Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Mou: I'm a coach, not Harry Potter!

Look, I'll say one thing for the superstitious. My seasons at Porto and Inter always started with a draw. In Porto won after four titles and Inter got two in the first season and three titles in the second. This is how it starts is how it ends. I do not see a draw as a drama on the first day. It warned in a press conference prior to the trip to Palma this could happen.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Мурињо:"Јас сум тренер , не Хари Потер"

Мурињо:"Јас сум тренер , не Хари Потер"Жозе Мурињо даде интересна изјава за новинарите на шпанскиот АС , на кои јасно им дал до знаење дека ке ја освои Примера.

АС:Изминаа два дена откако Реал остана без два бода по дуелот со Мајотка.

Мурињо:Видете , ке ви кажам една работа.Сите мои успеш................................ Повеке !!!
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Мурињо:"Јас сум тренер , не Хари Потер"

Мурињо:"Јас сум тренер , не Хари Потер"Жозе Мурињо даде интересна изјава за новинарите на шпанскиот АС , на кои јасно им дал до знаење дека ке ја освои Примера.

АС:Изминаа два дена откако Реал остана без два бода по дуелот со Мајотка.

Мурињо:Видете , ке ви кажам една работа.Сите мои успеш................................ Повеке !!!
Многу убаво кажано од Мурињо...Јас ич не сум разочаран по ремито со Мајорка,од наредното коло почнуваме со победи. :pipi:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.018
Поени од реакции
1.614
Различен тип на играчи, кај позицијата на ВДВ имаме повеќе од доволно, проблемот е што и на двајцата им фали искуство (Озил и Каналес), Гаго е тип на играч кој многу личи на Камбијасо, и сигурно му одговара на Мурињо. Не знам дали го глеавте на пријателските и на последните неколку натпревари, ама типот стварно одигра феноменално, за клупа е и повеќе од добар. Мамаду е тој што после Дренте треба да си иде.
и јас се сложувам со тебе,гаго има огромен потенцијал и со вистински тренер(се надевам мурињо) може да постигне и да придонесе многу за екипата!!
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
500
Поени од реакции
41
форсиран е од валдано бе,да не беше валдано сеа парталите ке си ги собираше од реал
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Tottenham Hotspur

On 31 August 2010, two hours before the transfer window closed, Tottenham Hotspur made an offer of £8m for Van der Vaart. According to Spurs manager Harry Redknapp, an £18m transfer to Bayern Munich had collapsed the day before and Van der Vaart had suddenly became much cheaper.[24] The Premier League were expected to confirm on 1 September whether the requisite paperwork was submitted in time to beat the deadline and hence whether the transfer can be completed,[25] however it has since been revealed that the deadline had indeed been missed by Tottenham due to technical issues preventing the necessary paperwork from being completed and Spurs have since requested special dispensation from the Premier League to allow the transfer to go through sucessfully.[26] It is thought that the technical issues involved the computer servers used in the transaction between themselves and Real Madrid.[27] Real also confirmed that they met the deadline for the transfer but denied Redknapp's assertion that the player was subject of an £18m bid from Bayern Munich, stating that Redknapp's claim greatly surprised them.[27] Redknapp had stated that he is hopeful that the deal will go through,[28] and prior to the transfer being confirmed by the Premier League, Van der Vaart himself said that he was "totally happy" about the deal, during which he will be paid in the region of £44,000 a week.[27] The deal was later confirmed by the Premier League on 1 September, after they gave Tottenham special dispensation for the transfer.[29][2]


Вака пишува на wikipedia ама ова е слободна страна и може да се пишува што сака и не се знае дали е точно
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
903
Еве и од АС ако гоал.ком не ви е баш сигурен извор... :)
И на официјалната имало...јебига, крстете се во Каналес и Озил.
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
500
Поени од реакции
41
нека му е со срека на ван дер ваарт во новиот клуб,ееех што убава управа иаме ич да не се ценат играчите :) човекот беше лојален на клубот,велеше дека нeма да си оди,и нема крај ова му го прават,а и он нема друга опција,на клупа не му се седи,а и ке се бореше пак за неговото место .)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom