Фан Клуб: Рома

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Браво момци! Честито победа, да ви се множат. Добра игра!
 
2

~2A

Гостин
Оваа сезона направивте добри трансфери,а и остана верен на својата екипа еден од најдобрите фудбалери во екипата,па и во репрезентација де Роси!:cuc:
Со новиов тренер Земан играте интересен фудбал за око,напаѓачки каков што навистина сакам да гледам. :)
Имам голема почит кон Тоти икона на екипата,исто така и де Роси после изјавата каде што ги одби милионите на Сити за да остане во Рома.

Фан сум на Манчестер Јунајтед,но активно следам и Серија А така што оваа година (ќе) ја фаворизирам Рома. Поздрав!
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Некако малце играчи има рома,повеќето се млади и неискусни,ако се повреди некој замена нема.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
aj pisi koj igraci gi znaes pa ja ce te nadopolnim na tia ;)
Ги знам сите,Рома ми е омилен тим од Италија.Еве на пример се повредуваат Бурдисо и Кастан,кој ке игра ЦД?Де Роси е алтернатива друг е Маркињос кој има 18 год,со тоа што Де Роси ке оди во одбрана се ослабува средината.Истото е и за десен бек освен Пирис друг нема,Тадеи е крило не бек,дефанзивно е нестабилен.Мислам дека Земан прави голем ризик шо планира некои позиции да ги покрива со играчи кои им се втори позиици тие,како Тадеи и Маркињо за десен и лев бек.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.723
Поени од реакции
1.994
Ги знам сите,Рома ми е омилен тим од Италија.Еве на пример се повредуваат Бурдисо и Кастан,кој ке игра ЦД?Де Роси е алтернатива друг е Маркињос кој има 18 год,со тоа што Де Роси ке оди во одбрана се ослабува средината.Истото е и за десен бек освен Пирис друг нема,Тадеи е крило не бек,дефанзивно е нестабилен.Мислам дека Земан прави голем ризик шо планира некои позиции да ги покрива со играчи кои им се втори позиици тие,како Тадеи и Маркињо за десен и лев бек.
Ај кажи ми еден тим од Италија што ако им се повредат двајцата централни, имаат други двајца што ќе ги покријат и нема да се осети ? Многу чудна работа ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom