Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Заебете кој ќе биде тренер, тоа се знае дека ќе остане Алегри макар уште една сезона, него еве еден млад и талентиран играч од Палермо кој е на позајмица во Варезе

Има 22 години и игра дефанзивец, а би можел да игра и средина. Еве негов Хајлајтс.

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ја би да го послушаат Саки сега пошо чоекот не е било кој и долго време им го предложуваше овој Mangia на Милан а дечкото е и тренер на Италија у-21 сега и форсира 4-4-2 со 2 крила што идат напред-назад цело време, бара многу трчање и залагање ко што барал и Саки и таму Сапонара игра ко RW и супер се покажува.


Воздржан сум за Сидорф, не би сакал да претпоставувам каков тренер ќе биде затоа што се може да се случи.

А инаку Алегри можеби ќе останеше уште година дена у Милан ама оваа последнава утакмица која требаше да биде решена уште у прво полувреме го кошташе отказ, пошо многу мизерен пристап имаа играчите а он е тој што треба да ги мотивира.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.079
Поени од реакции
683
Малдини би можел да се врати во Милан , како спортски директор .
Ау сон ми е да го гледам како тренер во Милан...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Малдини би можел да се врати во Милан , како спортски директор .
Ау сон ми е да го гледам како тренер во Милан...
Штета што твојот сон се коси со неговите амбиции :D Малдини има 100 пати изјавено дека не сака да биде тренер.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.079
Поени од реакции
683
Штета што твојот сон се коси со неговите амбиции :D Малдини има 100 пати изјавено дека не сака да биде тренер.
Изгледа татко му го гледал како тренер и се пишманил , како и да е имал работа со Саки , Капело, Закерони , Анчелоти .... ако овој не го бидува незнам кој би можал .:)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Изгледа татко му го гледал како тренер и се пишманил , како и да е имал работа со Саки , Капело, Закерони , Анчелоти .... ако овој не го бидува незнам кој би можал .:)
Дефинитивно нема да проба да напраи тренерска кариера а и не мора да значи дека ќе го биде.

п.с Не го ставај Закерони у иста реченица со Саки ffs

п.п.с Почнал состанокот Галијани - Алегри
 
C

Castiel

Гостин
излгеда останало уште оштетата да ја договорат која ќе треба милан да ја плати на Алегри поради прекинување на договорот... еве кој сака да прати линк од вестите ...
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=112569.
--- надополнето: 22 мај 2013 во 11:12 ---
завршил состанокот сега кај и да е треба да кажат што биднало...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
излгеда останало уште оштетата да ја договорат која ќе треба милан да ја плати на Алегри поради прекинување на договорот... еве кој сака да прати линк од вестите ...
http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=112569.
--- надополнето: 22 мај 2013 во 11:12 ---
завршил состанокот сега кај и да е треба да кажат што биднало...
ако го сменат и го донесат Сидорф секоја чест по глуп потег немало и ќе нема, нема ни во ЛШ да влеземе поарно да ги оставевме Фиорентина да си играа..
 
C

Castiel

Гостин
11.15 - Massimiliano Allegri ha lasciato alle 11.15 la sede del Milan, rilasciando solo queste brevi dichiarazioni: “Non è successo assolutamente niente, abbiamo solo gustato un buon caffè”. Il tecnico livornese, accompagnato da alcuni uomini della sicurezza del Milan, non ha voluto dire altro ed è stato inseguito dai giornalisti presenti fino a via Fatebenefratelli. L’incontro tra Galliani e Allegri è durato un’ora e 45 minuti.


У превод изјава на Алегри дека ништо не се случило само уживале во кафето....е сеа ова праи збунки...можеби и не го избркале...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Нека остане Алегри и нека го донесат Гатузо место Тасоти :D
 
P

PewDiePie

Гостин
Allegri: "Nothing happened, we just had coffee"

Или Алегри му извадил добра оштета на стариот,или ќе го гледаме и следна година на клупа,нема друга причина вака да си трола. :icon_lol:
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
alegri е сменет на негово место сидорф а технички директор е малдини а бил повикан на сидорф да му се придружи гатузо коа веке го става сидорф за тренер нека го ставе неста за помошник или пак шевченко некој шо има у главата
 
C

Castiel

Гостин
Уште не е јасно што бидна со Алегри...а во меѓувреме во Виа Турати пристигнал бонера кој ако даде господ нема да прифати продолжување на договор :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom