Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Претпоставувам дека добрата вест е останувањето на Даниеле, сепак искусен играч е и може да покрива на повеќе позиции во одбраната.. А за капитенот, стварно катастрофално лоша вест, никогаш нема да го заборавиме неговиот жар и желба за игра! Секогаш оставаше бубрег на терен!
Што да покрива бе,напаѓачите од другите екипи да не им студи,да ги топли дур не му шибнат гол.
Не се заебавај па ти,двајцата во Новаци нема да ги примат,ама затоа во Милан немаат гајле.

Добро бе еве не мора кој знае кој да купат,еве јавно кажувам дека се откажувам од сите мои трансфер желби,само на копилево да не му продолжи договор галијани. Ако му продолжи после за мене ни Фабрегас ни Видиќ не го вадат. Пичку матер више со антонини и бонера,како можат вакви паразити да преживуваат во тим како милан бе ? Како,не можам да сфатам,е ради вакви ментални потези го колнам старото,џабе му се сите вергаги,сапонари и саломони кога пак утре анте и бонера ќе играат пред нив.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Абе ајде некој нов тренер нека доаѓа да исфрли ова ѓубре од прв тим. Додека е Алегри на клупа Антонини и Бонера ќе си добиваат нов договор, а овој вториот па и капитен ќе биде. :pos:

Milan are considering to sign Valencia's 23-year old midfielder Sofiane Feghouli
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Што да покрива бе,напаѓачите од другите екипи да не им студи,да ги топли дур не му шибнат гол.
Не се заебавај па ти,двајцата во Новаци нема да ги примат,ама затоа во Милан немаат гајле.

Добро бе еве не мора кој знае кој да купат,еве јавно кажувам дека се откажувам од сите мои трансфер желби,само на копилево да не му продолжи договор галијани. Ако му продолжи после за мене ни Фабрегас ни Видиќ не го вадат. Пичку матер више со антонини и бонера,како можат вакви паразити да преживуваат во тим како милан бе ? Како,не можам да сфатам,е ради вакви ментални потези го колнам старото,џабе му се сите вергаги,сапонари и саломони кога пак утре анте и бонера ќе играат пред нив.
Сарказам бе брат, мислев дека ќе познаеш по последната реченица :D
 
P

PewDiePie

Гостин
Сарказам бе брат, мислев дека ќе познаеш по последната реченица :D
Ова со бонера е толку болно што секаков облик на негово спомнување во било каков контекст и конотација ме тера на повраќање. :icon_lol:

Ако постои некоја правда на земјава,и мозок во келавата глава на фестер бонера ќе биде само еден далечен кошмар,ако не ќе го живееме кошмарот уште една година минимуН !
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Ова со бонера е толку болно што секаков облик на негово спомнување во било каков контекст и конотација ме тера на повраќање. :icon_lol:

Ако постои некоја правда на земјава,и мозок во келавата глава на фестер бонера ќе биде само еден далечен кошмар,ако не ќе го живееме кшмарот уште една година минимуН !
И да си отиде Бонера, не очекувај некој голем апгрејд за тој 3 или 4 избор на штопер. Освен ако земат некој така појак штопер од моменталните па Мексес/Запата, некој од нив да стане 3 штопер. Ќе донесат некој 30 годишен зевзек од француска лига или Ароника од Палермо и тоа :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.379
Поени од реакции
46.765
Ова со бонера е толку болно што секаков облик на негово спомнување во било каков контекст и конотација ме тера на повраќање. :icon_lol:

Ако постои некоја правда на земјава,и мозок во келавата глава на фестер бонера ќе биде само еден далечен кошмар,ако не ќе го живееме кшмарот уште една година минимуН !
не е трагично што ќе му го продолжат договорот уште за годна, трагично е што за таа година пак ќе изигра едно 20 утакмици од кои на добри 14 директно ќе им ја ебе мамата.
проклет да е денов​
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Чекајте бе прво тренер да најдаме... :) а ако е прашање Бонера или оној од Франција, подобро Бонера да остане. Ако ги соберат и двајца.... што да се каже... убавини...

Еве сега и Ди Марцио, доста информиран новинар, вели дека фаворит е Сидорф, потоа се спомнуваат Донадони, Маничини и Манџа. Манчини не го сакам, а и не верувам дека ке дојде, веројатно ке отиде во Монако, Анжи, ПСЖ или некое слично место. Донадни не ми оставил посебен впечаток.

Од овие Манџа е мој избор. Многу талентиран тренер, пулен на Саки, ако веќе решиле да се коцкаат, јас сум да се коцкаат со него.
 
Член од
21 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
4
А зошто го неќете Сидорф ? Можеби ќе се покаже како тренер. Сетете се на Гвардиола и он немаше искуство како тренер па со Барселона направи бум.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
А зошто го неќете Сидорф ? Можеби ќе се покаже како тренер. Сетете се на Гвардиола и он немаше искуство како тренер па со Барселона направи бум.
Пекар, ти си бе?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
А зошто го неќете Сидорф ? Можеби ќе се покаже како тренер. Сетете се на Гвардиола и он немаше искуство како тренер па со Барселона направи бум.
Барем беше тренер на Барса Б.

На крај, се сведува на тоа дека за успеси се потребни квалитетни фудбалери. Па и на Сидорф ако му направат да се учи со квалитетни фудбалери, кои ќе знаат да го прекријат неговото неискуство може да биде добро.

Важно е да има знаење, а проблем е што немаме појма каков е Сидорф, но и искуството е битно, без разлика какво е. Саки од Сериа Б дојде во Милан, па потоа сите знаеме што направи или ти што го спомна Гвардиола. Не мора да има некое правило, но сите тие имаа тим со одлични фудалери.
 
Член од
21 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
4
Моментално ни фали само еден добар дефанзивец и еден креативец во средината и ќе сме топ. Ама под услов тие што ќе се донесат на горе споменатите позиции да се класа играчи. А со моменталниот постоечки кадар би можело да се проба со следната формација :

абиати
закардо - мексес - запата
фламини - де јонг
констант - монтоливо - ел шарави
пацини - балотели
Мислам дека Костант би бил одличен како лево крило, а и Шарави како десно крило.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Абе ајде некој нов тренер нека доаѓа да исфрли ова ѓубре од прв тим. Додека е Алегри на клупа Антонини и Бонера ќе си добиваат нов договор, а овој вториот па и капитен ќе биде. :pos:

Milan are considering to sign Valencia's 23-year old midfielder Sofiane Feghouli
тој фегули е мн добар ама и скап
--- надополнето: 22 мај 2013 во 00:35 ---
Чекајте бе прво тренер да најдаме... :) а ако е прашање Бонера или оној од Франција, подобро Бонера да остане. Ако ги соберат и двајца.... што да се каже... убавини...

Еве сега и Ди Марцио, доста информиран новинар, вели дека фаворит е Сидорф, потоа се спомнуваат Донадони, Маничини и Манџа. Манчини не го сакам, а и не верувам дека ке дојде, веројатно ке отиде во Монако, Анжи, ПСЖ или некое слично место. Донадни не ми оставил посебен впечаток.

Од овие Манџа е мој избор. Многу талентиран тренер, пулен на Саки, ако веќе решиле да се коцкаат, јас сум да се коцкаат со него.
абе какви манџи какви
чорби какви супи сидорф утре официјално е тренер на милан
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Многу се избацуваат у последно време падобранци у фан клубот :D Закардооо, Монтоливо AMC, Констант ќе се снајдел лево крило.......
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Моментално ни фали само еден добар дефанзивец и еден креативец во средината и ќе сме топ. Ама под услов тие што ќе се донесат на горе споменатите позиции да се класа играчи. А со моменталниот постоечки кадар би можело да се проба со следната формација :

абиати
закардо - мексес - запата
фламини - де јонг
констант - монтоливо - ел шарави
пацини - балотели
Мислам дека Костант би бил одличен како лево крило, а и Шарави како десно крило.
друже овоа шо формација де ке ни објаснеш ли 3-2-3-2
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Па затоа и на претходната страна пишав дека не е важно кој тренер ќе дојде важни се играчите кои ќе ги купат.
И Алегри да остане со играчи како Куцка, Астори, Черчи, Грангвист, Џемаили, оној од Ница,......
Останување на Бонера, Антонини, Фламини, Траоре. Со овие играчи ниеден искусен тренер нема да освои титула. :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom