Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Бергонци ќе го суди мечот Интер-Рома, човекот лани на два меча(против јуве и лацио) му даде црвен на Стекеленбург:facepalm:
--- надополнето: 30 август 2012 во 17:14 ---
последната желба на Земан за овој меркато:
"MARCO SAU IL BOMBER DI TONARA"

:vozbud: :pos::pos::pos:
http://www.youtube.com/watch?v=qySwouFj5no

се смеевме ние и со претходната желба на Земан, зборам за гркот Таксидис, ама детето испадна полн погодок :cool:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Бергонци ќе го суди мечот Интер-Рома, човекот лани на два меча(против јуве и лацио) му даде црвен на Стекеленбург:facepalm:
--- надополнето: 30 август 2012 во 17:14 ---
последната желба на Земан за овој меркато:
"MARCO SAU IL BOMBER DI TONARA"

:vozbud: :pos::pos::pos:
http://www.youtube.com/watch?v=qySwouFj5no

се смеевме ние и со претходната желба на Земан, зборам за гркот Таксидис, ама детето испадна полн погодок :cool:
Е така сигурно ќе освоиме титула нема грешка... Цел тим ни се родени шампиони... :facepalm:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Е така сигурно ќе освоиме титула нема грешка... Цел тим ни се родени шампиони... :facepalm:
Трето место, титула тешко, реално така стојат работите, Бориело рекол ДА на Џенова, дев таму веќе од нега :)
до крај можеби никој нема да доведеме, замена за Бојан Кркич ќе биде Тало од примавера, лани доби шанса од Енрике на 3-4 натпревара и изгледаше прилично добар ..
--- надополнето: 31 август 2012 во 17:28 ---
Пјанич можеби ќе го пропушти Интер, Бредли сигурно, Таксидис, Де Роси и Флоренци ќе бидат во средина, колку добро ќе биде тоа ќе видиме, добро е Бредли што го нема, ама Пјана :( .. за во напад се спремаат Тоти,Освалдо и Дестро, одбрана стандарт Пирис,Бурдисо,Кастан и Балзарети :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Пјанич попладнето тренирал, значи неговиот настап против Интер ќе биде под знак прашалник ..

ејј сите купуват играчи, нашите ништо на крај, ај можеби ќе се погодат новите анонимуси кои дојдоа :D:cool:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
го купивме тој голманот од уругвај...стварно не знам зошто му е :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
го купивме тој голманот од уругвај...стварно не знам зошто му е :)
го гледаш талент и го зимаш, битно е да не го пропуштиш а неговото време ќе си дојде, еве што се случи со Нико Лопез, го зедоа за 1мил а тој во дебито и за 6мин игра постигна прекрасен гол како расен голгетер :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Inter (4-3-2-1): Castelazzi; Zanetti, Silvestre, Ranocchia, Pereira; Guarin, Gargano, Cambiasso; Snaijder, Palacio; Milito.



Roma (4-3-3): Stekelenburg; Piris, Burdisso, Castan, Balzaretti; Pjanic, DDR, Tachtsidis/Florenzi; Osvaldo, Totti, Destro.

Испаднаа овие два состава, како што гледам Пјанич е тука и ќе игра, сега дилемата е дали Таксидис и Флоренци, јас лично мислам дека подобро е Таксидис да го стави деструктивец а Де Роси со Пјанич понапред, Флоренци е поофанзивен, па со Таксидис мислам дека би имале поцврста средина .. средината им изгледа ептен солидна, сите тројца во средниот ред се големи борци и добри тркачи, плус го имаат Снајдер, нашата формација е малку поофанзивна каде имаме тројца во средина од кои еден е само креативец и не е некој тркач посебно во дефанзива, зборувам за Пјанич, незнам Земан дали го размислува ова, утре доколку вака бидат поставени работите Интер ќе ја имат превласта на средината ...
овој натпревар ќе има доста голови гледајќи ги одбраната и нападот на двата тима .. и двата тима имаат слаби одбрани а добри напади, предноста на Рома можеби е тука, изгледаме доста конкретни и опасни во нападот .. сепак ќе видиме што како ќе биде, кажав претходниот пат за утакмицата, последиците од претходните натпревари на двата тима ќе влијаат и на овој меч, Интер имаат дополнителна мотивација, а нашиве едвај до бод со Катанија каде играа со грч во нозете пред полниот Олимпико, а сега ќе гостуваат пред полн Џузепе Меаца со Интер кој претходното коло ги прегази Пескара во гости, можеби Пескара се слаби, но победа во гости од 0-3 во Сериа А не е мала работа и тоа во прво коло ... незнам што друго да кажам, не сум многу оптимист, да земавме 3 бода на Катанија би се кладел дека и оваа би ја тепале, ама ете некои работи не испаднаа во наша полза, сами се заебавме и сега мораме на потежок начин до победа ..

Форца Рома !!! :love:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Пупоне не зезај, не споредувај одбрана на Интер и одбраната на Рома. Цел тим на Интер е подобар моментално од Рома колку и да сум за Интер сум реален. Но не победуваат секогаш најдобрите. Ако си за кладба во аватар кажи (ајде да биде поинтересно, да има нешто да гледаме со повеќе желба) :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Пупоне не зезај, не споредувај одбрана на Интер и одбраната на Рома. Цел тим на Интер е подобар моментално од Рома колку и да сум за Интер сум реален. Но не победуваат секогаш најдобрите. Ако си за кладба во аватар кажи (ајде да биде поинтересно, да има нешто да гледаме со повеќе желба) :D
доколку мислиш дека по една одиграна утакмица и за двете екипи можеш да заклучиш кој е моментално подобар алал ти вера, од каде знаеш како ќе беше доколку Интер играше со Катанија а Рома со Пескара .. јас ти убаво образложив, средниот ред ви изгледа помоќен, спрема нашиот, но одбраната и нападот се тука некаде, можеби на Рома нападот е и подобар .. како и да е глупо е сега споредби да правиме, навистина е глупо оти тимовите имаат по една утакмица изиграно во калчото .. со тек на времето ќе видиме кој тим е подобар, вака целосно на хартија, не земајќи ги овие што ги поставив стартни постави туку вкупно капацитетот на тимовите, Интер има подобар тим, всушност тоа го покажуваат и годишните суми за плати кои ги одвојуваат двата тима, разликата е голема, многу голема ..
--- надополнето: 2 септември 2012 во 04:33 ---
за кладба ти кажав дека не сакам, бидејќи не сум многу оптимист ради причините кои ги набројав .. мене и без таа кладба адреналинот ми рипа 100-ка :vozbud:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
доколку мислиш дека по една одиграна утакмица и за двете екипи можеш да заклучиш кој е моментално подобар алал ти вера, од каде знаеш како ќе беше доколку Интер играше со Катанија а Рома со Пескара .. јас ти убаво образложив, средниот ред ви изгледа помоќен, спрема нашиот, но одбраната и нападот се тука некаде, можеби на Рома нападот е и подобар .. како и да е глупо е сега споредби да правиме, навистина е глупо оти тимовите имаат по една утакмица изиграно во калчото .. со тек на времето ќе видиме кој тим е подобар, вака целосно на хартија, не земајќи ги овие што ги поставив стартни постави туку вкупно капацитетот на тимовите, Интер има подобар тим, всушност тоа го покажуваат и годишните суми за плати кои ги одвојуваат двата тима, разликата е голема, многу голема ..
--- надополнето: 2 септември 2012 во 04:33 ---
за кладба ти кажав дека не сакам, бидејќи не сум многу оптимист ради причините кои ги набројав .. мене и без таа кладба адреналинот ми рипа 100-ка :vozbud:
Нападот без сомневање ви е подобар, ама одбраната нема шанси. За кладбава само 1 недела аватар, не 1 година..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Нападот без сомневање ви е подобар, ама одбраната нема шанси. За кладбава само 1 недела аватар, не 1 година..
Ок, ајде ќе се кладам само да ти ја исполнам желбата, вајда си имаш нешто спремено за аватар:D .. со нерешено никој не добива, така ли ?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ок, ајде ќе се кладам само да ти ја исполнам желбата, вајда си имаш нешто спремено за аватар:D .. со нерешено никој не добива, така ли ?
Да да, никој не добива со нерешно. Немам избрано али не е нешто премногу, од Занети е иначе :P
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Идам на Т2 2+ :) Искрено гледано ни Интер не се толку јаки, а мислам дека самиот противник ќе им даде мотив на нашите, па очекувам победа, зошто да не ... :vozbud:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.153
Iskreno i jas ocekuvam pobeda..So Inter natprevarite sekogas se vozbudlivi i sekogas ima dozd od golovi ...Lani poker na Olimpiko zosto da ne i na Meazza ??? Kako i da e imam doverba i mislim deka mozeme da izvadime povolen rezultat.. Tipuvam na 2:2 ili 1:2 sekako :D FORZA ROMA !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom