Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
13.858
Моментално ни фали само еден добар дефанзивец и еден креативец во средината и ќе сме топ. Ама под услов тие што ќе се донесат на горе споменатите позиции да се класа играчи. А со моменталниот постоечки кадар би можело да се проба со следната формација :

абиати
закардо - мексес - запата
фламини - де јонг
констант - монтоливо - ел шарави
пацини - балотели
Мислам дека Костант би бил одличен како лево крило, а и Шарави како десно крило.
Тошка, додека има време праќај апликации, кој знае може ќе ти се посреќи, гледаш дека Милан бара некого без искуство. :)


тој фегули е мн добар ама и скап
--- надополнето: 22 мај 2013 во 00:35 ---

абе какви манџи какви
чорби какви супи сидорф утре официјално е тренер на милан

Ако де, јас само да си кажам со кого би сакал повеќе да ризикуваат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Моментално ни фали само еден добар дефанзивец и еден креативец во средината и ќе сме топ. Ама под услов тие што ќе се донесат на горе споменатите позиции да се класа играчи. А со моменталниот постоечки кадар би можело да се проба со следната формација :

абиати
закардо - мексес - запата
фламини - де јонг
констант - монтоливо - ел шарави
пацини - балотели
Мислам дека Костант би бил одличен како лево крило, а и Шарави како десно крило.
Без Де Шиљо во тим не си трошите време да пишувате состави. Фламини :pos:
 
Член од
21 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
4
Многу се избацуваат у последно време падобранци у фан клубот :D Закардооо, Монтоливо AMC, Констант ќе се снајдел лево крило.......
Што му фали на Закардо, тој е солиден дефанзивец , a Констант има техника у него за таа позиција.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Што му фали на Закардо, тој е солиден дефанзивец , a Констант има техника у него за таа позиција.
на закардо му фале даска у глава :)
--- надополнето: 22 мај 2013 во 00:54 ---
абијати
запата закардо мексес
де шилјо монтоливо де јонг констант
боатенг
балотели ел шарави

да сам ја тренер на милан со моменталните играчи овака би играл
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.736
Поени од реакции
11.585
Девис Манџа ми е дефинитивно фаворит за наследник на Макс, млад а добар стратег, практикува убав фудбал со млади фудбалери.
Ариго Саки го фали од поодамна, и некако цело време пробува да го пикне во Милан.

Јебига Манџа се вика ама кога ќе го споредиш со Сидорф има голема разлика.

Донадони не ми праи мерак, никад не бил нешто посебно, Манчини никако. Едино Монтела се покажа одлично сезонава, практикува доста атрактивен фудбал ама доста гомна се изнајаде последниве кола така да кој го ебе.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
на закардо му фале даска у глава :)
--- надополнето: 22 мај 2013 во 00:54 ---
абијати
запата закардо мексес
де шилјо монтоливо де јонг констант
боатенг
балотели ел шарави

да сам ја тренер на милан со моменталните играчи овака би играл
али ипак манџата ке ми земе местото хахах
--- надополнето: 22 мај 2013 во 00:57 ---
кој е тој манџа бе на кој е тренер
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
кај овој брат манџа палермо само шо го има тренирано нема играно никаде подобро сидорф освои лига шампиони со 3 клуба поминал е многу како играч ваљда е научил нешто
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Gledas drugarti e popameten ja otkri Amerika. Aj procitaj za Saki kade pocna pred da dojde vo Milan. ;)
 
Член од
21 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
4
Дај боже ова да е точно :

Juventus are eyeing AC Milan defender Daniele Bonera.
The 32 year-old comes off contract next month and is yet to hear fromMilan about new terms.
Juve are ready to tempt Bonera to Turin with a three-year contract offer.
After the success of Bonera's former teammate Andrea Pirlo at Juve, the Bianconeri feel the veteran defender can do a similar job.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.432
Поени од реакции
7.874
mother of stupidity ... shto li si mislat onie sto se random fanovi koga ve chitaat... stole - nov alegri a toshka - tasotti ... FAITH IN AC MILAN RESTORED!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.842
Поени од реакции
23.094
Абе ајде некој нов тренер нека доаѓа да исфрли ова ѓубре од прв тим. Додека е Алегри на клупа Антонини и Бонера ќе си добиваат нов договор, а овој вториот па и капитен ќе биде. :pos:

Milan are considering to sign Valencia's 23-year old midfielder Sofiane Feghouli

Која нежноќа е фудбалеров то чудо едно, све мислим дека ќе падне сваки момент, ја мислим дека понежен фудбалер на светов од него е само Аквилани :icon_lol:

Моментално ни фали само еден добар дефанзивец и еден креативец во средината и ќе сме топ. Ама под услов тие што ќе се донесат на горе споменатите позиции да се класа играчи. А со моменталниот постоечки кадар би можело да се проба со следната формација :

абиати
закардо - мексес - запата
фламини - де јонг
констант - монтоливо - ел шарави
пацини - балотели
Мислам дека Костант би бил одличен како лево крило, а и Шарави како десно крило.
Каков човек си ти мајко мила :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom