Фан Клуб: Рома

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
Гледам има теми за Јувентус, Милан, Интер а нема за најдобриот римски тим РОМА.
Епа ајде навивачи да ги споделиме мислењата за и околу рома. Ги очекувам сите навивачи на рома да ми се придружат во темава.
Ајде романисти напишете нешто за тимот.

Одсекогаш сум навивал Рома, секогаш навивам за Рома, и ќе навивам ЗАСЕКОГАШ ЗА РОМА!
www.asromacalcio.it
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ne da se slabi.... kamenja se.. Abe site cekaat Juve da dojde u Serija A i togas da gi izmlati Roma i Inter(god, i hate Inter so much)
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Abe tuka temata e za Roma a koj ne fan na roma moze da si ode da pisuva na svojt club sto mu e fan a ne da navreduvate klubot ! Pred 3 / 4 god bev za roma ama veke ne sum a i ne pratam tolku fudbal ..
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
iLe напиша:
Abe tuka temata e za Roma a koj ne fan na roma moze da si ode da pisuva na svojt club sto mu e fan a ne da navreduvate klubot ! Pred 3 / 4 god bev za roma ama veke ne sum a i ne pratam tolku fudbal ..
I ja ne pratam tolku u posledo vreme samo koa e za u kladilnica sedam ko poce i gleam :pos2::pos2:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Како што гледам нема навивачи за рома...ццц...ПЕЗА...хаха 3-4 титули имат во Серија А нели?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
i nemaat niedna vo Liga na sampioni
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
^^GoriLLaZ^^ напиша:
Како што гледам нема навивачи за рома...ццц...ПЕЗА...хаха 3-4 титули имат во Серија А нели?
vaka da ti kazem sea ja..
prvo i osnovno juve e vo vtora liga i nemas pravo barem edna godina da zboris za timovi od serija A.
vtoro ima tri tituli roma 1941-42, 1982-83, 2000-01 za istorija odnosno za tituli ne treba da zboris .
treto gledaj so se slucuje sea u realnost a ne mi kazuez juve bil pojak ima 27 tituli mislim ne moes so toa da se pravdas.
cetvrto: pa ako ne moze juve da bide prv pravedno mora d amesti natprevari a ??? epa sea neka sedi u vtora liga i neka gubi od mantova spezia albinolefe....
OK????
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
eve vi ako sakate da znaete tocno kolku tituli ima zemeno roma i kade:
Scudetto:
1941-42, 1982-83, 2000-01
Italian Cup:
1963-64, 1968-69, 1979-80, 1980-81, 1983-84, 1985-86, 1990-91
Serie B:
1951-52
Italian Super Cup:
2000-01
Fairs Cup:
1960-61
Anglo-Italian Tournament:
1971-72
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Види вака сеа:
1.Торино има повеќе титули од рома во Серија А
2.Треба уште 24 години и многу повеќе за да не стигнате
3.НЕМА НИКОГАШ ДА ЈА ОСВОЕТЕ СЕРИЈА А,А ЗА Л.Ш.ДА НЕ ЗБОРАМ БИДЕЈКИ ТОА НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ...
4.Запамти дека другата сезона се враќаме во СЕРИЈА А јасно?
:baeh::baeh::baeh::pos2::pos2::pos2::zlo::zlo::zlo::ban?::ban?::ban?:
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
^^GoriLLaZ^^ напиша:
Види вака сеа:
1.Торино има повеќе титули од рома во Серија А
2.Треба уште 24 години и многу повеќе за да не стигнате
3.НЕМА НИКОГАШ ДА ЈА ОСВОЕТЕ СЕРИЈА А,А ЗА Л.Ш.ДА НЕ ЗБОРАМ БИДЕЈКИ ТОА НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ...
4.Запамти дека другата сезона се враќаме во СЕРИЈА А јасно?
:baeh::baeh::baeh::pos2::pos2::pos2::zlo::zlo::zlo::ban?::ban?::ban?:
kako prvo i osnovno ne mozes da se pravdas so tituli gledaj sea sto se slucue a ne mi kazuas u 1900 juve osvoile titula.
kako vtoro juve neznam koga tocno e osnovan ama znam deka e okolu 1900 a roma 1927 30 god pokasno...
i sakas povece tituli???
epa sea neka sedi juve u vtora liga koga ne znae da igra fudbal.. na posten nacin.
jasno???
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
То копилето Тоти колку го мрзам, то нешо неверојатно... за в затвор е тој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom