Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ако го менват Алегри нека го донесат Хајнкес (ако се нема договорено со некој друг тим)
Тој рече дека нема да превземе друг клуб и дека става крај на тренерската кариера. Ако не се лажаМ.

Инаку информацијава оддамна ја имам прочитано.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Мене ми нема логика ова со Сидорф, затоа што тој и Берлу се крајно нарцисоидни типови. Мислат дека се најпаметни, најдобри, дека најмногу се разбираат во фудбал, дека се најголеми ебачи... :)

Кога ќе почне да му се меша Берлускони и да му дава совети има да биде јако, посебно кога ќе почне тоа да го прави и преку медиуми. А премудри Берлускони на сите тренери им има јавно солено памет.
 
C

Castiel

Гостин
Milan, 15 mln to Boateng from Monaco

Ова е како кога ќе си најдеш пари на улица.
абе види боатенг не е лош играч колку што играше на погрешна позиција сезонава...место полушпиц да го играше алегри поназад во средина многу повеќе ќе извлечеше од него..вака скоро ништо позитивно не видовме од него..ако го продадат бар да земат некој асален...а не трансфер ко Траоре...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.854
Поени од реакции
23.156
Milan, 15 mln to Boateng from Monaco

Ова е како кога ќе си најдеш пари на улица.

Гастон Рамирез Саутемптон го плати олку, Џордан Хендерсон Ливерпул го плати 30 милиони...
Нејќем да чуем испод 20-ка за Принцот :icon_lol:


Алегри е солиден тренер, има свои океј страни има лоши страни (кои според мене преовладуваат) но неможе бе луѓе милан со алегри да праи ренесанса у европа, сватете! НЕ е тој тип на светска класа тренер, нема ни да биде. Сватете!А за успех на тим треба (нормално нели) јак тренер.

А ти свати дека и да си замине Алегри, тој тип на тренер од светска класа нема да дојде у Милан :)


Мене ми нема логика ова со Сидорф, затоа што тој и Берлу се крајно нарцисоидни типови. Мислат дека се најпаметни, најдобри, дека најмногу се разбираат во фудбал, дека се најголеми ебачи... :)

Кога ќе почне да му се меша Берлускони и да му дава совети има да биде јако, посебно кога ќе почне тоа да го прави и преку медиуми. А премудри Берлускони на сите тренери им има јавно солено памет.
Koj ќе видиш, можда и им треба некој таков на циганчињава, да им мава заушке...



Што се однесуе до Алегри, свите знаете дека по ова прашање ја сум про геј мериџ, како што кажа Џејми, значи сакам да остане, пошто тренер каков што вие сте си увртеле у глава на пазаров слободен има само еден, Хејнкес...
Такви се уште 4-5 моментално у светов, и свите се зафатени...
А да се смени Алегри за да дојде некој поранешен играч на клубот не сум, можда да ни се погоди ко на Јуве што им се погоди со периката, а можда и да биде тотален дебакл...

За Ван Бастен и Рајкард па нејќем да чуем...

Алегри заслужи уште една година минимум, но заслужи и засилувања, еден голман нормален, одбранбени двајца, по могуќност и лев бек, и еден креативец, нападот ни е таман...

ДА пушти вода и гомната што ни се насобрале да ида у канализација, и на раат да истера една сезона, е тогаш ако се посере пак, нека иде па макар и Гасперсон го зеле на неговата позиција...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Koj ќе видиш, можда и им треба некој таков на циганчињава, да им мава заушке...
Мислев за односот со Берлускони, тешко дека ќе се поднесуваат толку силни ега, иако демек се добри пријатели.

А за овие може да биде добар, иако кога е во прашање дисциплина и сегашниов е добар. Ако ништ друго под Сидорф очекувам да растат Шарави, Бало, Сапонара, можеби Кристанте... За таква индивидуална работа со фудбалери би требало да е добар, е сега за тоа како ќе изгледаа целиот состав на терен е друга работа.


ДА пушти вода и гомната што ни се насобрале да ида у канализација, и на раат да истера една сезона, е тогаш ако се посере пак, нека иде па макар и Гасперсон го зеле на неговата позиција...
:cuc:

Тоа беше и најлогично, му продолжуваш договор, ќе го смутеа и само за една сезона плус, да поработеа малку со трансферите, па потоа можеше Берлу да го смени без разлика на резултати, иста оштета ќе платеше како и сега. Вака непотребно се создава несигурнст, во спротивно барем немаше да има назадување, сега ништо не е сигурно.

Малку е сонување, но би било добро ако постави нов тренер, а 99,9% така ќе биде, да се заинати, па да инвестира повеќе во играчи. Демек да застане позади тренерот во секаква симсла и да избегне лоши резултати кои ќе му се припишат директно на Берлускони... :) Сепак ова е сон... :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Абе како Сидорф тренер, кога и на овие години би ни бил покорисен во тимот од Траоре и Ночерино. Ексис нека ојт све ако го отпуштет Алегри и ни донесат неискусен тренер.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Дај побрзо нека потпише Мацари со Интер, кој ќе го глеа Милан со мочана 3-5-2 формација, ќе треба нов телевизор за секоја утакмица да купувам.

И да ве потсетам нешто..
Мурињо си замина од Реал. Е сеа, најверојатно ќе оди во Челзи. Е сеа, тоа имплицира , дека овој кој беше во Челзи, ќе стане слободен и невработен. Нас таквите не привлекуваат као магнет и може да се појави као сериозна опција. Е тогаш во мојот Милан ќе си имам две особи кои ги имам хејтано појше од било кој друг поврзан со фудбалот.
Мунтари и Бенитез. И никој посреќен од мене.
 
P

PewDiePie

Гостин
Една добра,и една катастрофално лоша вест.

Ambrosini is expected to leave Milan, according to Sky. The most likely destinations now are West Ham or USA.

Bonera is expected to meet with Galliani tomorrow at Via Turati to talk about a possible contract extension (of 1 year). :mad:
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
и гледај сеа изјава бонера останува тој е искусен и еден од најдобрите одбрамбени фудбалери у светот проблемот со одбраната е решен замена за алегри само донадони друг никој
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Една добра,и една катастрофално лоша вест.

Ambrosini is expected to leave Milan, according to Sky. The most likely destinations now are West Ham or USA.

Bonera is expected to meet with Galliani tomorrow at Via Turati to talk about a possible contract extension (of 1 year). :mad:
Претпоставувам дека добрата вест е останувањето на Даниеле, сепак искусен играч е и може да покрива на повеќе позиции во одбраната.. А за капитенот, стварно катастрофално лоша вест, никогаш нема да го заборавиме неговиот жар и желба за игра! Секогаш оставаше бубрег на терен!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom