Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ни Гвардиола ни Клоп ни Капело ни Прандели не можат да не оправат ако ова се случи.
Daniele Bonera just arrived at Via Turati. He will now talk with Galliani about a possible extension of his contract. Aко на ова се додаде и продолжување на договорот на Фламини и Робињо. :tapp:
И Сидорф би го прифатил ако се донесат еден од Огбона, Мангала или Бенатија, Наинголан/Инлер...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
alegri е сменет на негово место сидорф а технички директор е малдини а бил повикан на сидорф да му се придружи гатузо коа веке го става сидорф за тренер нека го ставе неста за помошник или пак шевченко некој шо има у главата
Ок Берлу (y)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Ај и ти не тапацирај, знаеш Тасоти кои работи ги врши и колку е корисен.
Знам колку е корисен за тимот, животот му пројде у Милан и најдобро ги знае сите а и нема потреба од негово опуштање онаке го споманв ја само, ама коа е у прашање Гатузо одма би му дал некоја функција па макар и лекар :D само да го гледам на клупа :D
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
OFFICIAL: Bonera has signed a contract extension to June 30, 2015.

The Matrix Revolutions :icon_lol:
Со оглед на тоа дека Јепес си оди а се шпекулира и некој ропак 30 годишен од Франција тогаш ваљда ова ќе значи дека тој французинот нема да дојде.

Ќе го истрпиме уште сезона
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
http://www.sportski.mk/statija/15530

па и не е лошо искрено да праеме муабет аако останеме со даниеле и со фламини ке не растргнат
Милан имаше бомба состав едно време на хартија со Бекам,Пирло,Кака,Роналдињо,Сидорф,Пато итн итн ама сите знаеме што се случи.

Башка и муабетиве за Интер префрли ги у темата за Серија А
--- надополнето: 22 мај 2013 во 13:18 ---
Знам колку е корисен за тимот, животот му пројде у Милан и најдобро ги знае сите а и нема потреба од негово опуштање онаке го споманв ја само, ама коа е у прашање Гатузо одма би му дал некоја функција па макар и лекар :D само да го гледам на клупа :D
Ако зборевме за ФК Марино тогаш да ама вака не...

Ако има некои квалитети кои би можеле да му помогнат на Милан тогаш да ама само затоа што ќе ти биде интересен ко појава и е легенда на Милан тогаш не.
Секоја чест за направеното ама не.
 
P

PewDiePie

Гостин
Нема врска Закардо беше донесен да ја превземе дедо улогата од Јепес,ова со Бонера е доказ дека Галијани е веќе изматуфен и треба или да биде сменет од Малдини или некој што знае што прави или да цркне. Друг излез очигледно нема,да му се скурчи и фудбал и се на човек.

Ме боли кур више кој ќе биде тренер.....со ваков тим.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Со оглед на тоа дека Јепес си оди а се шпекулира и некој ропак 30 годишен од Франција тогаш ваљда ова ќе значи дека тој французинот нема да дојде.

Ќе го истрпиме уште сезона
Две, тоа е проблемот... Галијани рече дека со новата трансфер политика нема да се доделуваат договори подолги од 1 год. за играчи постари од 30год.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Со оглед на тоа дека Јепес си оди а се шпекулира и некој ропак 30 годишен од Франција тогаш ваљда ова ќе значи дека тој французинот нема да дојде.

Ќе го истрпиме уште сезона
тој цивели е изгл слободен без пари ке го земат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom