
   
 4. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469
 5. Марио Јовановски

  Марио Јовановски : )

  Член од:
  19 април 2007
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  36
  Не верувам дека ке си оди...се надевам:icon_eek:
   
 6. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469
  RUKOMET

  Rukometni skandal u Makedoniji - tučnjava suca i Veselina Vujovića / VIDEO


  Finala doigravanja prvenstva Makedonije Vardara i Metalurga posljednjih su godina iznimno uzbudljiva. No, ovaj puta sve je otišlo korak dalje i imat će sigurno poneku posljedicu više. Metalurg je izborio bod koji će vjerojatno biti presudan u borbi za naslov prvaka, a uzavrelu atmosferu morali su spašavati specijalci.

  http://sportske-novosti.hr/rukomet/hrvatska/rukometni_skandal_u_makedoniji_video/

  и на јутубе го има истото видео

  http://uk.youtube.com/watch?v=xceId...rvatska/rukometni_skandal_u_makedoniji_video/

  Ова хрвативе одвај чекаат нешто да направиме и одма да зборат.
   
 7. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.847
  Допаѓања:
  41.691
  I po tri dena sum zaripnat od vikanje od utakmicata:)
   
 8. BoR4e

  BoR4e Manchester United

  Член од:
  28 февруари 2008
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  35
  eee vtorata ekipa na vardar sto igre vo vtora liga deneska igre so RK. ZOMI MAK od STRUMICA i aj ako ode nekoj da glede neka go kaze rezultato ...
   
 9. Марио Јовановски

  Марио Јовановски : )

  Член од:
  19 април 2007
  Мислења:
  629
  Допаѓања:
  36
  Вардар Про е првиот финалист во ракометниот куп на Македонија

  [​IMG]
  Во воведниот полуфинален дуел, „црвено-црните“ го совладаат Пелистер со 28:20. Битката меѓу некогаш големите ривали кои сезонава се на различни страни на квалитативната скала, попладнево во „Кале“ беше рамноправна во првото полувреме.
  Најмногу поради тоа што Вујовиќ почна без неколку од најдобрите играчи. И во такви услови на паузата Вардар отиде со предност од два гола 13:11.
  На почетокот од вториот дел Вардар мобилизираше посилен состав, единствено без Ракчевиќ. Затоа и веќе во 38 минута има плус шест, во 45 беше на дистанца од осум гола. Во завршните минути предноста на Вардар се движеше меѓу шест и осум гола се до конечните, 28:20.
  Кај Вардар недановски беше прв стрелец со 6 гола, Вардар утре со евентуален триумф во завршната пресметка ќе се израмни со Пелистер според бројот на куп титулите.
  Битолчани во моментов се нашиот најуспешен тим во ова натпреварување со 5 трофеи.
  Поголема неизвесност не се очекува ниту ви втората полуфинална пресметка во која новиот првак Металург ќе се сретне со Преспа. Со оглед на квалитативната разлика „Металурзите“ се апсолутни фаворити и сосема е извесен финален дуел меѓу големите Скопски ривали.
  Металург брка повторување на успехот од пред две сезони кога ги обедини трофеите.  http://a1.com.mk/vesti/sport.asp?VestID=93021 :helou:
   
 10. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469
  новите дресови на вардар ми изгледаат некако многу шарени како кловнови на маскенбал :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 11. riste_g

  riste_g

  Член од:
  17 септември 2008
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  19
  Опасна беше тактиката на Вујовиќ, кога игра со ракометар помалку, го вади голманот и на негово место става играч. Интересно.
   
 12. ZOTE

  ZOTE

  Член од:
  28 октомври 2005
  Мислења:
  8.221
  Допаѓања:
  1.469

  да да супер тактика и успешна спорведена на дело, н отаа мислам дека данска во женски ракомет ја воведе како новина, или норвешка беше ен се сеќавам.
   
 13. Христов

  Христов

  Член од:
  16 јули 2007
  Мислења:
  12.381
  Допаѓања:
  3.773
  Вчера функционираше одлично,но некогаш ќе знае многу да те пр**ба...Зошто ако не дадеш гол со еден пас се постигнува гол на празна статива,а ако голманот на противничката екипа ја прифати убаво топката и тој може да постигне гол.:smir:
   
 14. Ultras_LF

  Ultras_LF

  Член од:
  2 септември 2008
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Прокоцкавме победа ама што е тука е. Померачки е таму да ги тепаме. На терен и некако можат, ама на трибина треба уште да учат. :D
   
 15. Феномен

  Феномен Џомба

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  4.837
  Допаѓања:
  111

  Е шо сакаш они една населба од 7-8 илјади жители а вие цело Скопје:pos::pos::pos:
   

Сподели преку: